Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie modulu Satel GPRS-T2

sfinx 23 Wrz 2009 08:25 9700 12
  • #1 23 Wrz 2009 08:25
    sfinx
    Poziom 17  

Witam

Mam problem z zaprogramowaniem modulu Satela GPRS-T2 z wersja oprogramowania 1.0. Problem polega na tym ze uzywam programu GPRS SOFT 1.02.00 i przy probie polaczenia wyskakuje komunikat ze program nie obsluguje tej wersji modulu. Wiec sadze ze potrzebuje programu w wersji 1.0 ??? Pytanie tylko gdzie go zdobyc bo na stronie Satela nie ma.

Pozdrawiam
    Grzegorz

0 12
  • #3 29 Lip 2012 16:46
    pietkis
    Poziom 2  

Witam,

mam podobny problem tyle, że na tym komputerze już programowałem ten moduł. Nic się nie zmieniło ani komputer, ani moduł, ani wersja softu.

co może być tego przyczyną?

Mam dodatkowe pytanie czy trzeba przełączyć centralę w tryb serwisowy by programować GPRS?

0
  • #4 29 Lip 2012 21:52
    kamilboczek
    Poziom 17  

Mi z konwerterem USB-RS232 wyskakiwał ten sam komunikat. Jakiego kabla używasz?

0
  • #5 30 Lip 2012 08:54
    pietkis
    Poziom 2  

korzystam z przejściówki RS-USB. Problem w tym, że już raz robiłem dokładnie to samo używając tego samego sprzętu. Teraz chcę tylko zmienić nr tel.

jedyne, co się mogło zmienić to USB, do którego podłączyłem przejściówkę.

0
  • #6 03 Sie 2012 14:48
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

pietkis napisał:

Mam dodatkowe pytanie czy trzeba przełączyć centralę w tryb serwisowy by programować GPRS?

Moduł GPRS-T2 oraz centrala nie wiedzą o swoim istnieniu (moduł działa niezależnie - czeka na masę, a centrala po prostu tą masę "wypycha" i nie interesuje ją, kto tą masę odbierze).

Jeśli zmienił się port USB, to trzeba sprawdzić jaki aktualnie jest nr portu COM dla tej przejściówki.

0
  • #7 03 Sie 2012 15:46
    pietkis
    Poziom 2  

to sprawdzałem. w oprogramowaniu po wybraniu aktualnego portu przy ikonie COM zapala się zielona lampka czyli chyba ok?

0
  • #8 25 Sie 2012 12:38
    andrzejsz9
    Poziom 12  

Witam!
    Zamiast szukać oprogramowania GPRS-SOFT w wersji 1.0 spróbuj pobrać z witryny Satela-programy- firmware do GPRS-T2 i zrób aktualizację softu swojego nadajnika, co może rozwiązać problem. Firmware jest w dwóch wersjach: 1.01-dla nadajników starszych wyposażonych w telefon Simmcom, oraz 2.01-dla nowszych z telefonem Leon.
    Pozdrawiam

1
  • #9 12 Kwi 2015 17:29
    zmosmo
    Poziom 9  

Witam,

Mam podobny problem. Moduł GPRS-T2 v 1.0 (09/01/08) - taki informacje są na naklejce na procesorze modułu.

Próbowałem:
    1) Zaprogramować moduł aktualnym programem GPRS-SOFT ze strony Satela, ale wyskakuje że moduł nie jest obsługiwany.
    2) Zaprogramować moduł inną wersją programu GPRS-SOFT z linka powyżej, ale ciągle wyskakuje okienko z błędem jak podłączę moduł
    3) Zmienić soft na nowszy dla tego telefonu przemysłowego "SIM300" GPRS-T2 SIM300 Firmware v1.01, lecz po odpaleniu aktualizacji wypisuje, że urządzenie nie jest obsługiwane.

Kabel i port COM mam sprawdzony, bo programuje integrę bez żadnych problemów. Posiadam też oryginalną przejściówkę Satela do podłączenia modułu GPRS-T2.

Czy ktoś z szanownych Kolegów ma jakiś pomysł jak ugryźć temat? Z góry dzięki za odzew!

0
  • #10 12 Kwi 2015 20:50
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

zmosmo napisał:
    Kabel i port COM mam sprawdzony, bo programuje integrę bez żadnych problemów.
    I może w tym problem, bo do programowania T2 potrzebny jest inny kabel niż do integry.
    Pozdrawiam

0
  • #11 12 Kwi 2015 21:37
    zmosmo
    Poziom 9  

Końcówkę posiadam oczywiście odpowiednio dedykowaną do GPRS-T2 czyli KABEL RJ/PIN3, więc nie w tym problem.

0
  • #12 12 Kwi 2015 21:46
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Końcówkę? To jednak w tym problem. Masz kabel z zieloną czy żółtą naklejką?
    Jeśli z zieloną, to przemyśl swoje wypowiedzi i nie błądź więcej.

Sama końcówka to nie wszystko. Kabel do GPRS'ów posiada wbudowany konwerter napięć, natomiast kabel do integry tego nie posiada. Więc sama podmiana "końcówki" tutaj nie wystarczy. Te dane to nie żadna tajemnica firmowa. W oczywistym miejscu jest dostępna stosowna dokumentacja.

0
  • #13 12 Kwi 2015 22:11
    zmosmo
    Poziom 9  

Oczywiście strzał w 10!!! Myślałem że wystarczy dokupić inną końcówkę i używać tego samego kabla do GPRS-T2 co do programowania Integry.

Czyli prosta zasada: naklejka na kablu i na końcówce muszą być w tym samym kolorze. Ja posiadam kabel z zieloną naklejką i końcówkę z żółtą. Po dokupieniu dodatkowego kabla z żółtą naklejką wszystko powinno się skomunikować.

Dziękuję bardzo koledze Dariuszowi za błyskawiczną i celną podpowiedź! .. już nie będę błądził :D

Temat do zamknięcia.

1