Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compal FL90 - ciemność na matrycy po włączeniu

skyliner_87 23 Wrz 2009 15:04 3066 1
  • #1 23 Wrz 2009 15:04
    skyliner_87
    Poziom 1  

Witam, mam problem z compalem, a mianowicie - włącza się, zapalają się diody ale na matrycy nic, na zew. monitorze też nic, chłodzenie działa, daje się go wyłaczyć tylko przez wyciągniecie wtyczki zasilania bo na przycisk power też nie reaguje. Wyjąłem płytę głowną jest to model IFT00 LA-3541P REV:1A. Model Compala najprawdopodobniej FL90/91. Doszukałem się jakiegoś wypalonego układu niedaleko gniazd na RAM. Kwadratowy układ po 4 "nóżki" na każdym z boków, najgorsze to że wypalił się dosyć mocno i nie mogę odczytać z niego żadnego oznaczenia, symbolu itd. Jestem w tych sprawach mniej niż początkujący i nie mam zielonego pojęcia co to może być. Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęcia miejca tego układu na płycie to zaznaczyłem to na zdjęciu znalezionym w internecie, sory za jakość/wielkość tylko takie znalazłem:
    Compal FL90 - ciemność na matrycy po włączeniu

Z góry dzięki za jakąś odpowiedź. Pozdrawiam.

Tytuł poprawiłem.
    Popraw wklejanie zdjęć. Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed

• #2 05 Paź 2009 16:48
    dennis79
    Poziom 10  

Układ który zaznaczyłeś to 69ACRZ (H740B3). Naprawiam takie płyty. Układ nie do kupienia w naszych sklepach. Jeśli chcesz - mogę Ci takowy odsprzedać. Jeśli będziesz miał jakieś pytania - pisz śmiało. Postaram się pomóc.

Moderowany przez marek216:

Oferty handlowe i serwisowe proszę posyłać poprzez system PW. Kolejny taki post zostanie nagrodzony ostrzeżeniem i okresową blokada pisania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME