Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Server Poczty pop3 i smtp ?

14 Cze 2004 22:35 2912 14
  • Poziom 28  
    hehs ... i kolejny problem... zielonego ale to naprawde zielonego pojecia nie mam jak załozyc (a przynajmiej jaki program) server pocztowy pod windowsem
    powód jest prosty skrzynki ... komercyjne zbyt małe jak na moje i paru kolesi z sieci potrzeby ...
    nie wiem czy to pomoze ale mam postawiony sever na ogołoconym win98 SE do 120 MB (bez IE i połowy plików wiec szalec z programami tez nie mozna )+ krasnal Serv 2.6 (apache 1.3.29 ;mysql 3.... ;php4.3.4 itp )
    prosze o pomoc ... dzieki z góry
  • Poziom 18  
    Sproboj Win Gate.. u mnie śmiga bez problemu
  • Poziom 28  
    a gdzie go znajde?.. bo jakos dac rady sobie nie moge :(((((
  • Poziom 21  
    ciekawe jakie prędkości (transfery) kolega wiśnia osiągnie przy wysyłaniu i odbieraniu poczty z własnego kompa (serwera) jak już se z tym poradzi niech da znać o rezultatach jak będą ciekawe prędkości też spróbuje
  • Poziom 18  
    esiox: to zależne od przepustowości łącza jakie posiadamy. no nie ukrywam też, że zależy też od ilości pamięci w komputerze i wielkości wysyłanego/odbieranego pliku (załącznika)

Jak zrobisz daj znać

Pozdrawiam
    DARREK
  • Poziom 22  
    Nie lepiej postrać się postawić te serwery na Linuxie? Chociażby jakiejś minidystrybucji Auroxa czy Redhat'a ?
  • Poziom 21  
    szkoda by kompa marnować i strach pomyśleć jaki może być rachunek za prąd nie lepiej zapłacić te ok 200zeta za 100MB wieczystej skrzynki gdzie np: na www.HOME.pl nie ma żadnych ograniczeń
  • Poziom 18  
    esiox: Ja mam na serwerze 266 MHz na nim serwer poczty i FTP, i nie mam żadnych limitów, jeśli chodzi o wiadomości, transfer nie zchodzi poniżej 20kb/s to jest coś.. a co lepsza, to mi taniej wychodzi, bo za prąd płace 120 zł.

Pozdrawiam
    DARREK
  • Poziom 22  
    Komputer wbrew waszym pozorom nie zużywa dużo prądu. Dużo prądu zużywa monitor, wiatraczki, cd-rom, i wszystko co ma w sobie silnik, grzałke, trafopowielacz lub wieeelką żarówkę ;) Dlatego można zrobić serwer w jakiejś małej obudowie (w Krakowie na giełdzie za 250 złotych sprzedają w takich ładnych obudowach Siemens Nixdorff z prockiem i jakimstam dyskiem. Podpina się tylko jednorazowo cd- żeby wszytko wgrac i potem już zostawia się sam komputer (bez monitora, klawiatury, cd-romu, dyskietki i innych zbędnych :P rzeczy.

Pozdrawiam SanceS
  • Poziom 21  
    SanceS napisał:
    Komputer wbrew waszym pozorom nie zużywa dużo prądu. Dużo prądu zużywa monitor, wiatraczki, cd-rom, i wszystko co ma w sobie silnik, grzałke, trafopowielacz lub wieeelką żarówkę ;) Dlatego można zrobić serwer w jakiejś małej obudowie (w Krakowie na giełdzie za 250 złotych sprzedają w takich ładnych obudowach Siemens Nixdorff z prockiem i jakimstam dyskiem. Podpina się tylko jednorazowo cd- żeby wszytko wgrac i potem już zostawia się sam komputer (bez monitora, klawiatury, cd-romu, dyskietki i innych zbędnych :P rzeczy.

Pozdrawiam SanceS

no tak to jest najlepsze rozwiązanie dla domowego serwera

jednak moim zdaniem wiele jeszcze stoi przeciw takowemu rozwiązaniu, jeżeli już miał bym postawić serwer to napewno nie chodził by on 24h a jakieś 6 lub 8 h i to jeszcze tak ze 2 może 3 razy w tygodniu a najlepiej jak bym takowy serwer służył tez do użytku domowego czyli serfowania po necie gg i.t.p no ale to już chyb zmienia postać rzeczy !!!
  • Poziom 22  
    esiox napisał:
    jeżeli już miał bym postawić serwer to napewno nie chodził by on 24h a jakieś 6 lub 8 h i to jeszcze tak ze 2 może 3 razy w tygodniu

Pragnę dodać że nie opisałeś tutaj serwera tylko normalny komputer osobisty wykorzystywany przez większość ludzi (chociaż ja wiem? - te kilka razy w tyg. sprawiają że nawet do tej grupy tego zaliczyć nie można) :P
  • Poziom 28  
    Wiec ... jak wyszło mi postawie servera... transfer midzy uzytkownikami sieci .. cudny .. jak to zawsze po sieci :) gorzej ale to duzo gorzej jak wysyłałem z innego kompa po za siecia moja siecia ... do servera wysyłało 1mbitów/s a odbiera tyle samo inaczej z obcizeniem .. jak wiadomo ... non stop sciagam i nie jest tak różowo wysyłka idzie na około 300kbitów/s a obieranie 208kbitów/s czemu tak duze wachania to juz sie domyslcie ... sam program zabiera mi 10,7 MB ramu w stanie jałowym bez wysyłania ani odbierania wiec nastreczac problemu nie powinien ..
  • Poziom 18  
    Ja tak myślę, że serwer stawiamy po to, aby odciążyć komputer na którym pracujemy z udostępniania neta i innych takich rzeczy .. przynajmniej ja tak mam. Odciąża mi pamięć, miejsce na dysku, nio i jeszcze mam na nim poczte i ftp, tak na moim kompie na ktorym pracuje to by zżarło duużo pamięci, a tak to jest spoxik

Pozdrawiam
    DARREK
  • Poziom 28  
    DARREK napisał:
    Ja tak myślę, że serwer stawiamy po to, aby odciążyć komputer na którym pracujemy z udostępniania neta i innych takich rzeczy .. przynajmniej ja tak mam. Odciąża mi pamięć, miejsce na dysku, nio i jeszcze mam na nim poczte i ftp, tak na moim kompie na ktorym pracuje to by zżarło duużo pamięci, a tak to jest spoxik
    po to woogule sa servery ... za pierwszym zarem zanim wrzucam dany projet (server smtp ftp itp ) to sparwadzam na swoi m roboczym kompie by wszystko było jak nalezy ..
    co do samego servera na uzytki lokalne nie zrzera niewiele pamieci bo server nie jest tak maltretowany jak portale chyab ze ma sie postawiony servis .. . badz prywatna strone czesto odwiedzana ..
    i to jest problem ... bo obciaza znacznie server jak i cała siec.dlatego staram sie zjdowac odpowiednie servery bezpłatne na necie.. by jak najmiej odciazac .... moj server chodzi nonstop 24h od 3 miesiacy .. zamierzam jeszcze zrobic ups.(podrzymanie w razie awarii sieci energetycznej ) bo po wyłaczeniu server nie działa... z powodu usuwania plkików nie potrzebnych do prawy widowsa lecz potrzebnych do rozruchu :( geniuszem nie jestem i nie potrafie se jakos z tym poradzic ale jakos zyje :P