Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada TV - jak ominąć Livebox?

darekpawel 10 Gru 2009 00:43 45831 72
  • #31 10 Gru 2009 00:43
    ViP3R
    Poziom 20  

zaber napisał:
    I to na każdym routerze innym niż LB ustawiasz takie parametry , wpinasz do wolnego gniazdka LAN i działa IP TV ?? będe zamawiał tą usługę, ale nie działa u mnie LB (za słaby jest w nim ADSL) a mam ASUSA WL-600g i byłem ciekaw czy to zagra ??

Co rozumiesz przez to ze za słaby jest ADSL? Modem LB na bardzo słabych liniach nie potrafi się zsynchronizować. Modemu USB potrafią się "zapiąć" na bardzo słabych łączach..
    Jeśli u Ciebie tak właśnie jest to znaczy, że możesz zapomnieć o IPTV. Skoro przy obecnej prędkości są takie słabe parametry łącza, że Livebox nie potrafi zsynchronizować się z urządzeniem na centrali to nie będzie warunków technicznych na większą przepustowość. Do każdej opcji prędkości należy doliczyć jeszcze 4Mb/s na przesyłanie strumienia audio/video.

No chyba, że masz opcję Neostrady 6Mb/s i zrezygnujesz z niej dla IPTV + 2Mb/s Neo. Szybszej opcji Neostrady nie da się zamówić razem z usługą tv w technologii IPTV.

• #32 10 Gru 2009 11:31
    Kazik78
    Poziom 2  

pytanie do Was, fachowców :)
    jak działa neo z tv? To leci jednym łączem czy jak? Korzystając z tv będę miała takie same transfery jak bez?
    Czy ktoś z Was to ma?

• #33 10 Gru 2009 12:42
    zaber
    Poziom 10  

To czy zadziala adsl to już inna sprawa z tym dam radę rozmawiałem z monterem u mnie na osiedlu ale tez mój router ma wbudowany printserwer i FTP które działa na zasadzie serwera - mam podpiety do niego przez USB dysk twardy (ruter ma wbudowane dwa zlacza USB ) i tez dla tego chce przy nim pozostać teraz tylko czy to zadziala ??

• #34 18 Gru 2009 18:53
    yanek18
    Poziom 10  

Witam. Skonfigurowałem swojego TP-Linka w8901g tak jak napisał wcześniej kolega @marcinosko ale nadal mi ta videostrada nie chce ruszyć. W internecie znalazłem informacje ze trzeba byłoby przekierować PVC1-3 pod konkretny port ethernet w routerze. Teraz się zastanawiam czy mój modem to oferuje? czy w8901g różni się dużo od w8910g? Bo na tym 2 ktoś podobno tą usługę odpalił.

• #35 30 Gru 2009 14:12
    adikbo
    Poziom 26  

Witam,

Widzę, że nie tylko ja myślę o wyrzuceniu Liveboxa i użyciu innego sprzętu zamiast.

Co do samej konfiguracji - wszystko zależy od posiadanego przez nas routera.
    Jedyna funkcja którą musi spełniać to bridge z kilku kanałów pvc do jednego portu LAN. Bez tej opcji nie przeskoczymy sprawy. Druga rzecz to obsługa igmp proxy i IGMP snooping. Te dwie opcje również są wymagane.

Telewizja w TP działa na bardzo prostej zasadzie: Najpierw twój dekoder łączy się z serwerem w TP na porcie 80 i weryfikuje jaki pakiet programów posiadasz. Następnie wybierając odpowiedni kanał na dekoderze powodujesz wysłanie komunikatu JOIN do odpowiedniej grupy multicastowej. Automatycznie po 30sec następuje "wylogowanie" z poprzedniej grupy.
    I tu mała uwaga - Livebox nie ma żadnego ip na interfejsie do którego podpinamy telewizję. To jest zwykły bridge pomiędzy 3ma PVC a jednym portem ethernet.

