Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson R285 odpowietrzanie glowicy

22 Sep 2009 12:49 6790 5
  • Level 10  
    Witam szanownych kolegow

Mam pytanie dot. Epsonika R285. Eksploatuje tych drukarek kilka sztuk na raz i naprawde sa one nie do zajechania. Aczkolwiek czasami dzieje sie cos co serwis okresla mianem odpowietrzenie glowicy. Dzieje sie to gdy np totalnie padnie jakis kolor (najczesciej czarny)

czy ktos moze mi opisac proces takiego odpowierzenia coby nie wysylac tych biednych drukarek do serwisu ?

pozdrawiam

P.
  • Level 24  
    Może wymienić tusz odpowiednio wcześniej ?
  • Level 10  
    wlasnie drukarki dzialaja na ciss'ach - zastosowano wymiane tonera (oczywiscie wysylam z oryginalnymi)

tylko na czym polega proces odpowietrzania ??
  • Level 20  
    Na początek w domowych warunkach polecam tradycyjny proces czyszczenia głowic, który pomaga w większości wypadków.

1. zakładamy pełny tusz
    2. drukujemy stronę testową, jeśli druk jest niepoprawny to wykonujemy funkcję czyszczenia z pozycji interfejsu drukarki następnie czekamy kilka godzin i znów drukujemy stronę testową
    3. jeśli nie pomogło to powtarzamy proces czyszczenia i dajemy drukarce czas do następnego dnia
    4. jeśli nie pomogło to pozostaje przepchać strzykawką z płynem udrażniającym lub tuszem wyciągniętym z pojemnika z tuszem
  • Level 17  
    Jesli uzywasz CISS-a to powodem zapowietrzen moga byc zby nisko umieszczone pojemniki z tuszem, za niski poziom tuszu w butlach, zle odpowietrzenie systemu a na koncu zle duchy.

Moj epson sam odpowietrzyl sie dopiero gdzies po tygodniu.
  • Level 1  
    WITAM, ja mam podobne pytanie odnośnie odpowietrzania kadridża z systemem ciss, otóż mam zapowietrzony kadridż i nie chce się wypełnić tuszem. Proszę o poradę jak mogę odpowietrzyć kadridź. jak próbuje zassać tusz to wiekszość wycieka a kadridź się nie napełnia.