Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Chrome 16.0.912.63 - przeglądarka internetowa

cimlik 23 Wrz 2009 22:00 1714 0
 • #1
  cimlik
  Poziom 14  
  Kolejny bardzo dobry produkt od Google - tym razem jest nim przeglądarka internetowa z kilkoma innowacjami, które znacznie uprzyjemniają przeglądanie sieci. Mimo tego, że Chrome to jeden z najmłodszych produktów w tej kategorii, już zdążył zdobyć część rynku i grono oddanych użytkowników.

  Aplikacja wyróżnia się przede wszystkim świetną szybkością działania i niskim zużyciem zasobów systemowych - jest klasyfikowana na pierwszej pozycji między innymi pod względem działania silnika JavaScript. Oprócz wydajności, surfowanie po internecie przyspiesza przemyślany interfejs. Chrome wyświetla strony z naciskiem na uzyskanie jak największej przestrzeni roboczej przy jednoczesnym dostępie do wszystkich najpotrzebniejszych opcji. Program jest także elastyczny, oferując szeroki zestaw opcji służących dostosowaniu działania do potrzeb użytkownika - począwszy od motywów, a skończywszy na rozbudowanej konfiguracji.

  Jak wyglądają wspomniane przeze mnie innowacje? Ciekawych funkcji jest kilka:
  - tryb incognito - podczas surfowania dane o odwiedzonych stronach nie są zapisywanie w historii,
  - tzw. dynamiczne karty - możliwość tworzenia nowych okien poprzez przeciągnięcie karty poza obszar aplikacji,
  - menadżer kart - każda karta jest osobnym procesem, co praktycznie wyklucza możliwość zawieszania przeglądarki przez źle napisaną stronę lub złośliwy skrypt,
  - wsparcie dla technologii Gears,
  - możliwość rozkładania obciążenia podczas działania aplikacji na wiele rdzeni procesora,
  - mechanizmy umożliwiające bezpieczne przeglądanie (na przykład ostrzeżenia oparte na blacklistach).

  Program jest oczywiście darmowy, zarówno do użytku niekomercyjnego, jak i komercyjnego. Warto zwracać również uwagę na częste aktualizacje funkcjonalności i poprawki istniejących błędów, które pojawiają się regularnie na stronie producenta. Oczywiście aplikację można zaktualizować również za pomocą odpowiedniego modułu, dołączonego do paczki instalacyjnej.

  Uwaga: podczas instalacji wymagany jest dostęp do Internetu. Instalator pobiera potrzebne pliki i dokonuje automatycznie rozpakowania aplikacji.

  Strona programu: http://www.google.com/chrome