Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny głośnikowe TONSIL prototyp!

najt 23 Wrz 2009 02:39 4515 14
  • #1 23 Wrz 2009 02:39
    najt
    Poziom 19  

Jak w tytule tematu, załączam link do aukcji/zdjęć i zadaję pytanie, czy ktoś z forumowiczów natknął się na podobne cudo? bądź czy wie coś o nich? Jeżeli będzie trzeba, skontaktuje się z inżynierem z Wrześni.

http://allegro.pl/item749494802_tonsil_jedyny_zestaw_w_polsce_i_na_swiecie.html

Z tego co się już dowiedziałem, kolumny były kupione po likwidacji. Istnieje tylko jedna sztuka, komplet są to kolumny aktywne moc jak i parametry nie są mi znane. Jedyne co mi się 'wydaje' to to, że dwa wysokie to wyrób Visaton'a.

Pozdrawiam.

0 14
  • #2 23 Wrz 2009 09:39
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

To się lepiej kolego skontaktuj z tym inżynierem, bo to raczej nie jest tonsil. Gość prawdopodobnie napisał, że to tonsil dlatego, żeby te kolumny poszły jak świeże bułeczki. Nie ma na nich żadnego opisu, Nawet nazwy firmy nie widzę.

0
  • #3 23 Wrz 2009 15:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Wrz 2009 16:59
    -Maciej_
    Poziom 21  

widać naklejkę Tonsil, ale naklejkę każdy może sobie przykleić;) Może Tonsil produkował je na zamówienie jakiejś firmy?

0
  • #5 23 Wrz 2009 18:24
    najt
    Poziom 19  

Coś więcej o tych cudeńkach, oraz reprymenda dla kolegów powyżej. Istnieje taka zasada nie wiesz - nie pisz. Proste jak but dla mnie zrozumiałe.

Parę info:
    - Niskotonowce to specjalnie wybrane do tych kolumn 20/120.
    - Wysokie i średnie - nie wie, ponieważ nie rozkręcał. (prawdopodobnie Visaton - ze względu na podobieństwo do głośników zastosowanych w Bolero 300 - kto nie wie o co chodzi - odsyłam do szukajki na forum, pisałem o tym.)
    - Jest to jedyny zestaw tych kolumn w Polsce i na świecie.
    - Każda z kolumn posiada sześć podkreślam SZEŚĆ końcówek mocy (do każdego głośnika osobno).
    - Powstały z myślą o rynku Brytyjskim - jak wiadomo najbardziej wybrednym jeżeli chodzi o dźwięk.

Ktoś może zadać pytanie, no dobrze skoro powstały z myślą o rynku Brytyjskim - to dlaczego nie są sygnowane nazwą TLC. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta - Są to prototypy i właśnie dlatego nie zostały wypuszczone pod nazwą TLC.

Co do postu, że każdy może naklejkę nalepić - OK - tylko kto by się tak męczył jeżeli byłyby to samoróbki, GDN 20/120, 6 końcówek mocy, wykonanie. I jeszcze sprzedawał to za tak niską cenę (znam cene satysfakcjonującą Pana z allegro :)). Podpowiem że w 2000r głośniki GDN 20/120 zostały wypuszczone w ilości 200 SZTUK na rynek brytyjski cena: 2000zł.

Po reakcji forumowiczów i znając cene za którą można je kupić, zdecydowałem się na kontakt z inżynierem. W sumie to była reakcja natychmiastowa. Dowiem się jeszcze więcej i będę drążył temat.

Jestem fanatykiem, nic nie poradzę.

0
  • #6 23 Wrz 2009 19:51
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

GDN 20/120 były stosowane w monitorach TLC-AMS 1. Był to głośnik z membraną z celulozy, nie był tak jak te lakierowany... Były jeszcze GDNN 20/120. Takie małe drogie potworki z bardzo niskim zejściem. Też piszę właśnie z inżynierem. Zobaczymy co rozmowa przyniesie.

0
  • #7 23 Wrz 2009 23:38
    exik
    Poziom 25  

A nie wpadło nikomu na myśl, skąd ten człowiek miałby mieć te kolumny? Jedyny egzemplarz na świecie..?
    Jeżeli byłby to człowiek obeznany lub jakiś z pracowników tonsila, znałby wartość tego egzemplarza(niemal bezcenne). Raczej wątpie aby w ręce pospolitego kowalskiego wpadł jedyny egzemplarz takich kolumn.
    Mi wyglądają na jakieś dość starannie wykonane diy, chociaż wzmacniacz jakoś dziwnie zamocowany. Zero informacji o poborze prądu? O napięciu?
    Brak nazwy modelu? Brak nawet symbolu? A te GDN'y wyglądają trochę jak 20/60 pryśnięte farbą od gdn'a 30/120. Nie zdziwiłbym się, gdyby na magnesie był napis gdn 20/120 odbity pieczątką wyrobioną za 15zł.
    W końcu jak pójdą nawet za 1500zł to i tak się zwróci, i to z jaką górką !
    A tonsilo-maniaków niska cena na pewno skusi, i kupią bardzo szybko byleby ktoś inny nie zaproponował przed nim 200zł więcej, a że koleś jest z wrześni, to na pewno nie oszuka ! bo tam przecież tonsile się rodzą.
    W sumie ciekawy sposób na zarobek. Fakt, trochę nieuczciwy.

To na 100% są diy.

Poza tym gość wyprzedaje jakieś stare transformatory. Wygląda mi na fanatyka diy.

0
  • #8 24 Wrz 2009 10:20
    thomson_87
    Poziom 19  

HEHE nie powiem nie mała zagwozdka ale wydaje mi się ze nie są to diy chociaż mogę się mylić, sposób i jakość wykonania raczej świadczy o tym że jednak to nie diy, ale jak na moje oko to nie tonsil jakoś mi nie pasują te głośniki zdjęcia są słabej jakości może celowo na froncie widnieje napis którego nie da się odczytać, jak ktoś słusznie zauważył skąd może mieć te kolumny?? jeśli fanatyk to znał by najdrobniejsze szczegóły o tym sprzęcie a dziwne żeby "jedyny" na świecie sprzęt zakupił jakiś laik, mi to podpada pod jakieś zagrabaniczne dziwolągi może to dobrze gra nie wiemy, koleś przywiózł to i chce opchać bo jest z wrześni to ma okazje puścić to jako tonsil...

1
  • #9 24 Wrz 2009 10:56
    kortyleski
    Poziom 41  

Jedyne co mi do głowy przychodzi to gość miał dostęp do prototypowni, może wręcz pracował w tonsilu i po prostu skopiował prototyp a teraz udając głupka chce je spieniężyć.

0
  • #11 24 Wrz 2009 11:58
    obsid
    Poziom 25  

Pewne zamieszanie może budzić podanie typu głośnika jako 20/120...
    Gdyby był to nieomal nieosiągalny dzisiaj GDNN 20/120 EXPLOSIV (zupełnie inaczej wyglądający, niż na zdjęciach zestawu) - to byłby pewien rarytas:
    Link

Natomiast jeśli jest to sześć sztuk GDN-20/120/8 SC STX po 55 PLN / sztuka:
    Link

głośnik ten jednak dość inaczej wygląda od tych w zestawie...

no to dużych cudów w kategorii "dobór głośników "raczej nie ma...

Wygląd dość ciekawy, natomiast wykonanie szczegółów nieco na poziomie konstrukcji nie do końca skończonej - jak to w prototypach :). Moim zdaniem mogło być tak: cześć konstrukcji (skrzynki, większość elektroniki) została "pozyskana" z Tonsilu i dokończona "własnym sumptem" do stanu widocznego w opisie aukcji.

0
  • #12 24 Wrz 2009 15:28
    exik
    Poziom 25  

To zobacz na tego gdn'a, uderzające podobieństwo:

a to stx

0
  • #13 24 Wrz 2009 16:19
    najt
    Poziom 19  

Wasze spekulacje powinny się zakończyć blokadą konta na elektrodzie. Mówiłem, że istnieje zasada NIE WIESZ - NIE PISZ, nie możecie, koledzy, tego zrozumieć?... Oto odpowiedź na wasze spekulacje:

Cytat:
    najt napisał(a):Miałem założyć taki temat, kilka dni temu. Teraz jedyne co pozostało to wysłanie PW do Pana inżyniera. Było by miło gdyby tutaj też się wypowiedział. Musiałem to zrobić gdyż już znam cenę za którą można ten zestawik mieć.
    Niskotonowce to 20/120 kto zna, ten wie o co chodzi...

Chciałbym się krótko odnieść do zestawów z aukcji Allegro nr 749494802.
    Są to zestawy prototypowe z Tonsilu S.A. z końca lat 90-tych.
    Opracowanie w/w zestawów nie zostało nigdy zakończone i trudno powiedzieć coś konkretnego na temat ich obecnego stanu technicznego.

Pozdrawiam, Wiesław Dudziak - konstruktor.

Więc, chyba wszystko jasne!

0
  • #14 24 Wrz 2009 16:40
    exik
    Poziom 25  

Tak tak, ty najlepiej wiesz jak to się powinno zakończyć, chyba blokadą ale już nie mowie czego i kogo.
    Zajrzałeś chociaż do linku który podał dj volt? czy za dużo fatygi? Radziłbym jednak zajrzeć.
    Tak jak wypowiedział się pan inżynier z tonsila, tak i ja twierdzę że te cudactwa nie wyszły z fabryki tonsila a także gdn'y 20/120 to całkiem inne głośniki.
    Gdyby sprzedawca podchodził poważnie do tematu i niemiałby nic do ukrycia to wrzuciłby duże wyraźne zdjęcia a nie dwa nędzne zrobione telefonem stacjonarnym.
    Poza tym w przypadku, poważnej, uczciwej i realnej oferty, opis aukcji z pewnością byłby "trochę" bardziej rozbudowany.
    To jest właśnie oferta dla naiwnych, takich ja ty najt.

0
  Szukaj w 5mln produktów