Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad R61i - no signal po podł. monitora zew.

junior_mp 23 Wrz 2009 22:58 3903 6
  • #1 23 Wrz 2009 22:58
    junior_mp
    Poziom 2  

--------------------------------------------------------------------------

Witam,
    3 dni już szukam rozwiązania mojego problemu.
    Otóż, któregoś razu podłączyłem laptop (jak w tytule+Vista Home Premium) do projektora (jak w tytule+kabel VGA) i ku mojemu zdziwieniu na ścianie pojawił się niebieski obraz + naprzemienny komunikat conected/no signal. Dziwnie to się zachowuje bo laptop wykrywa projektor (nawet wykrywa nazwę Benq i model MP512ST) a projektor próbuje odebrać obraz ale tak jakby "zrywał" połączenie i tak non-stop bo projektor ma ustawione automatyczne wykrywanie źródła więc wykrywa laptopa i za chwile zrywa. Dodam, że 1 miesiąc wszystko działało super i nie przypominam sobie abym coś instalował czy zmieniał. Inny laptop widzi projektor i wyświetla obraz bez problemu (używając tego samego kabla VGA). Googlowałem już 3dni i nic nie pomaga.
    Używam Fn+F7 (gdzie mogę wybrać różne warianty rozdzielczości projektor/laptop). Normalnie załamka!
    W akcie desperacji przywróciłem ustawienia firmowe laptopa z partycji systemowej(czytaj format:))) i nadal nic! Zainstalowałem SP1+SP2 i nadal nic.
    Podejrzewam że to jakiś banał, którego nie ogarniam..
    Proszę Kolegów o pomoc.

------------------------------------------------------------------
    dzisiaj:

będąc w biurze podłączyłem laptopa do monitora zewnętrznego. Podobnie jak z projektorem - po podłączeniu przechodzi w ustawienia projekcji, widzi drugi ekran, rozpoznaje nawet markę (Acer) ale nie rzuca obrazu (no signal). Przeinstalowałem sterownik karty graficznej i nadal nic. Czy to możliwe aby gniazdo VGA było uszkodzone skoro znajduje monitor zewnętrzny? Czy dłubać dalej w software?

pozdrawiam,
    Junior

Tytuł poprawiłem. [mat_ed]

• #2 01 Lis 2009 17:27
    junior_mp
    Poziom 2  

Koledzy,
    Kończy mi się okres gwarancyjny laptopa Lenovo R61i. Mam problem z podłączeniem monitora zewnętrznego.
    Nie chciałbym odsyłać laptopa na gwarancje gdyż mam dużo dokumentów itp, które musiłabym zabezpieczyć (przenieść na inny dysk) przed serwisem.
    Po podłączeniu monitora zewnętrzengo laptop wykrywa jego markę itp, moge "rzucić" obraz na monitor zewnętrzny ale otrzymuje konikat "no signal". przeisntalowałem wszystko, zmieniłem kabel itp. wygląda mi na uszkodzone wyjście ale czy to możliwe aby uszkodziło się tylko "połowicznie"???
    czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

pozdrawiam,
    junior

• #3 01 Lis 2009 17:39
    madmanmadman
    Poziom 10  

Witam,
    Z tego co widzę nie masz chyba już innych opcji jak kolejny format z backup'a
    + instalacja najnowszych sterowników ze strony producenta (przynajmniej Ci nie powiedzą że za stare sterowniki miałeś ;) )
    + przeniesienie ważnych danych i skasowanie ich z laptopa (nigdy nie wiadomo co się komu może przydać w tych serwisach :twisted: ).

• #4 15 Gru 2009 17:21
    matta666
    Poziom 1  

Witam.

Mam pytanie do Juniora odnośnie problemu z wyświetlaczem zewnętrznym. Czy udało Ci się go jakoś rozwiązać?
    U mnie dziej się dokładnie to samo, próbowałem wszystkiego niestety bez rezultatu.

Pozdrawiam
    Matta

• #5 17 Lut 2010 21:30
    junior_mp
    Poziom 2  

@Matta

Niestety nie udało mi się rozwiązac problemu. 'no signal' występuje równiez po zainstalowaniu windows'a 7 (rozpoznaje projektor jak i jego model ale sygnału nie rzuca).

Koledzy znacie kogoś kto podjąłby się naprawy tego wyjścia?

pozdrawiam,

• #6 25 Mar 2010 12:30
    talareq
    Poziom 1  

Witam
    mam identyczny problem jak ty opisałeś tylko ze w laptopie lenovo N100. Pojawił się wczoraj. Czy możesz mi napisać czy udało ci się go rozwiązać? Będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam
    Marek

• #7 17 Lip 2014 17:25
    zdrapkozdrafkov
    Poziom 9  

Witam
    Wiem, że minęło już kilka lat od założenia tematu ale może ktoś będzie szukał rozwiązania tak jak ja.
    Miałem identyczny problem w laptopie thinkpad R60 czyli nie działające wyjście VGA.
    Przyczyną jest podłączanie monitora przy włączonym zasilaniu. Uszkadzają się wtedy demultiplexery przełączające wyjście między port w laptopie, a port w stacji dokującej. Są to układy scalone NC7SB3157 oznaczone na schemacie (strona 72) U14, U40, U50 (3 sztuki R, G i B). Zwarcie jest między pinem 1 (wyjście na port w laptopie) a masą. Trzeba wymienić na nowe, ja wyrzuciłem je i zlutowałem na krótko pin 1 z pinem 4.

schemat:
    http://www.amazon.com/gp/drive/share?ie=UTF8&s=OWTe8nZzSFsgrc2-nmofFI

Uwaga są to układy SMD, więc bez porządnej lutownicy się nie obędzie oraz zajmuje to dużo czasu - trzeba rozebrać kompletnie cały komputer.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME