Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blad uprawnien na dysku z vista

siudziu 22 Wrz 2009 23:07 1751 7
  • #1 22 Wrz 2009 23:07
    siudziu
    Poziom 27  

Otoz mam poblem z uprawnieniami Visty. Kiedy instaluje dowolna gre po instalacji nie mam uprawnien do wejscia do katalog :( moge je edtowac reczni i wtedy zazwyczaj dostep jest mozliwy czasem musze sie posilkowac unlockerem zeby uzyskac dostep do katalogow. Po instalaji NFS shift nie moge ani usunac gry ani zmienic uprawnien do pliku :( zadnym ze znanych mi sposobow (reczna zmiana uprawnien, unlocker, logowanie jako administrator) czy ktos ma jakis pomysl jak wyzerowac uprawnienia na wszystke pliki na tym dysku ?

0 7
  • #2 23 Wrz 2009 23:53
    lukss07ns
    Poziom 19  

Wejdz na admina potem PANEL STEROWANIA potem KONTA UŻYTKOWNIKÓW i dam zaznacz tego który cię interesuje i daj ADMINISTRATOR KOMPUTERA

0
  • #3 24 Wrz 2009 06:54
    Matuzalem

Poziom 43  

Z wyłączonym UAC też tak jest? - To tylko dla sprawdzenia powinieneś zrobić.
    Jak instalujesz program (z własnego konta czy przez "uruchom jako")?

0
  • #4 24 Wrz 2009 09:08
    artaa
    Poziom 43  

siudziu napisał:
    czy ktos ma jakis pomysl jak wyzerowac uprawnienia na wszystke pliki na tym dysku ?

Tym dysku? a co to znaczy?, piszesz o dysku/partycji systemowej czy innej partycji/dysku?

PS.

rozwiązanie skuteczne ale na skróty:
    wyzerowanie uprawnienień i wszystkich podobnych problemów - zamiana ntfs na fat32. Ale to raczej w wypadku gdy "ten dysk" oznacza inny niż systemowa partycja.

0
  • #5 24 Wrz 2009 22:55
    siudziu
    Poziom 27  

zmiana uprawnien admina nic nie daje a dysk ma 650 gb i jak go przekonwertowac na fat bez straty danych ?

0
  • #6 25 Wrz 2009 06:55
    Matuzalem

Poziom 43  

Tylko narzędziami zewnętrznymi - darmowe czy płatne to już Twój wybór (tylko najpierw się wczytaj dokładnie czy mają pełną obsługę Visty).

Na mój gust to jednak nie ta droga - pomijam samą kwestię zdjęcia, dzięki FAT-owi, zabezpieczeń.
    Coś jest nie tak w Twoich czynnościach raczej, bo nadawanie uprawnień, z ew. zmianą grup użytkowników, to powinien być standard bezbolesny.

0
  • #7 25 Wrz 2009 07:50
    artaa
    Poziom 43  

siudziu napisał:
    zmiana uprawnien admina nic nie daje a dysk ma 650 gb i jak go przekonwertowac na fat bez straty danych ?

Jeśli to jedyny dysk, to zacząć od stworzenia na nim partycji na dane, wielkość wg uznania. Ja bym zostawił, ok 100 na system (albo mniej), 500 na dane, i 50 na backup/kopie dokumentów itp. Vista ma w zarządzaniu dyskami możliwość zmniejszenia partycji, tylko przed tym trzeba zrobić oczyszczanie dysku i wyłączyć przywracanie. Narzędzia niezależnych producentów mają większe możliwości, ale może wbudowane Ci wystarczy.

Poza tym, tak jak pisał poprzednik nadawanie uprawnień powinno działać...

0
  • #8 25 Wrz 2009 08:48
    siudziu
    Poziom 27  

ten dysk to 750 z 2 partycjami ta na ktorej sa poblemy ma wlasnei 650 GB mam jeszcze 2 inne dyski z 4 innymi partycjami i tam sie nic takiego nie dzieje @Matuzalem jakie sa te darmowe lub latne narzedzia ?

0