A teraz ciekawostka: możemy oglądać obraz bezpośrednio na komputerze nie podłączając dekodera do komputera!!!
    Potrzebny jest do tego switch z możliwością klonowania portu bądź też stary HUB ethernetowy oraz program typu VLC media player. Przy odrobinie samozaparcia można VLC skonfigurować w taki sposób, aby odbierał przekaz ze zduplikowanego portu.
    Nie próbowałem w praktyce robić tego pod windows, pod linuksem natomiast działa wyśmienicie.
    Mała uwaga: karta do której podłączamy zduplikowany port nie może mieć adresu ip.

Dla chętnych mogę podrzucić zapis z tcpdump-a całej transmisji.

Pozdrawiam
    Adikbo

• #37 30 Gru 2009 18:41
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

bananek69 - nie masz racji. TP twierdziła i nadal twierdzi, że bez Liveboksa nie da się. Przy odpowiedniej wiedzy i sprzęcie można Liveboksa ominąć.

• #38 31 Gru 2009 10:22
    bananek69
    Poziom 12  

ale ja nie twierdzę że się da albo nie da, zwyczajnie można sprawdzić na stronie, a ja bym mimo wszystko nie kombinował z innymi routerami bo nie wiadomo czy nie wpłynie to na jakość usługi, z liveboxem działa dobrze i płynnie to po co mieszać

• #39 31 Gru 2009 11:12
    esem
    Poziom 17  

bananek69 napisał:
    ale ja nie twierdzę że się da albo nie da, zwyczajnie można sprawdzić na stronie, a ja bym mimo wszystko nie kombinował z innymi routerami bo nie wiadomo czy nie wpłynie to na jakość usługi, z liveboxem działa dobrze i płynnie to po co mieszać

"Chłopski filozof" z Ciebie :D

• #40 31 Gru 2009 15:52
    adikbo
    Poziom 26  

Oj kolego bananek z takim podejściem daleko nie pojedziesz.

Gdyby nie takie zabawy nikt by nic nie wiedział a wszyscy żylibyśmy w epoce kamienia łupanego.

Co do zasadności zmiany liveboxa na inne urządzenie mogę podać kilka przykładów które mnie skłaniają do tego:

- niestabilność urządzenia
    - brak obsługi komunikatów SNMP
    - brak możliwości przesyłania logów na serwer syslog
    - brak obsługi NTP
    - brak zaawansowanego firewalla
    - brak zaawansowanego NAT i PAT
    - obsługa tylko 20 wpisów w tablicy translacji
    - brak obsługi dynamicznego routingu
    - zbyt mała liczba interfejsów Ethernet
    - brak obsługi VPN IPSEC
    - brak obsługi remote access VPN
    - obsługa tylko DYNDNS
    - brak filtrowania do warstwy 7
    - brak filtrowania spamu
    - brak filtrowania URL
    - brak ochrony przed DOS i DDOS

To tak kilkanaście braków na dobry początek.
    Można powymieniać troszkę więcej jak komuś zależy.

W moim przypadku większość z rzeczy powyżej jest niezbędna ze względu na komplikację środowiska oraz inne zależności o których nie będę pisał.

W moim przypadku rolę routera do Videostrady pełnić ma router CISCO 1721 z kartami WIC-1ADSL oraz WIC-4ESW. Niestety nie wszystkie rzeczy działają poprawnie ale wynika to z braku czasu na skonfigurowanie wszystkich usług. Niestety brak informacji jest w tym przypadku dużą przeszkodą.

• #41 31 Gru 2009 18:41
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

ST 330USB jest zwykłym modemem, nie użyjesz go to IPTV.

• #42 07 Sty 2010 19:23
    Sebaa_75
    Poziom 10  

Witam!

Czy ktoś się orientuje czy jest szansa uruchomienia NEO + TV ADSL na routerze ASMAX AR904g?
    Ten sprzęt ma mozliwość utworzenia kilku PVC, przepisałem te ustawienia z postu powyżej, ale nie działa...
    I teraz nie wiem, czy coś jeszcze robię źle, czy na tym sprzęcie po prostu się nie uda ta sztuka?

Pozdrawiam

• #44 07 Sty 2010 19:48
    Sebaa_75
    Poziom 10  

esem napisał:
    Pytanie o Annex: A czy B :?:

No właśnie, a jak to sprawdzić? Nie widzę takiej informacji w opcjach (albo nie potrafię znaleźć)ani na tabliczce znamionowej...
    Jakaś podpowiedź?

Pozdrawiam

• #45 07 Sty 2010 20:10
    esem
    Poziom 17  

Internet działa? Neo jest "A".
    Chociaż modem jest jakby z Dialogu - "B"

• #46 07 Sty 2010 22:19
    Sebaa_75
    Poziom 10  

esem napisał:
    Internet działa? Neo jest "A".
    Chociaż modem jest jakby z Dialogu - "B"

Internet działa jak należy. Sprzęt kupowałem nowy w sklepie z przeznaczeniem do Neo, zatem będzie to raczej anex "A". Strona Asmaxa akurat "nie robi", żeby dokładnie sprawdzić.
    Zatem ponawiam pytanie, czy ta telewizja ma szansę działać na tym routerze? I jeśli tak, to co ewentualnie źle robię?

Pozdrawiam

• #47 07 Sty 2010 22:27
    piterus99
    Poziom 43  

Przypisujesz te PVC do konkretnego, ethernetowego portu?

• #48 07 Sty 2010 22:40
    Sebaa_75
    Poziom 10  

piterus99 napisał:
    Przypisujesz te PVC do konkretnego, ethernetowego portu?

Raczej nie. Zastanawiałem się nad tym, ale nie wiem jak to zrobić. Nie mogę znaleźć takiej opcji nigdzie w menu routera... Albo nie wiem jak to znaleźć... A opcjach LAN nie ma zbyt wiele do ustawiania... tylko to co widać w załączniku...

Pozdrawiam

• #49 07 Sty 2010 22:42
    piterus99
    Poziom 43  

Raczej w wan by sie to znalazło, daj screen. Ew z NAT, ale tam sie nie spodziewam

• #50 07 Sty 2010 22:52
    Sebaa_75
    Poziom 10  

piterus99 napisał:
    Raczej w wan by sie to znalazło, daj screen. Ew z NAT, ale tam sie nie spodziewam

Tak to wygląda w WAN, raczej nie ma...

Neostrada TV - jak ominąć Livebox? Neostrada TV - jak ominąć Livebox? Neostrada TV - jak ominąć Livebox?

• #51 08 Sty 2010 00:11
    brzoza59
    Poziom 12  

Ominiesz innym modemem np. pentagramem z ruterem

• #52 08 Sty 2010 09:22
    Sebaa_75
    Poziom 10  

brzoza59 napisał:
    Ominiesz innym modemem np. pentagramem z ruterem

To wiem, ale póki co mój budżet nie przewiduje takich zakupów. Najpierw chciałbym się pobawić tym co mam i wiedzieć, że nie da się na 100%. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z obecnego routera i zmiana to ostateczność. Przy okazji - mógłbyś sprecyzować jaki dokładnie Pentagram będzie działał w tym przypadku?

Pozdrawiam

• #54 12 Sty 2010 11:11
    Sebaa_75
    Poziom 10  

qrczak13 napisał:
    Witam!

Tak czytam i nic z tego nie wiem. Dostałem tą telewizję w prezencie. I szukam tydzień i nie mogę rozwiązać problemu.

Antena ustawiona prawidłowo (sprawdzone na ence). Do linii telefonicznej podpięty jest router D-LINK DSL-2640B (linia telefoniczna >>> router >>> 30 m kabla ethernet >>> switch >>> 15 m kabla ethernet >>> dekoder). Internet śmiga jak należy. Na telewizorze non stop jest test. Poniżej screen z routera jak wykrywany jest dekoder, ten z 192.168.1.3. DHCP jest dynamiczne, jak zrobiłem na statyczne też nie działa. Wiecie jak to ustawić, albo czy mój router się do tego nadaje?

Witam!
    Ten wątek bardziej dotyczy TV nadawanej po łączu ADSL.
    TUTAJ wątek, który Ciebie powinien zainteresować.

Ja natomiast ponawiam pytanie o wskazanie alternatywnych sprzętów na których uda się skonfigurować telewizję prawidłowo, żeby działała bez LB.
    Po wielu różńych próbach na moim AR904g śmiem twierdzić, że ten router się do tego nie nadaje.

