Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Mastercook kc 7270 xfut wybija zabezpieczenie

eltron 22 Wrz 2009 22:43 1907 5
  • #1 22 Wrz 2009 22:43
    eltron
    Poziom 25  

Witam,

poproszono mnie o pomoc w sprawie kuchenki elektrycznej Mastercook KC 7270 XFUT.

Podpięta w 3 fazy, wywala zabezpieczenie, najczęściej jak używa się ( nie wiem jak się to fachowo nazywa w żargonie gospodyń wiejskich, ta sekcja co się piecze w niej ciasta :D ). Chociaż dzisiaj jak poszedłem tam zobaczyć co i jak to wyłączyła mi się również jak grzałem wszystkimi płytami na max, ale tymi u góry ( na garnki ). Wybija zabezpieczenie po pewnym czasie. Zdaje się że to wyłącznik, ale może ta kuchenka ma jakąś awarię, która powoduje takie objawy? Poza tym mam pytanie, wydaje mi się chociaż pewności nie mam że ta kuchenka ma kilka grzałek, i jeżeli zabezpieczenie wybija niezależnie które włączę, znaczy to że nie ma przebicia izolacji pod wpływem temperatury i nie robi tam zwarcia, ponieważ gdy grzałka nie grzeje nie płynie przez nią prąd? Taki tok myślenia skłania mnie jednak ku zabezpieczeniu, ale czekam na sugestie doświadczonych w tego typu sprzętach.

pozdrawiam,

Paweł

• #2 23 Wrz 2009 00:05
    rozales
    Poziom 23  

Kuchenka sporo ciągnie...Jakie jest zabezpieczenie?

• #3 23 Wrz 2009 00:36
    wosokol
    Poziom 19  

Czy masz kuchenkę podłączoną do tzn różnicówki. jeśli tak to prawdopodobnie masz przebicie izolacji grzałki. pomocny będzie induktor. zwykły miernik może nie wykazać przebicia.

• #4 23 Wrz 2009 13:28
    eltron
    Poziom 25  

Będę wiedział jutro jaki jest wyłącznik. Z tym że, grzałek jest tam kilka, wybija go niezależnie od tego która\które grzeją. Po pewnym czasie wybija oczywiście. Wyłącznik jest z termikiem, i myślę że to ten termik jest przegrzany i pod wpływem obciążenia wybija zbyt szybko. Dziękuję za te odpowiedzi, jutro będę wiedział jaki ta pani ma wyłącznik. Aha, powiem tylko że jest na nim regulacja prądu max, od 6.3 A do 10 A, który to ja dla próby ustawiłem na 10A co nie spowodowało różnicy - dalej wybija.

• Pomocny post
    #5 23 Wrz 2009 23:30
    rozales
    Poziom 23  

Zabezpieczenie jest za małe. Zastosowanie większego jest uzależnione od grubości przewodu do kuchenki. Przy 1.5mm2 zastosowanie zabezpieczenia więcej niż 16A jest niezgodne ze sztuką. Jeśli jest 2.5 mm2 to daj zabezpieczenie 20A.

• #6 25 Wrz 2009 21:17
    eltron
    Poziom 25  

Ok, dzięki za odpowiedzi - przegrzany termik w wyłączniku prawdopodobnie. Wymiana na ES16A załatwiła sprawę. Dzięki za odpowiedzi.

pzdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME