Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyposażenie warsztatu dla początkującego.

hubi1212 30 Lis 2009 16:53 15240 50
  • #31 30 Lis 2009 16:53
    pawelcb33
    Poziom 24  

Transformator możesz poszukać w sklepach elektronicznych lub na stronie http://www.toroidy.pl/ pare razy już kupywałem u nich i mają dobry towar.
    Sterowanie ? jakie sterowanie, na stronie masz podany schemat,pcb i spis cześci. Płytke wykonujesz np. termotransferem lub pisakiem i składasz wg. opisu strony. Masz tak widok płytki montazowej więc bez problemu złożysz.
    Obudowę możesz zastosować plastykową lub metalową ale będzie droższa.
    Najpierw złóż ten układ i będziesz wiedział jak dużą obudowę potrzebujesz.
    obudowy masz np. tu :
    http://www.obudowa.pl/

• #32 28 Gru 2009 21:58
    sztygar
    Poziom 14  

Jesli chodzi o rózne elementy elektroniczne to ja polecam użytkownika lisiu na alle*** wpisz sobie np rezystory lispol są bardzo tanie 100 szt 1 zł a u mnie w elektronicznym 15 gr 1 szt...

• #33 28 Gru 2009 22:39
    pawelcb33
    Poziom 24  

Zgadzam się, sam często biorę od niego. Ogólnie rozejrzyj się po alle.. często są aukcję części 1zł a 100szt. czy przewlekanych czy smd. Nie tylko użytkownik lisiu ale jest jeszcze paru ( jak chcesz nicki ich napisz na PW podam ci ).
    W ten sposób uzupełnisz swoje zaplecze z częściami.

• #34 05 Sty 2010 16:10
    sorex86
    Poziom 15  

Dostalem taka wiertarke w prezencie:
    http://www.vellemanusa.com/us/enu/product/view/?id=523625
    uzywam do niej zasilacza 9-14V 0.5A. Z informacji, ktore znajduje w internecie bez problemu mozna nia wykonac otwory w plytce, natomiast w moim wypadku wiertareczka staje w miejscu i niechce wiercic dalej. Problem to za slaba moc wiertarki czy lepszy zasilacz do niej? Orientuje sie moze ktos?

ps niechcialem zakladac nowego tematu :P

• #35 05 Sty 2010 16:24
    pawelcb33
    Poziom 24  

Raczej za słaby zasilacz, nie wyrabia ci prądowo.

• #36 09 Sty 2010 22:34
    hubi1212
    Poziom 9  

Panowie nasuwa się pytanie jaki multimetr zakupić. Dodam że mam na wydanie około 400zł. Zasilacz już mam od jednego z użytkowników. Mini wiertarka nie sprawdza się myślę nad dremelkiem. I jeszcze pytanie co kupić do mojego warsztatu mam około 700zł na wydanie.

• #37 09 Sty 2010 23:27
    pawelcb33
    Poziom 24  

To masz 400 czy 700zł na wydanie :) tak na poważnie, zależy co byś chciał w tym multimetrze i do czego będzie używane. Ja ze swojej strony mogę ci polecić proteka 506 lub coś z serii UNI-T. Mam proteka i jak na razie mi się podoba, zerknij sobie na Alle...o.
    Czemu ci się nie sprawdza mini wiertarka ?

Co jeszcze... zależy co już masz i co będziesz robił.
    Może ci się przyda hot air, są na all...o po ok. 100zł, może jeszcze tygiel, jakieś obcinaczki, szczypce,pensety, śrubokręciki, cyna 1 i 0.7, jak będiesz robił coś w smd to pasta do lutowania.

• #38 10 Sty 2010 11:31
    hubi1212
    Poziom 9  

Tak sobie wyznaczyłem 400zł na multimetr. A 700zł na inne narzędzia i potrzeby. Właśnie myślę nad hotem bo to przydatna sprawa ;d
    A z mini wiertarką jest taki problem że jest po prostu za słaba i nie mogę wyciąć nią laminatu ani nic. Dziurki robi ale tylko wiertłem 1,2 żadne mniejsze nie wejdzie ;/ ogółem jakość jej pozostawia wiele do życzenia

• #39 10 Sty 2010 12:01
    pawelcb33
    Poziom 24  

Hot przydatny, jeśli będziesz zajmował się smd.
    Aby weszły ci małe wiertła musisz kupić jeszcze taką jakby nasadkę/głowicę ( nie pamiętam jak to się nazywało), coś takiego jak w wiertarkach i w tedy wejdą ci małe wiertła.
    Też musiałem coś takiego kupić bo oryginalnie były jakby tulejki i do nich się dawało większe wiertła a z mniejszymi były problemy bo się nie trzymały.

Coś takiego:

• #40 10 Sty 2010 14:51
    hubi1212
    Poziom 9  

A czym przycinasz laminat? Bo właśnie tak myśle czy brać tego dremelka . Bo np.Piłką do metalu ciężko dosyć idzie ;d

• #41 10 Sty 2010 14:54
    pawelcb33
    Poziom 24  

Różnie, mam piłkę do metalu, nożyce do cięcia blachy i ostatnio kupiłem gilotynę do papieru i trochę naostrzyłem noże i tie ładnie.

• #42 14 Sty 2010 17:04
    sztygar
    Poziom 14  

Jeśli masz 700 zł na wydanie to jak na początek miernik za 400 zł no hmmm wiadomo pochodzi ładnych parę lat ja mam za 20 zł i też nie narzekam ale ja bym Ci proponował kupić najlepiej w elektronicznym sklepie zobaczysz czy "leży Ci w dłoni" za 100 zł już kupisz dobry miernik a więcej kasy lepiej żebyś przeznaczył na stacje i około 200 zł na "drobne rzeczy" rezystorów najlepiej żebyś miał około 40 wartości sporo kondensatorów podstawek itp. trochę to kosztuje :) a co do wiertarki mój tata kupił wiertarkę stołowom jest po prostu nie zastąpiona a koszt 150 zł :)

• #43 15 Sty 2010 17:25
    hubi1212
    Poziom 9  

Niestety za późno to napisałeś ale nie żałuję wyboru. Padło na Brymena BM811a. Pierwsze wrażenie na plus. Zobaczymy jak się będzie sprawował ;d Doszła jeszcze Folia TES200 i Ściągacz Izolacji. Rezystorów i Kondensatorów mam dużo z rozbiórki i jeszcze zamówiłem dużo na alle... Jutro powinny dojść. Kupiłem również Atmegi i Attiny i książkę "mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce" z myślą poznania sztuki programowania atmegi i innych :D

• #44 15 Sty 2010 23:16
    adek19
    Poziom 11  

pawelcb33 napisał:
    Hot przydatny, jeśli będziesz zajmował się smd.
    Aby weszły ci małe wiertła musisz kupić jeszcze taką jakby nasadkę/głowicę ( nie pamiętam jak to się nazywało), coś takiego jak w wiertarkach i w tedy wejdą ci małe wiertła.
    Też musiałem coś takiego kupić bo oryginalnie były jakby tulejki i do nich się dawało większe wiertła a z mniejszymi były problemy bo się nie trzymały.

Coś takiego:

mozesz powiedziec gdzie cos takiego kupic i ile kosztuje??
    mam szlifierke fairline fmt 4004, jak sprawdzic czy taki uchwyt bedzie do niej pasował?
    i jak sie go montuje?

• #45 16 Sty 2010 09:51
    pawelcb33
    Poziom 24  

Ja kupiłem taka głowice na giełdzie, dałem coś koło 20zł. poprostu ją wkręcasz . A czy będzie pasowac to nie wiem. Idź do sklepu elektronicznego i się zapytaj czy mają coś takiego i weź ze sobą tą miniwiertarkę.

• #46 16 Sty 2010 11:12
    adek19
    Poziom 11  

kurcze, nie bardzo u mnie ze sklepami i to jest głowny problem :/

znalazłem taka dremela

tylko głupio jak by nie pasowała bo uchwyt z wysyłka kosztuje prawie tyle co dałem za miniwiertarke:D
    Link do allegro usunięty. Regulamin.[Rubens]

• #47 16 Sty 2010 12:29
    pawelcb33
    Poziom 24  

Wydaje mi się że powinien pasować, to jest chyba uniwersalny głowica (uchwyt) ale najlepiej zapytaj się sprzedawcy bo nie chce cię wprowadzać w błąd. Podaj mu co posiadasz, on powinien wiedzieć czy będzie pasować.

Trochę drogo, poszukaj może w tme lub w innych sklepach internetowych może znajdziesz taniej. Bo firmy dremel to wszystko jest drogo, ja mam jakiś chyba no name za 20zł i dział świetnie.

• #49 16 Sty 2010 16:37
    pawelcb33
    Poziom 24  

Za taką cenę to nie. Są o wiele tańsze. ja osobiście używam nożyka takiego do tapet.

• #50 25 Sty 2012 17:23
    dicappo
    Poziom 20  

Czy ta stacja lutownicza ZD-98 ma jak hot-air regulację temperatury?

• #51 25 Sty 2012 17:50
    pawelcb33
    Poziom 24  

Wpisz w google a ci odpowie. Ma od 180-500 st.