Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo n200 i Windows Vista - wykrzyknik przy k. wifi

22 Wrz 2009 17:19 2925 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Problem zaczął się od nieumyślnego przesunięcia suwaka od wifi z przodu obudowy laptopa z pozycji on na off. Teraz jest na on, natomiast kontrolka wifi nie świeci się. W menedżerze sprzętu karta jest oznaczona wykrzyknikiem, a we właściwościach sterownika widnieje kod błędu 31 i opis że system nie może załadowac sterownika. Sprawdzałem w usługach i powłączałem oraz ustawiłem na auto wszystkie usługi, które mogą mieć związek z połączeniem internetowym. Nie pomaga odinstalowanie karty i sterownika i ponowne zainstalowanie najnowszej wersji pobranej ze strony lenovo. Nie działa też internet z kabla. Parę dni temu, kiedy to się zaczęło pomogło usunięcie i zainstalowanie karty od nowa+ostatnia poprawna konfiguracja systemu. Teraz nic nie pomaga. Proszę o pomoc. TR
  • Poziom 17  
    Najlepiej byłoby sprawdzić objawy na Windows XP i na oryginalnych sterownikach ze strony lenovo do tego lapka.

edit:
    Pokombinuj może jeszcze z odpalaniem kompa z suwakiem w pozycji on i off ( wcześniej odepnij mu całkowicie zasilanie)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Odpalanie bez zasilania (mogę wiedzieć po co?) nic nie dało. W bios nie mam opcji wyłączania karty wifi., natomiast mam w zakadce boot, na poz.1 kolejności bootowania ustawiony napęd dvd, a dopiero potem hdd. Czy to normalne i tak ma być?
    Czy zamiast linuksa live można użyć xp live?
    Jeszcze pytanie o przywracanie systemu: programy utworzone po dacie wybranego punktu przywracania, mówiąc kolokwialnie "znikają", pozostają tylko dokumenty przez nie utworzone, tak?
  • Poziom 17  
    Nie masz odpalać kompa bez zasilania bo się nie da :)
    Po prostu wypnij mu prąd i baterie. Następnie wepnij i odpalaj :)

Zobacz tez czy stery są kompatybilne z Vista bo to dość stary model laptopa...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Bez zmian, czy z baterią, czy bez. Uruchamiałem xp live i vista live i też bez powodzenia. Przełącznik fizycznie działa prawidłowo, bo wisi na nim także uruchamianie bluetooth, a kotrolka tego ostatniego świeci się. Przywracanie systemu nie powiołło się z kilku punktów po kolei. Komunikat o nieokreślonym błędzie i tyle. Wyjąłem kartę i wsadziłem ja spowrotem-bez zmian. Stery mam ściągnięte ze strony lenovo, to tego modelu. Spróbuję jeszcze trybu awaryjnego z obsługą sieci.

Dodano po 20 [minuty]:

Noooo, klawo jak cholera! Teraz przy kłopotach z wifi bedę musiał odpalić lapka w trybie awaryjnym a potem szybciutko przebootować do normalnego. Dla mnie bomba! Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić ten fenomen? Czy to chodzi o kolejność ładowania sterowników przy starcie systemu? Odpalony w trybie awaryjnym uporządkował sobie wszystko?

Dodano po 9 [minuty]:

Przed chwilą vista wywaliła komunikat: Instalacja oprogramowania sterownika "karta microsoft ISATAP#2, ISATAP#4 niepowodzenie". W menadżerze urzadzeń wykrzyknik przy karcie nr 2, ale na razie piszę z tego lapka. Przebootuję go i zobaczę co dalej.