Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z uszkodzonej płyty,gdy system nie widzi ?

23 Wrz 2009 15:05 7524 4
  • Poziom 33  
    Wszystkie programy do odzyskiwania danych, jakie miałem okazję testować potrafiły jedynie odzyskać niektóre uszkodzenia, niektórych plików pod warunkiem, że system prawidłowo odczytuje ścieżkę konfiguracyjną dysku.
    Czy istnieje program do odzyskiwania chociaż części zawartości płyty normalnie nie widzianej przez system. Mógłby być to na przykład nowy BIOS stacji dysków współpracujący z programem sterującym. BIOS zamiast odpowiedzi, że dysk jest uszkodzony pozwalałby na zmianę niektórych parametrów z poziomu programu zewnętrznego. Może zmieniałby moc lasera czytającego, ogniskowanie, czy sterowanie ruchem głowicy. Podobna ingerencja w BIOS jest przecież przy wypalaniu napisów na drugiej stronie płyty. Posiadam dwie nagrywarki DVD, które są trochę rozregulowane i może dałoby się z nich zrobić urządzenia do wczytywania płyt słabo nagranych bądź uszkodzonych.
  • Poziom 11  
    Jakimi programami odzyskiwałeś? Może pominałeś jakiś godny uwagi.
  • Poziom 33  
    Search and Recouver, CDCheck, BadCopy to tylko niektóre, których ślady pozostały jeszcze na dysku, ale próbowałem wiele i kolejno odinstalowywałem, bo płyt nie czytanych przez system nawet nie próbowały odzyskać.
    Czasem taką płytę odczytałem na jakimś innym odtwarzaczu i po kilkakrotnej próbie udawało się odczytać większość plików. Stąd moje pytanie czy są dostępne programy, które ingerując w hardware zmuszą czytnik do odczytu.
  • Poziom 22  
    Wieswas osobiście poleciłbym Ci ten program :
    Sciagnij go i zainstaluj następnie;
    -> możesz wybrać opcje automatycznego wykrywania CD (zaraz jak włożysz plyte do napędu wykryje ja samoczynnie)
    `-> po włożeniu płyty poprosi Ci o zaznaczenie plików które chcesz odzyskać
    ->potem kliknij na save

Program zapisze wszystkie zaznaczone przez Ciebie dane na dysku a następnie otworzy folder z nimi.
  • Poziom 33  
    Dzięki za linka, muszę dokładniej przetestować ten program.Włożyłem płytę DVD, która kiedyś działała a obecnie nie jest widziana w napędzie.Program także jej nie widzi i w związku z tym nic nie proponuje. Na napędzie stacjonarnym czasami udaje się uruchomić tę płytę, chociaż cały czas się zacina.