Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Irytujący, pulsujący dźwięk po instalacji nowego HDD

ropazkulana 24 Sep 2009 01:26 1848 4
    ropazkulana
    Level 2  
    Witam, kupiłem jakiś czas temu nowiutki dysk twardy zamontowałem w obudowie i mam obecnie 2 dyski jeden maxtor 80GB a drugi Samsung 1TB. Dyski działają OK, lecz podczas ich pracy wydobywa się narastający i zanikający dźwięk - niesamowicie wkurzający, zwłaszcza w nocy kiedy wyjmę samsunga i położę obok, problemu nie ma. Sam dysk też nic dźwięku nie wydobywa takiego, co z tym może być nie tak?
  • Helpful post
    bodzio667
    Level 18  
    Cześć Ropazkulana :D moim zdaniem wirujące dyski wpadają w jakiś razonans z obudową i w rezultacie powstaje ten nieprzyjemny odgłos pulsacji. Spróbuj odseparować jakaś gumą oba dyski albo przynajmiej tego samsunga od obudowy tak aby tworzywo wytłumiło wibracje i powinno być cicho :D
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Nie wiemy dokładnie jaki to dźwięk, więc domyślam się że chodzi o wibracje dysku, które przenoszone są na obudowę, a ta z kolei wpada w rezonans.

Jeśli domysły moje są faktem, to zamontuj dysk w innym miejscu (w innej zatoce), sprawdź dokładnie czy wszystkie elementy w obudowie są prawidłowo przykręcone.
    Jeśli to nie pomoże należy wytłumić drgania dysku innymi metodami.
    ropazkulana
    Level 2  
    Dzięki za rade popróbuje, to jakoś wyciszyć bo nie da rady pracować pozdrawiam. Jeśli macie jakieś pomysły jak to wytłumić ( te inne metody to podzielcie się), chętnie się zapoznam. Może jakiś tutek?
    bubi89
    Level 21  
    Gumowe bądź silikonowe podkładki pomiędzy dyskiem a koszykiem na dyski. Raz od biedy zrobiłem podkładki z dętki rowerowej, i komputer działa do dziś bez awaryjnie.