Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9000 - paski wyświetlane na matrycy

Beliar 22 Wrz 2009 16:15 6576 12
  • #1 22 Wrz 2009 16:15
    Beliar
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem z moim laptopem... nie wiem czy to jest wina sprzętu czy sterowników ale mam nadzieję że coś poradzicie. Widziałem podobne tematy ale to chyba nie to...
    1. Przy włączaniu laptopa widać jakieś pionowe linie(zielone).
    2. Działają tylko tryby awaryjne, jak chce go normalnie uruchomi to pojawia sie blue screen i pisze coś "system dump" - jakoś tak.
    3. Przy ładowaniu windowsa (Vista w trybie awaryjnym) sa nadal paski choć zmieniają kolor, wielkośc... tak samo przy boot-owaniu.
    4. Po zalogowaniu paski są widoczne, prześwitują przez wszystko(na czarnym tle są zielone. Są małe na całym pulpicie.
    Niestety nie mogę zrobić screena, chyba w trybie awaryjnym sie nie da.:cry:
    Moja karta graficzna to: NVIDIA GeForce Go 7600
    System operacyjny: Vista Home Premium SP 1
    W serwisie mówili że system sie "wysypał" (cokolwiek to znaczy) i format oraz reinstalacja BIOS-a pomoże ale chciałem się najpierw poradzić.
    proszę o jak najszybszą odpowiedź

0 12
  • #2 22 Wrz 2009 17:32
    rafalrms
    Poziom 17  

spróbuj go przełączyć na zewnętrzny monitor i zrób jakieś fotki

0
  • #3 22 Wrz 2009 18:56
    Beliar
    Poziom 9  

Monitor od PC-ta nie pokazuje obrazu... jakby go nie wykrywało...albo raczej on nie wykrywał :| . Zrobiłem zdjęcie(słabej jakości inaczej nie mogłem) ekranu laptopa...

Na czarnym tle tak to wygląda(zdjęcie tła pulpitu):
    Trochę inne tło ale i tak jest(włączona jakaś strona):

Może będziesz wiedział co jest źle... później dodam zdjęcia z boot-owania jak będzie trzeba.

0
  • #4 22 Wrz 2009 19:06
    artaa
    Poziom 43  

Pełno na Elektrodzie o padających w HP grafikach, poszukaj: BGA, luty, pavilon.
    Generalnie gwarancja lub reballing.

To jest najistotniejsza część twojej wypowiedzi:
    "... tak samo przy boot-owaniu."
    na tym poziomie nie ma OS nic do gadania.

0
  • #5 22 Wrz 2009 19:54
    Beliar
    Poziom 9  

W serwisie się pytałem i powiedzieli że coś z BIOS-em jest nie tak :?: , jutro albo w pojutrze zaniosę lapka do serwisu i zobaczę co powiedzą :D .
    Czytałem inne tematy o podobnym problemie (może i tym samym) i mówili o odklejeniu się procesora graficznego co mnie nie pociesza. artaa skoro to nie wina OS to dlaczego nie mogę sie normalnie zalogować, działa tylko tryb awaryjny.

0
  • #6 22 Wrz 2009 19:55
    artaa
    Poziom 43  

Właśnie o tym pisałem. :D

Bo tryb awaryjny nie używa sterowników dedykowanych grafiki które uruchamiają "wyższe" funkcje grafiki.

0
  • #7 22 Wrz 2009 20:14
    Przem188
    Specjalista EDA

Uciśnij na próbę klawiaturę (delikatnie ale stanowczo) w okolicach klawiszy O, P, K, L, 0, 9. Jeżeli zakłócenia znikną - grafika do przelutowania.

0
  • #8 22 Wrz 2009 22:14
    Beliar
    Poziom 9  

Przem188 pomogło na te kreski na ekranie... choć nie wiem czy to dobrze :wink:
    Problem z normalnym logowaniem do Visty jednak nie był taki poważny wystarczyło zrobić w BIOS-ie Self Test dysku i poszło... nie wiem jednak jak długo będzie dobrze :|
    Dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas. W razie nawrotu problemu odezwę się.
    A i mam jeszcze jeden problem który się pojawił... nie działają mi przyciski audio (te na czarnym pasku nad klawiaturą) nie wiem czy to wina taśmy czy sterowników bo jak naciskam to nic się nie dzieje, a jak mocniej docisnę w pewnym miejscu to się zapalają.
    Wiem że nie związane z tematem ale może cos poradzicie :wink:

0
  • #9 23 Wrz 2009 18:29
    Fagorz
    Poziom 9  

Niestety HP ma chyba faktycznie z grafiką problem, a może z matrycami. U mnie dla odmiany w pierwszych miesiącach eksploatacji matryca zgasła, tzn. podświetlając monitor pod odpowiednim kątem widać było ze notebook pracuje jak trzeba, ale nie niewiele można było na nim zobaczyć. Jak głupi wezwałem od razu serwis, nie próbując pozgrywać danych na dysku, a serwis nie informując wymienił mi go na nowy. Myślalem, że się pochlastam, tyle zdjęć straciłem...Teraz przy ładowaniu ekran ładuje się czasem etapami, poziomymi grubymi pasmami, ale jak dotąd działa, odpukać...

0
  • #10 23 Wrz 2009 19:12
    ww.bielsko
    Poziom 17  

Chipset graficzny lub mostek pn., jakikolwiek jest w tym przypadku ma problem z przewodzeniem. Pomaga reballing układu grafiki. Czy to wada fabryczna płyty, lutowania, krzemu na GF, firmy HP, przegrzewania się układu, złej konstrukcji - krążą legendy, w co wierzyć ? Nie wiem, ale wiem jedno:
    Podejrzewam, że sam dużo tu nie wskurasz - wyślij na serwis, na pełny reballing - byle nie grzanie bo za niedługo to samo będzie.
    Ceny w przedziale 250-400 lub wyżej.
    Chcesz więcej info pisz na priva.

0
  • #11 23 Wrz 2009 19:32
    Beliar
    Poziom 9  

Ahh... przeniosłem dziś laptopa (delikatnie) na stolik żeby już tam stał i znów się popsuło, chociaż nie odrazu, po przeniesieniu chciałem włączyć film i tylko obraz się zawiesił i pojawiły się te kreski. Do serwisu zaniosę w piątek, teraz nie mam czasu. Teraz jest dobrze przycisnąłem w okolicach O, P, 9, 0 i linie zniknęły. Wygląda na to że z każdym ruszeniem laptopa tak będzie. Nie mogę też włączać aplikacji które obciążają kartę trochę silniej, chciałem włączyć grę MMo na próbę i się linie pokazały... i się laptop zawiesił :cry:

0
  • #12 28 Wrz 2009 18:14
    JanuszM
    Poziom 17  

Reballing.
    Znajdź dobry serwis, który postawi kulki od nowa a nie tylko wygrzeje układ.
    Nie kombinuj już z przenoszeniem tylko oddaj go do naprawy.
    Będziesz spał spokojnie. Laptop też.

0
  • #13 02 Paź 2009 16:07
    Beliar
    Poziom 9  

Zaniosłem laptop do serwisu... naprawa wyniosła 300zł. :?
    Dzięki wielkie za porady... zamykam temat. :D

0