Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR 35RDS - nie działa wejście coaxial

krzycho51 23 Wrz 2009 20:49 1982 4
  • #1 23 Wrz 2009 20:49
    krzycho51
    Poziom 9  

Witam,
    Niedawno nabyłem w/w amplituner. Niestety nie działa wejscie coaxial digital. Sprawdzałem z 2 różnymi urządzeniami (2 różne DVD). Sprawdziłem również jakość gniazdka cinch - jest OK.
    Jaka może być przyczyna - wejście optical działa bez zarzutu.
    Czy jest sens wymienić elementy na wejściu, czy też IC712 nie wybiera źródła sygnału. Załączam fragment schematu. z góry dziękuję za podpowiedź.
    https://obrazki.elektroda.pl/88_1254033914.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/92_1254034112.jpg

0 4
  • #2 10 Gru 2009 23:18
    marco1104
    Poziom 11  

Witam, a za tym inverterem jest przebieg cyfrowy? a czy gra z wejścia optycznego?

0
  • #3 12 Gru 2009 10:28
    krzycho51
    Poziom 9  

marco1104 napisał:
    Witam, a za tym inverterem jest przebieg cyfrowy? a czy gra z wejścia optycznego?

Wielkie dzieki za zainteresowanie - już zwątpiłem, że ktoś spróbuje mi pomóc.Odpowiadam:
    Tak, wejście optyczne działa bez zarzutu - dekoder dekoduje (Dolby Digital) i mam dźwięk przestrzenny. Na pewno nie jest to wina gniazdka cinch - dokladnie zbadalem tor wejściowy.

0
  • #4 12 Gru 2009 16:21
    bibul
    Poziom 19  

Witam,
    tak trochę prozaicznie - ale czy amplituner czasem nie ma nadawania priorytetu wejściom? Może masz ustawione tylko optical?

0
  • #5 12 Gru 2009 18:25
    krzycho51
    Poziom 9  

bibul napisał:
    Witam,
    tak trochę prozaicznie - ale czy amplituner czasem nie ma nadawania priorytetu wejściom? Może masz ustawione tylko optical?

Witam,
    Tak wiem, w tym modelu można przypisywać dowolnemu wejściu tryb OPTICAL/ANALOG/COAXIAL i niestety na żadnym nie działa wejście COAXIAL. I klops. W tej chwii dekoder enki mam surround a DVD już niestety nie - mój model odtwarzacza nie ma wyjścia optycznego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo