Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp AR-M160 - kod błędu L3 subkod 00 i co dalej???

15 Cze 2004 08:40 2991 19
 • Poziom 19  
  L3 00- to podobno błąd ruchu powrotnego luster i co dalej ?? Nie miałem takiego przypadku jeszcze. I nie wiem czego mam się czepiać.


  pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Jedyny problem jaki miałem z lustrami to przykręcenie zbyt długich śrubek osłony szyby z lewej strony . Skończyło się to L1-00 . Zbyt długie gwinty haczyły o skaner .
 • Poziom 21  
  Miałem podobny przypadek.
  Problem tkwił w zbyt luźnym pasku napędu skanera. Jest możliwa regulacja tego naciągu. Musisz odkręcić tylnią pokrywę i poluzować śruby mocujące silnik skanera a następnie przesunąć skaner tak, aby zwiększy naciąg i następnie dokręcić śruby mocujące.
 • Poziom 19  
  zauważyłem jescze jedną rzecz: mianowicie jak zakryje się czujnik który jest w górnym lewym rogu wyskakuje kod L 1 !!!!!

  pomocy
  pilna sprawa
 • Poziom 21  
  Kod L3-00 oznacza: MIRROR BASE RETURN TRUBLE
  kod L1-00 oznacza: MIRROR BASE FEED TRUBLE
  Dokładnie chodzi tutaj o ruch skanera - przód / tył.
  W momencie, gdy zakryłeś czujnik, to kopiarka to odczytuje jako brak ruchu i pojawia się L1, czyli przód - skaner nie ruszył z miejsca.
  Przyjrzyj się dobrze skanerowi, podczas inicjalizacji czy płynnie się porusza.
  Pytanie:
  Czy dzieje się to za każdym razem?
  Czy to jest nowa kopiarka, a jeżeli nie to ile ma a liczniku?
  Czy podczas inicjalizacji skaner się porusza czy stoi w miejscu?

  W załączniku dokładny opis.
 • Poziom 19  
  skaner stoi w miejscu ani nie drgnie . kopiarka jest nowiutka ma 30 kopii zrobionych. pomocy!!!
 • Poziom 20  
  Czy L3 wyskakuje za każdym razem czy sporadycznie?
  Miałem podobny problem tylko raz w innej maszynie, okazało się że padła płyta główna i sterownik silnika krokowego prawidłowo wykonywał posuw skanera w przód ale z powrotem miał już problem. Gdy skaner miał wykonać ruch powrotny całość tylko głośno burczała i nic.
  Wymieniłem scalak sterujący silnikiem krokowym ale to nic nie dało, a sterowanie scalaka szło prosto z procesora, tak więc wymieniłem płyte z jakiegoś złoma, który miał całą elektronikę w porządku.

  Zobacz jak to chodzi w SIM 1-1, ewentualnie sprawdź wskazanie czujnika home position w SIM 1-2 ale skoro była reakcja jak go zasłaniałeś to musi być sprawny.
 • Poziom 19  
  problem blokuje całkowicie maszynę. wówczas gdy załącze kopiarkę skaner chwilę poświeci i zaraz wyskakuje kod L3 lub L1 w zależności jak ręcznie przesunę skaner.

  pozdrawiam
 • Poziom 21  
  Już pisałem o pasku napędu skanera i nie odpowiedziałeś. W momencie gdy włączasz kopiarkę i oświeca się lampa to skaner powinien ruszyć trochę do przodu i z powrotem. W tym momencie powinieneś popatrzeć na koło zębate silnika skanera (widać je w optyce bez zdejmowania szyby) czy się kręci. Jeżeli tak to masz problem z paskiem - to opisałem wcześniej, jeżeli nie to prawdopodobne rozwiązanie podał ci Goshky lub, co mniej prawdopodobne padł silnik skanera.
  W takim wypadu najlepiej podmień, na próbę płytę główną ze sprawdzonej kopiarki, jeżeli nie pomoże to podmień silnik.
 • Poziom 19  
  ok jutro jadę do klienta i zobaczymy co to będzie jakby co to dam znać.jak będziecie mieli jeszcze jakieś pomysły to piszcie może jeszcze jest coś co wpływa na niepoprawne działanie urządzenia

  pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Watażka napisał ważną uwagę, mianowicie przy uruchamianiu kopiarki wykonuje ona tzw. shading, czyli podświetla sobie biały pasek referencyjny znajdujący się pod szybą z lewej strony, co łatwo zaobserwować. Jeśli skaner wtedy nie ruszy to masz błąd. Uszkodzenie silnika krokowego jest prawie na 100% niemożliwe. Prędzej sterowanie, zasilanie albo wtyczka+połączenie z silnikiem.
 • Poziom 19  
  nie ciekawie panowie. pasek na silniku sie napewno nie slizga, silnik wogóle nie pracuje!!! i co dalej ??? Trzba chyba sprawdzac po kolei.uuuuffff.
 • Poziom 20  
  Pasek jeśli pamiętam to chyba jest zębaty więc raczej nie może się slizgnąć. Sprawdzałeś SIM 1-1, czy nie ma ochoty ruszyć.
  Jeśli ani drgnie to szukaj po kabelkach czy na pewno ma połączenie z płytą. Jeśli ma to sprawdź zasilanie 24V scalaka IC32 (L6219DS), noga 24 lub punkt T437, chyba ten scalak steruje 4 wyjściami do silnika. Gdyby padła któraś faza to by raczej silnik brzęczał a że jest cicho to może zasilanie, niemożliwe żeby wszystkie padły jednocześnie.
  Najlepiej podaj e-mail jak chcesz schematy to wyślę.
 • Poziom 19  
  Jutro będę się męczył znowu nad tym ustrojstwem. Goshy jeżeli możesz to wyślij mi te schematy. Jeżeli masz jeszcze serwisówkę to byłbym wdzięczny. pozdrawiam

  seatt(malpa)poczta.pl
  biuroland(malpa)jaw.pl

  pozdrawiam
 • Poziom 21  
  Tak na przyszłość. Z tym paskiem to jest tak, jest możliwa tak duża regulacja, iż mimo zębów silnik kręci a pasek i skaner stoi w miejscu - pisze bo miałem taki przypadek. Jednak ten przypadek jest trochę gorszy. Jak będziesz miał schematy, to masz możliwość pomiaru napięć.
  Powodzenia
 • Poziom 20  
  Spoko wiem że wszystko jest możliwe jak chińczyki się biorą za montaż takich urządzeń. Szczególnie słabo wychodzi im przyklejanie wszelkich plastików, mylarów itp. Albo jest krzywo i hamuje papier albo szybko odpada, odstaje itp.
 • Poziom 19  
  zapomniałem powiedzeć jednej rzeczy: a mianoicie jak robię test 1-1 to na wyświetlaczu wyskakuje wartość 100 i na dodatek swieci lampka od developera. czy to normalne???
 • Poziom 19  
  wydaje mi się że jest to normalne. najgorsze jest to że ten silnik jast dwufazowy, i jest ciężko go pomierzyć, a nie mam innego aby go podmienić!!!same problemy.
 • Poziom 19  
  wysłałem kopiarkę do sharpa oni sami powiedzą co jest. przypuszczalnie poszedł bezpiecznik smd na płycie główniej jeden z niebieskich.ale niech działaja. dam znać jak się sprawa zakończyła.

  pozdrawiam
 • Poziom 19  
  witam .po długich i ciężkich oczekiwaniach na moją kopiarkę, wyszło na jaw że padł scalak sterujący silnikiem skaner , goshky miałeś rację. mam już fukiel nową płytę główną ,. pozdrawiam wszystkich. i dzięki za podpowiedzi