Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upgrade myszki?

Caladan 15 Cze 2004 01:40 1005 7
  • #1 15 Cze 2004 01:40
    Caladan
    Poziom 19  

Mam mysze Trusta z kulka (mam na mysli zamiast dwóch rolek). Gdy ją otwierałem, to na płytce jest miejsce pod diode i rezystor. Czy moge to spokojnie tam wlutowac nie obawiajac sie o za dyzo pobor pradu i zaklocenie pracy urzadzenia? Fajnie byloby sobie taki bajer walnac, swiecaca mysz :D

Pozdrawiam

Caladan

0 7
  • #2 15 Cze 2004 08:49
    md
    Poziom 39  

Można, ale po co. Myszka z rolkami to już historia. Kup sobie myszkę optyczną. Jest o wiele dokładniejsza, nie zacina się tak jak standardowe myszki, a skoro lubisz świecidełka, to ucieszysz się, bo ona nie tylko świeci, ale i mruga :)

0
  • #3 15 Cze 2004 22:12
    Caladan
    Poziom 19  

hehe, ja mialem na mysli, ze mam na gorze trackballa. I mzoe jego da sie podswietlic. A poki co dziala dobrze, bo ja regularnie czyszcze, i nie wymaga dodatkowego zasilania :D

Wiec zostane przy kulkowiej :-)

0
  • #4 16 Cze 2004 09:10
    cin666
    Poziom 21  

siemka, mam myszke a4tech z dwoma rolkami (kulkowa) i jakiś czas temu wpadłem na pomysł zeby ją podświetlić:). Wyciąlem po bokach myszki odpowiednie kształty, zakryłem je plastykiem i w środku wpiąłem sie z 2 super niebiewkimi diodami:-) o średnicy 3 mm. Myszka wygląda super, szczególnie w nocy. Oświetla mi cały pokój:D
    Pozdrawiam

0
  • #5 16 Cze 2004 14:54
    paweliw
    Spec od komputerów

md napisał:
    Można, ale po co. Myszka z rolkami to już historia. Kup sobie myszkę optyczną. Jest o wiele dokładniejsza, nie zacina się tak jak standardowe myszki, a skoro lubisz świecidełka, to ucieszysz się, bo ona nie tylko świeci, ale i mruga :)

Zupełnie się z tym niezgadzam. Większość znajomych mających myszki optyczne strasznie na nie narzeka, a to się zacina a to kursor znika i pojawią się w innym miejscu itp.
    Mam identyczną myszkę jak kolega cin666 juz od kilku lat i nie narzekam. Oczywiście należy ją co jakiś czas czyścić ale to normalne, monitor i inne urządzenia wyjściowe też trzeba czyścić i strata kilku minut raz na jakiś czas to żaden problem.
    Apropos diodek w myszce, jakich konkretnie diód użyłeś cin666 może też sobie coś takiego zrobię ...

0
  • #6 16 Cze 2004 16:43
    KHOT
    Poziom 12  

...pytanko co to za myszy, to po pierwsze, po drugie z własnych doświadczeń: do opytcznej TYLKO jednokolorowa, matowa podkładka i skakanie powinno zniknąć... :D

...optyczna poza oczywistymi względami higieny, ma jeszcze jedną zaletę: jest dużo lżejsza, co przy długotrwałym użytkowaniu dużo daje...

0
  • #7 16 Cze 2004 21:50
    cin666
    Poziom 21  

paweliw są to dwie diody o średnicy 3mm świecące na bardzo jasny niebieski. Nic o nich więcej nie powiem bo niewiem:P kupiłem je w sklepie elektronicznym, prosilem o jak najjaśniejsze:P
    Pozdrawiam

0