logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szukam osoby mogacej skonstrulowac uklad opozniajacy.

Sesek82 23 Wrz 2009 16:38 1529 5
REKLAMA
  • #1 7049496
    Sesek82
    Poziom 2  
    Witam. Mam problem i nie umiem sobie z nim poradzic. Potrzebuje "uklad opoznijacy". Mam dwie pompki cieczy na ok 14V (zasilanie z aku. samochodowego) Gdy podaje napiecie obie na raz zaczynaja dzialac a cchialbym by po podaniu napiecia jedna startowala od razu a druga z opoznieniem od 2 do 4 sekund. Nie jestem elektronikiem i nie mam bladego pojecia o tych sprawach. Jesli ma ktos pomysl jak to zrobic to prosze o wiadomosci. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 7049649
    elkard
    Poziom 36  
    Nie ma potrzeby konstruowanie takiego układu. Bez problemu można kupić odpowiedni przekaźnik czasowy spełniający Twoje oczekiwania.
    No ale jakbyś chciał to też można taki zrobić, choćby na układzie CD4541.
    Tu jest taki podobny przykład;
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1131264.html
  • REKLAMA
  • #3 7049709
    Sesek82
    Poziom 2  
    Dziekuje Ci kolego. Pytalem w sklepie to gosc powiedzial, ze nie ma czegos takiego i trzeba samemu "urodzic" a jak podales mi nazwe to znalazlem. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam. :-)
  • REKLAMA
  • #4 7054384
    dzolo35
    Poziom 22  
    Szukam osoby mogacej skonstrulowac uklad opozniajacy.

    Układ bardzo prosty.Opisy wyjsc tranzystorów znajdziesz w google po wpisaniu ich oznaczeń np; tranzystor bc 237

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 7072713
    dzolo35
    Poziom 22  
    Zgadza się .kolektor do plusa .przepraszam za pomyłkę
REKLAMA