Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa kolumn od wieży Philips FW- C390

23 Wrz 2009 21:34 3926 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!

Mam problem w postaci przerywającej dźwięk jednej z dwóch kolumn Philips FW- C390. Od czasu do czasu (co kilka minut, nieregularnie) tak jakby traciła "moc" i gra ciszej niż druga. Jestem pewny że to wina kolumny gdyż po zamianie podawanych kanałów na kolumny (poprzez zamianę wtyczek w gniazdach) problem nadal pojawia się na tej samej kolumnie.

Zestaw powyżej opisanych kolumn pracuje już od kilku lat na telewizorze Blaupunkt- nigdy do tej pory nie było problemów przy tej konfiguracji.

Może i bym sam znalazł przyczyne, ale problemem jest tez w głównej mierze trudny dostęp do srodka.... wyczytalem na internecie ze musze sciagnac przednia pokrywe od sredniotonowego glosnika, odkrecic srubki trzymajace go i "juz bede w srodku".... ale te kable (wewnątrz) doprowadzajace sygnal do glosnika sa tak krotkie ze nie moge wyciagnac ich z mocowania przy głośniku... a co dopiero mowic o szukaniu usterki gdy nie widze zadnych elementow elektronicznych przez otwor po glosniku bo sa zamocowane w niewidocznych miejscach.

jakies sugestie?

przód po zdjęciu pokrywy chroniacej głosnik sredniotonowy:

tył kolumny:

spód kolumny:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    James695 napisał:
    Cytat:
    Z kolei kable do głośnika powinny być zakończone zwykłymi "szybkozłączkami" które wystarczy wysunąć

Moze i to sie nazywa szybkozłączka ale zdecydowanie szybko jej sie nie rozlacza.... bardzo ciezko schodzi, jednej nie moge sciagnac... ale jak bedzie potrzeba to poprostu odlutuje kabel od tej zlaczki i bedzie po klopocie.

Cytat:
    Jeśli wymiana przewodu nie pomoże - będzie już pewne co to.

A powiedz mi jak mam sie dobrac do tych kabli? bo ja jak narazie nie mam pomyslu. spojrz na amatorski rysunek:

Dolna czesc rysunku przedstawia kolumnę od bocznej strony leżącą na plecach- czerwone linie ktore zaczynaja "ginac" to wlasnie kable- nie widze na czym sie one koncza, wiec nie moge ich wylutowac wiec nie moge zmienic kabla:P Nawet ręką nie sięgnę do tego do czego te kable sa podlaczone.

Jakies pomysly?
  • Poziom 10  
    james695 napisał:
    Cytat:
    Musisz znaleźć jakiś sposób, jak zdemontować ten głośnik, wtedy spokojnie to rozłączysz.

Próbowałem ale kratka od tego głośnika jest chyba na jakis klej przymocowana bo nigdzie nie ma wypustek, tudzież minimalnych otworków żeby można było ją podważyć :/

a moze poprostu jest to "jednorazówka" raczej nie nadajaca sie do naprawy? :P
  • Poziom 17  
    A nie dał byś rady zdjąć całego przedniego (plastikowego jak się domyślam) panelu? Bo możliwe że cały front panel się zdejmuje i wtedy całość ładnie widać i można odlutowywać bez problemu :)
  • Poziom 17  
    Witam
    Dobrze mówisz ze to jednorazówka. Sam miałem podobny problem, tylko tyle że również chciałem się dostać do środka, ale śrubki były tak głęboko w otworkach, że żaden śrubokręt nie sięgnął. W takim przypadku jaki Cię dręczy musisz użyć siły np. podważając przedni panel albo odpiłowanie go delikatnie piłą do metalu, bo mogą tam się znajdować jakieś śrubki. Jeśli się uporasz z tym, znajdziesz przyczynę przerywania dźwięku w głośniku możesz to z powrotem przykleić, nierówności spowodowane cięciem możesz zetrzeć papierem ściernym i zamalować uszkodzenia farbą podobna do koloru obudowy. Chińczycy budują takie kolumny z myślą że jak się zepsuje to się wyrzuci i nie przykładają się do estetyki i funkcjonalności wyrobu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Kolumny od tzw tanich wierz są nierozbieralne.
    Mam zestaw FW 545C
    Jedna kolumna oddała życie, ma sam średni i wysoki ton.
    Próbowałem je naprawiać ale wszystko jest na klej, Wycinałem tylnią płytę wyrzynarką, troche brutalne ale nie da się inaczej.
    Ostatecznie głośnika nie wymieniłem bo brak jakichkolwiek danych o cewce, zamiennika też nie dopasowałem.

Jeżeli chcesz zerknąć do środka to weć kawałek lusterka. np z małej okrągłej temperówki i naklej na drut, taki jakby wziernik dentystyczny ;]
  • Poziom 10  
    aftys6 napisał:

Cytat:
    Jeżeli chcesz zerknąć do środka to weć kawałek lusterka. np z małej okrągłej temperówki i naklej na drut, taki jakby wziernik dentystyczny ;]

Dobry pomysł- znacznie mniej "inwazyjny" niż wycinanie tylnego czy przedniego panela ;) Mowie to z uwagi na, poki co, moje male umiejetnosci manualne. Sprobuje zajrzec w ten sposob do srodka, ale to niestety dopiero za dzien lub dwa (z przyczyn niezaleznych odemnie).
  • Poziom 9  
    Witam a ja mam takie pytanie odnośnie tych głośnikow. ilu watowe sa one?? Znaczy jaka moc. pzdr.
  • Poziom 9  
    możliwe bo na nich nic kompetnie nie ma napisanego ile watow maja :D
  • Poziom 10  
    Przepraszam za nieodpisywanie, mam przedłużony remont w domu :P

Niestety nie mam żadnej informacji na temat mocy tych kolumn:/ Byly kupione dawno temu od znajomego pracujacego w serwisie.

Najprawdopodobniej dam sobie z nimi spokoj- mam inne kolumny ze znacznie lepszym dostępem do glosnikow i wnetrza (czytaj: elektroniki).

Temat zamykam i serdecznie dziękuję za opinie wszystkich którzy zabrali głos!