Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza II - olej wydostający się z miski olejowej

23 Wrz 2009 21:01 8071 23
  • Poziom 11  
    Witam, posiadam samochód Seat Ibiza II 98 rok 1.9 TDi 90KM i mam pewien problem z olejem. Problem polega na tym, że moja miska olejowa jest cały czas tłusta od oleju. Olej wydostaje się z pod uszczelki na której przykręcona jest miska. Wyciek oczywiście nie jest taki, że po odjechaniu z miejsca postoju jest plama po oleju ale miska nie jest sucha tylko troszkę oleju przez uszczelkę wychodzi. kilka dni temu zmieniłem uszczelkę. Uszczelka jest gumowa ale dokręcona dobrze. Jednak uszczelki nie przykręcałem na silikonie ponieważ stara uszczelka nie była zasilikonowana. Czy brak silikonu może byc powodem minimalnych wycieków oleju przez ta uszczelkę? Z tego co wiem powinno się chyba na jakimś czerwonym silikonie przykręcać tą uszczelkę? Proszę mechaników od podpowiedzi co robić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Misa była dokręcana równomiernie, misę wyczyściłem dokładnie przed ponownym założeniem, dlatego właśnie napisałem ten post czy aby na pewnie nie trzeba byłe tego silikonu dać. W takim razie nie wiem dlaczego mi ten olej się tam pokazuje :(
  • Poziom 24  
    Jeżeli miska jest stalowa to trzeba przyklepać miejsca otworów na śruby...
    Blok oczyścić papierkiem ściernym i wymyć rozpuszczalnikiem. Można bardzo cienko posmarować pastą DIRCO ( czy jakoś tak ) a nie czerwonym sylikonem :P to jest dobre do 126p :)
  • Poziom 11  
    A jak wygląda odpowietrzenie skrzyni korbowej?
    Poadrowienia
  • Poziom 32  
    Tak jak pisze Jurek , uszczelniaczem by wywalił olej
  • Moderator Samochody
    Tak jak już ktoś napisał - powierzchnie metalowe mają być czyste i suche, najlepiej matowe, jako szczeliwo - np. coś z oferty Loctite, od biedy zwykły Hermetic jeśli konieczny (korkowe uszczelki). Żadnych silikonów - przeważnie pogarszają sprawę, tym bardziej że trzeba umieć z nich korzystać. Do tego miskę trzeba równomiernie dokręcać, tak żeby nie przeciągnąć otworów.
  • Poziom 22  
    robokop napisał:
    Żadnych silikonów - przeważnie pogarszają sprawę, tym bardziej że trzeba umieć z nich korzystać.

Ja jak składam miski na silikon(na życzenie klijenta oczywiście)to robię tak:
    Czyszczenie,odtłuszczanie,prostowanie przy otworach(jeśli miska stalowa oczywiście).
    Potem przyklejam uszczelkę do samej miski czekając aż się przestanie ślizgać,ale jeszcze przed jego całkowitym zaschnięciem(pomocna opalarka-znakomicie skraca czas schnięcia)kładę silikon na górę uszczelki i dokręcam lekko do bloku.Czekam kilka minut i znowu dokręcam troszkę miskę i tak 5-8 razy.Wtedy mam pewność że uszczelka mi nie "wypłynie bokiem".
    Podobnie postępuje z uszczelkami pokryw zaworów w Audi,VW,Seatach,z tym że tam przyklejam uszczelkę do głowicy a potem zakładam pokrywę.
    Ach te 3 elementowe uszczelki,jakbym złapał jego producenta to...yyyy..szkoda że nie można tu przeklinać :D.

A jak ktoś przynosi pospawaną aluminiową miskę olejową do założenia to odrazu mówię że tak czy owak będzie spod niej ciekło.Strasznie je skręca przy spawaniu :cry:
  • Poziom 16  
    Ja uzywam sylikon o nazwie "HYLOMAR".Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby po zastosowaniu tego uszczelniacza byly wycieki.Stosunkowo szybko tezeje i traci poslizg.Oczywiscie sruby dokrecam z czuciem.

Jednak rowniez jestem zdania ze czesciej przyczyna wycieku sa zimeringi.
  • Poziom 39  
    Co oznacza stwierdzenie, że miska jest przykręcona dobrze? Bo jeśli mocno to niedobrze. Generalnie uszczelki miękkie dokręca się bądź z zastosowaniem określonego momentu dla śrub albo na tzw wyczucie. Ale uszczelka nie może ulegać widocznym odkształceniom. Oczywiście większe znaczenie ma to przy misach blaszanych. Przy miękkim dokręcaniu śrub silikon z pewnością nie zaszkodzi, jednak pod warunkiem, że będzie stosowany w postaci cienkiej (bardzo cienkiej) powłoki. Oczywiście suchość, czystość to standard.
  • Poziom 11  
    no przecież nie dowaliłem miski na chama ile fabryka dała tylko przykręciłem z wyczuciem. no już taki tępy to nie jestem. dziwi mnie tylko że zrobiłem wszystko jak wydaje się być powinno a tu olej na misce jest. A może to skądś z góry leci i po misce tylko płynie? bo olej pokazuje się tylko na misce od strony chłodnicy... z drugiej strony silnika sucho a tu na tej misce to wygląda jakby tylko z pod jednej śruby miski leciało troszkę...
  • Poziom 32  
    Wiesz co dobrze oczyszczone, odtłuszczone, przy użyciu dobrego silikonu , miska przykręcona prawidłowo nie ma prawa lecieć nic, a teraz nie wiadomo co tam nabroiłeś że ciągle masz wyciek oleju
  • Poziom 20  
    A może to nie miska tylko odma pęknięta majki ta plastikowa rurka co idzie z bloku 2x śruba m8 imbus 6 do pokrywy zaworów pozdr
  • Poziom 24  
    Może też puszczać simmering na wale od strony rozrządu i będzie płynąć po uszczelce a potem na miskę.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    AUTO-MAR napisał:
    A może to nie miska tylko odma pęknięta majki ta plastikowa rurka co idzie z bloku 2x śruba m8 imbus 6 do pokrywy zaworów pozdr

Też stawiam na to plastikową rurke odmy standartowo pęka przy tulejkach metalowych i cieknie prosto na łaczenie misy sprawiając wrażenie wycieku z misy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Mam w swoim fiaciku miskę bez uszczelki, tylko silikon, kolor czarny, cena 30 PLN tubka. Jedna wada że miska jest tak sucha że potrafi przerdzewieć od zewnątrz.
  • Poziom 20  
    To nie nowość bo fiat bez uszczelki tylko pasta za cenę nie taką jak piszesz to normalka
  • Poziom 20  
    Żadna tajemnica jedz na fiata to ci sprzedadzą nie jest droga fiat ma w wiekszości miski bez uszczelek :) michu mnie zaraz poprawi on w tym dłużej siedzi :D