Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny a brak zasięgu?

Semy 22 Wrz 2009 09:26 4419 5
  • #1 22 Wrz 2009 09:26
    Semy
    Poziom 9  

Mam taki problem ze zasięg jakiejkolwiek sieci (plus/era/play/oragange) jest w mojej okolicy słaby i nie ma innej możliwości założenia internetu.. Radiowy ma jakies problemy z nadajnikami, centrala telefoniczna jest za dalego... więc zostałoby pomyśleć o mobilnym... tylko zasięg jest za słaby...

Ale z tego co wiem to chyba da się jakoś lepiej ściągnąć sygnał, montując jakąś antenę, czy jakiś wzmacniacz?...

Ogólnie w jakiej cenie coś takiego i gdzie mogę znaleźć... I czy jest to szkodliwe jakoś bardziej dla zdrowia?...

Pozdrawiam

• #2 22 Wrz 2009 09:51
    xanio
    Poziom 27  

Można spróbować z modemem mobilnym do którego da się podłączyć antenę.

Takie modemy to np. Huawei E160, E630 (ten jest na pcmcia ale zdecydowanie lepiej 'zbiera').

Jeżeli jest tak jak mówisz, że zasięg jest bardzo słaby to nie ma co nawet próbować podpinać tych małych antenek przenośnych na podstawce, spróbuj z anteną panelową: cena 100-200 PLN na alle... Należy się tylko upewnić (niektórzy sprzedawcy wciskają kit), że wzmacnia też dobrze sygnał UMTS/HSDPA.

• #3 22 Wrz 2009 10:08
    Semy
    Poziom 9  

Jak to wygląda z podłączeniem tej anteny panelowej? bo to chyba najsensownijsza opcja... to się jakoś podłącza do modemu? do komputera?...

W sensie czy trzeba by wziąć inny modem niż np. taki standardowy na USB z iplusa/blueconnecta?

Edit:
    Tego typu antena byłaby dobra?
    http://allegro.pl/item731224573_antena_atk_16_2_ghz_umts_13_db_ztemf_332.html

Bo przeczytałem jeszcze gdzieś, że można zrobić antenę kierunkową paraboliczną... Na antenach się nie bardzo znam... więc przede wszsytkim interesowałby mnie taki narazie prosty opis z jakim modemem i jak to podłączyć...

Ogólnie domyślam się, że modem powinien mieć wyjście antenowe... Czy każdy taki modem (najlepiej jakby miał wyjście USB lub eth) może odbierać IPlus'a/Blueconnect'a? ... I czy się orientujecie w jakich cenach są te modemu jeśli tych staandardowych nie da się podłączyć...

Pozdrawiam

• #4 22 Wrz 2009 12:33
    xanio
    Poziom 27  

Niektóre modemy usb mają gniazdko anteny.
    Kupując antenę musisz się upewnić, że sprzedawca oferuje ją z przejściówką do konkretnego modemu.

• #5 22 Wrz 2009 13:50
    jureczek
    Poziom 11  

Semy: sprobuj orange z cdma. Mozesz wziac na probe na 30 dni. Przynajmniej ten mobilny (free optimum np.), bo freedom pro to nie wiem.

• #6 22 Wrz 2009 20:20
    zwyklyczlowiek
    Poziom 22  

Freedom Pro też można wziąć na próbę na 30 dni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME