Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozebrać MP4 Pentagram Vanquish Video Pro 5113 ?

Stanley_P 22 Wrz 2009 21:19 6266 6
  • #1 22 Wrz 2009 21:19
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Mam problem z rozebraniem tego playerka (fot. 1). Całość jest wsunięta w jednolitą metalową obudowę. Zdjąłem dekielek górny (tam gdzie gniazda słuchawkowe, usb, itd., fot. 2) i dolny (z tej strony jest bateria, fot. 3)
    Wewnątrz widać płytkę elektoniki, która jest (chyba) przymocowana do metalowego a'la chassis. Nie reaguje na delikatne i troszkę mniej delikatne próby wyciągniecia lub wybicia. Mocniej się boję, żeby go nie uszkodzić. Bateria daje się nieco wysunąć z jednej strony (widać na fot. 4), z drugiej jest (chyba) przytrzymywana przez przewody.
    Poniżej fotografie urządzenia.

fot. 1 - playerek

fot. 2 - góra

fot. 3 - dół

fot. 4 - bateria

Proszę o pomoc...

Pozdrawiam -

Stanley

0 6
  • #2 15 Paź 2009 10:40
    kangur121
    Poziom 1  

witam poprostu trzeba wysunąc cały srodek z obudowy tylko trzeba troche przycisnąc wyswietlacz bo chaczy o obudowe

0
  • #3 15 Paź 2009 12:42
    Otaku9
    Poziom 23  

Nie wiem czy nie jest to obudowa robiona "na stałe", gdzie jeden bok jest połączony zaczepami- mam tak w moim pendrive, awim że rózne firmy robią sprzęt typu "kup, zepsuj i kup znowu" aczkolwiek dziwne by to było w przypadku tak dobrej marki jak Pentagram.
    Jeżeli nie poskutkuje metoda kolegi Kangur121 to prosił bym o zdjęcia boków mp4 oraz tyłu.

0
  • #5 15 Paź 2009 20:54
    Stanley_P
    Poziom 26  

kangur121 napisał:
    witam poprostu trzeba wysunąc cały srodek z obudowy tylko trzeba troche przycisnąc wyswietlacz bo chaczy o obudowe

Witam

Że trzeba wysunąć, to ja wiem - innego sposobu raczej nie ma.
    Pytanie: czy rozbierałeś konkretnie ten model? Bo z (delikatnym w miarę) przyciskaniem wyświetlacza też próbowałem, ale miałem wrażenie, że prędzej pognę blaszkę obudowy (też w sumie delikatną) i/lub porysuję wyświetlacz niż toto w ten sposób wyciągnę.

Otaku9 napisał:

Nie wiem czy nie jest to obudowa robiona "na stałe", gdzie jeden bok jest połączony zaczepami- mam tak w moim pendrive, awim że rózne firmy robią sprzęt typu "kup, zepsuj i kup znowu" aczkolwiek dziwne by to było w przypadku tak dobrej marki jak Pentagram.

Dobrej marki? No ja raczej będę omijał ją z daleka. Parę słów mojej opinii na temat tego odtwarzacza napisałem na forum Pentagrama, link poniżej. W ogóle dla mnie kpiną jest przyrostek "Pro" w nazwie modelu. Ale jest to prezent dla bliskiej mi osoby, no i było nie było nieco ponad 2 lata temu kosztował prawie 3 stówki, dlatego w ogóle z tym walczę ;-)
    Na tamtym forum otrzymalem sugestię, że prawdopodobnie trzeba będzie odklelić szybkę wyświetlacza (??) 8-O
    http://forum.pentagram.pl/discussion/897/jak-rozebrac-vanquish-video-pro-5113-/#Item_0

Cytat:

Jeżeli nie poskutkuje metoda kolegi Kangur121 to prosił bym o zdjęcia boków mp4 oraz tyłu.

Dodatkowe fotki raczej nie mają sensu, bo obudowa mi wygląda na jednolity kawałek metalu (albo jakoś cwanie zgrzanego, zespawanego, itp. - nie znam się na tych technologiach). Patrząc od góry lub z dołu - a'la rurka w kształcie bardzo spłaszczonego a'la cylindra . Myślę, że dostatecznie to widac na fot 2 i 3. W każdym razie nie wygląda to, aby można było ją jakoś otworzyć. Zatem jedyną możliwością jest wysunięcie zawartości "w górę" lub "w dól". Dodam, że w międzyczasie próbowałem wyszarpać za pomocą szydełka (na dole od strony baterii są elementy metalowego a'la chassis, za które można było zaczepić). Bez rezultatu - szydełko wysunęło się z oprawki ;-) a raczej :cry:

W każdym razie tymczasem bardzo dziękuję za odpowiedzi, choć także miło by było przeczytać przepis od kogoś, kto rozbierał konkretnie ten model. Może jutro spróbuję jeszcze raz - playerek został w pracy i czeka na przypływ weny ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

Dodano po 55 [minuty]:

gsm_virus napisał:
    Wygląda mi to na coś w stylu tego tematu => https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7025494#7025494

Ten wątek już wcześniej widziałem. Niestety dotychczasowe próby wypychania/wyciągania nie dały rezultatu.
    Tak sobie myślę: skoro szybka LCD jest rzeczywiście jakby wstawiona w otwór obudowie (fot. 1), niemal idealnie płasko (lub może nawet bardzo minimalnie wypukle) z wierzchem blachy, zatem może rzeczywiście została zamontowana (przyklejona do LCD? :bad-words: ) na końcu i dlatego nie można wysunąć zawartości? No ale teraz nie mam sprzętu przy sobie, przyjrzę się jeszcze raz jutro lub w najbliźszych dniach.

Pozdrawiam -

Stanley

0
  • #6 29 Paź 2009 12:19
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Wreszcie nabrałem weny i udało mi się rozebrać ten odtwarzaczyk.
    Okazało się, że rzeczywiście trzeba (niestety) najpierw odkleić szybkę. Wypchnęłem delikatnie zapałką jeden jej narożnik - było troszkę dostępu od środka, od strony złącz USB i słuchawkowego (fot 2. w pierwszym poście). Następnie delikatnie odkleiłem posługując się kartą. Po zdjęciu szybki elektronika dala się wysunąć z obudowy bez żadnego problemu.
    Jako dowód przedstawiam fotki. Może się komuś przydadzą.

Jak rozebrać MP4 Pentagram Vanquish Video Pro 5113 ?Jak rozebrać MP4 Pentagram Vanquish Video Pro 5113 ?

Przy okazji - jako informacja o jakości produktów firmy Pentagram: na fotkach (niestety robiłem komórką) widać kawałek odklejonej przeze mnie klawiatury. Był to główny powód rozbierania odtwarzacza - niedziałający przycisk zmniejszania głośności. Okazało się, że pod sprężystą okrągłą blaszką przycisku był biały nalot, coś a'la sól. Całość wyglądała na zaklejoną dosyć hermerycznie, więc trochę dziwne skąd się tam wziął? No chyba, że w trakcie montażu w fabryce (manufakturze?). Również okazało się, że nie świeci jedna z diód podświetlających klawiaturę (trzy LEDy montowane powierzchniowo - są widoczne w środkowej części klawiatury). Miałem wrażenie, że część podświetlenia nie działala od początku, ale myślalem, że tak może ma być? Wystarczyło dotknięcie lutownicą. Podobnie w trzeszczące od pewnego czasu gniazdko słuchawkowe (ok, to mogło się stać w wyniku eksploatacji). Niemniej wygląd niektórych lutów, np. wspomnianych LED-ów utwierdza mnie o manufakturowym pochodzeniu sprzetu.

Na domiar wszystkiego okazało się, że padła na amen bateria, po ok. 2,5 roku od zakupu. Fakt, sprzęcik leżał z miesiąc w szufladzie, niemniej już od pewnego czasu zachowywała się podejrzanie, np. po naładowaniu do pełna (4 kreski) po chwili pracy pokazywała juz kreski dwie. Uwalona jest na 100%: podłaczałem ją nawet do zewnętrznego zasilacza, mierzyłem pobór prądu. Coś tam pobiera, rzędu kilku-kilkunastu mA (czyli nie ma przerwy) - napięcie ustawiałem rzędu 4-5V. Ale po odłaczeniu, nawet po kilku godzinach ładowania napięcie wyjsciowe = 0,0V. Wysłalem zapytanie do serwisu Pentagrama czy można u nich kupić i dlaczego tak drogo. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chociaż po chwili szukania w necie widzę, że ewentualnie chyba można będzie kupić coś zastępczego, byle nie przekraczało gabarytów (ok. 38x27x5 mm) oraz miało jak się domyślam 3,7V, np. to:
    http://www.aver.pl/product_info.php?products_id=941

Podsumowując: wyrobów Pentagrama będę unikał jak piekielnego ognia ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

0
  • #7 14 Gru 2009 09:22
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam raz jeszcze

W celu zakończenia tematu, może komuś się przyda:

Baterię w końcu kupiłem, od iPoda nano, tutaj:
    http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2183&menu=77&menu2=78

Założyłem, podłączyłem - przewody brązowy i czarny, biały w tym przypadku niewykorzystywany. Odtwarzacz ożył, bateria wydaje się na razie zachowywać podobnie jak oryginał gdy był nowy ;-) Jak będzie dalej - zobaczymy...

Pozdrawiam -

Stanley

1