Pozdrawiam

• #55 16 Sty 2010 19:24
    edi-7
    Poziom 9  

Można ominąć Liveboxa i zastosować dowolny router tylko należy ustawić adres ip taki sam jak ma nieszczęsny Livebox. Jakąś pulę adresów ustawić na automatyczne przydzielanie i niestety w trakcie włączania dekodera router musi być włączony.

Moderowany przez yonnie:

Porada szkodliwa - regulamin, punkt 12.

• #56 18 Sty 2010 19:34
    adikbo
    Poziom 26  

@ EDI-7 - Jak nie masz pojęcia o temacie kolego to nie zabieraj głosu. Twój post jest całkowicie oderwany od tematu. Adres ip nie ma tu nic do rzeczy.

Ogólna recepta na działanie telewizji w wideostradzie TP jest następująca:

Mamy 4 kanały PVC. Parametry w jednym z postów powyżej.
    Jeden kanał (bodajże o parametrach VPI/VCI 8/35) to internet. Ten kanał zostawiamy normalnie jako routowalny. Pozostałe 3 kanały mostkujemy do jednego portu ethernet w routerze (tworzymy bridge grupę z 3 kanałami PVC i jednym portem ethernet) i do niego podłączamy dekoder tv. Ustawiamy jeszcze IGMP Snooping i IGMP Proxy i powinno działać.

Powyższa instrukcja powinno działać w większości przypadków. W przypadku urządzeń CISCO z ADSL-em pozostaje jeszcze kilka innych patentów do ustawienia.
    Napewno takie ustawienia działają na routerze Draytek VIGOR (modelu nie pamiętam).

• #57 18 Sty 2010 22:19
    ViP3R
    Poziom 20  

adikbo napisał:
    Jeden kanał (bodajże o parametrach VPI/VCI 8/35) to internet.

Raczej 0/35

• #58 20 Sty 2010 00:02
    seba_120
    Poziom 2  

Zastanawiam się nad internetem i telewizją satelitarną z tp. Tylko internet i telewizja miała by działać w różnych miejscach. Moje pytanie brzmi następująco: Czy istnieje możliwość podłączenia dekodera gdzie jest bezprzewodowy internet bez liveboxa?? Czy można do tego użyć jakiejś karty sieciowej pod usb z przejściówką na wyjście rj45? Dodam że bezprzewodowy internet jest realizowany za pomocą routera w mieszkaniu obok.

• #59 20 Sty 2010 00:41
    ViP3R
    Poziom 20  

Założę dla tych rozważań, że to drugie mieszkanie jest pod tym samym adresem ponieważ niektórzy moderatorzy nie szanują regulaminu provider'ów i usuwają posty informujące o jego łamaniu..

Dekoder nie ma możliwości wpisania IP na sztywno więc coś musi mu ten adres nadać. Jeśli źródłem sygnału jest modem LB a medium transmisyjnym WiFi to przy dekoderze musi stać odbiornik również WiFi. W odbiorniku musi być uruchomiony klient DHCP aby dekoder otrzymał IP. Najlepiej aby odbiornik był w trybie bridge (im mniej NAT'ów tym lepiej).
    Zaznaczam, że już kilkakrotnie miałem problem z samą aktywacją usługi na modemie innym niż LB. Natomiast po aktywacji i przełączeniu się na własny router usługa działała. Jeśli ktoś zna podłoże problemu to przyda się da potomnych.
    Reasumując jakiś ap client powinien wystarczyć

• #60 24 Sty 2010 16:34
    roman88
    Poziom 10  

witam
    może ktoś pomoże ,a mianowicie mam router pentagrama 6331-42 od niego mam bezprzewodowo za pomocą TP-Linka połączony tuner TP do odbioru telewizji i tu jest problem jak to poustawiać by działało bez modemu liveboxa ,wprowadzałem te ustawienia które były tu podawane w poprzednich postach ale nic to nie daje .Może ktoś już to rozpracował i mógłby napisać krok po kroku ustawienia na routerze i Tp-linku .
    pozdro