Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada TV - jak ominąć Livebox?

darekpawel 24 Sep 2009 10:28 46962 72
    darekpawel
    Level 17  
    Witam - w grudniu kończy mi się umowa na Neostradę.
    Mam ją podłączoną w domu poprzez router "FritzBox 7140".

Skusiłem się na opcję Nesotrada TV (dostęp do Internetu szybość 1024 + chyba 39 podstawowych kanałów telewizyjnych). Opcja przez kabel telefoniczny.
    Jest to dla mnie O.K. i wystarczy, gdyż w mojej okolicy jest marny odbiór z telewizji naziemnej. Nie interesują mnie jakieś Polsaty czy Cyfry+; i tak nie mam czasu tego oglądać.
    (Nawiasem mówiąc dziwię się wielu użytkowniko, że tak wieszają psy na tym pakiecie - że mało kanałów, ubogie, itd. Jak komuś to wystarczy - to o co chodzi?
    A jak nie to zawsze można kupić tren cyfrowy Polsat czy jakąś inną telewizję N.)

Ale do rzeczy - czy mogę zostawić mój dotychczasowy router i podłączyć do niego ten dekoder od TPSA (w celu odbierania TV), a tego Liveboxa schowac do szafy?

Szukam na forum, ale jakoś są różne opinie - może ktoś sprawdził to praktycznie?
    baczek007
    Level 23  
    Niestety, mie sie nie powiodlo. Livebox ma jakby dodatkowy protokół do logowania tunera.
    darekpawel
    Level 17  
    Może jest jakiś szczególny port wykorzystywany który trzeba uaktywnić/odblokować?

Dodano po 14 [minuty]:

Witam - trochę poszperałem w sieci i znalazłem na stronie dostawcy mojego routera - (jak w linku poniżej), że można pójść w odwrotnym kierunku. Tzn. w moim routerze wypiąć i wyłączyć ADSL i wpiąć do Liveboxa. Wtedy rozumiem, że z Liveboxa wpinam wyjście Ethernetowe na mój router.
    Jestem ciekawy czy wtedy wszystkie te blokady, routingi będą działać jak dotychczas...

http://fritzbox.pl/pytania-o-fritzbox-fon/jak...n-wlan-7050-lub-7140-wylaczyc-modem-adsl.html

Jak będę miał już ten pakiet techniczny z TP S.A. to podłączę i dam znać...

Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Aha, technik na 0 800102102 powiedział, że nie ma możliwości wypięcia Liveboxa (i wpięcie innego modemu/routera), tak aby telewizja działała poprawnie...Dekoder musi być połączony z Liveboxem cały czas.
    diox
    Level 11  
    darekpawel wrote:
    technik na 0 800102102 powiedział...

Według oficjalnego scenariusza tp Faktycznie nie da się podpiąć do innego routera TVprzez Adsl
    jednak !
    pracując dla TP spotkałem się z ludźmi którzy posiadająć sprzęt za poważne pieniądze potrafili według poradników w zamieszczonych w necie (tu niestety jestem goło słowny i nie mam czym tego podeprzeć) skonfigurować swoje cacuszka do odbioru Tvprzez Adsl na swoich routerach

od strony tech wyglada to tak,

Normalnie internet z dsl`amem synchronizuje sie na parametrach
    VPI 0
    VCI 35
    i do tej pory nic się nie zmienia jak przy zwykłym internecie 256 - 6mb

lecz jeśli podłączamy TVadsl na deslamie konfigurowana jest jeszcze jedna półka dla połączenia telewizji, o ile uprzejmość panów można kwestionować , napewno któryś będzie tak miły i powie nam na jakich parametrach obecnie (Uwaga ! to może się zmienić w zależności od awari) stacionuje nasza telewizja
    problem jest w tym że w momęcie podłączenia tv do dsl`amu internet i TV są rozłączone na dwa oddzielne pakiety
    więc domyślna konfiguracjia vpi.0vci.35 na nic się zda

zupełnie inaczej jest z DTH (telewizją satelitarną)
    ona działa w 100% na połączeniu zwykły internetowym (Nawet .. można podłączyć u innego dostawcy internetowego i będzie działało)

według polityki tp (o ile sie to nie zmieniło) jesli nie pasuje nam 39 kanałów w iptv (Tv przez DSL) możemy za darmo wymienić ją na DTH (satelitarną) i wtedy na kazdym routerze będzie to działało sprawnie :)

Ps. w tym miejscu chciał bym zdementować pogłoski na temat omawianych telewizji .. w 90% przypadków ludzie po prostu nie czytają załączonych instrukcji - i fajnie .. dzięki ni miałem prace ;)

pozdrawiam, mam nadzieję że mimo iż tak chaotycznie opisałem temat - zrozumiecie co gdzie i z czym ;)
    darekpawel
    Level 17  
    Dziękuję za dodatkowe rozświetlenie sprawy.

Może ktoś jednak ma jakiś sposób/pomysł, aby podłączyć ten dekoder do innego modemu niż Livebox.
    Też gdzieś czytałem, że jakoś jest to możliwe, ale może to tylko plotki...

W myśl zasady - wszystko ca zabezpieczył człowiek można złamać.

Jeżeli nie to czy można np. podłączyć Livebox do innego modemu/routera, który już jest skonfigurowany do współpracy z Neostradą. A następnie do Liveboxa ten magiczny dekoder?
    diox
    Level 11  
    możesz podłączyć LB do kabla z neo i do niego przez rj47 podpiąć router , to jedno rozwiązanie , niestety LB po rj45 ani na żadnym innym kablu nie chce działać .. musi być wpięty do Tel ..
    ViP3R
    Level 20  
    Witam.
    Zamiana modemu LB na inny nie jest taka prosta.
    Port pod który jest podłączony dekoder przy IPTV nie jest typowym portem ETH.
    Dodatkowo jak ktoś wyżej napisał dla TV są dedykowane inne ścieżki i kanały.
    Zauważ, że TV działa nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem. Wystarczy sama synchronizacja ponieważ dekoder ma przydzielane IP z całkowicie innej klasy niż pula Neostrady czy pula strony lan Livebox'a - można to sprawdzić w menu serwisowym dekodera. Z punktu widzenia warstw TCP/IP są to zupełnie dwie różne podsieci pomimo, że wszystko leci w miedzi.
    Cały dostęp oparty jest również o adresy MAC zarówno modemu jak i dekodera.
    Jeśli otrzymałeś porządny egzemplarz to połącz kaskadowo LB ze swoim router'em i nie powinieneś mieć większych problemów.
    darekpawel
    Level 17  
    Czyli mogę podłączyć ten Livebox (z dekoderem) do mojego routera, który już jest podłączony do Neostrady?
    LB z dekoderem nie musi mieć "czystego" podłączenia do Neostrady?
    Jak rozumiem na LB muszę zablokować DHCP i przydzielić mu jakiś sztywny adres IP?
    diox
    Level 11  
    diox wrote:
    możesz podłączyć LB do kabla z neo i do niego przez rj47 podpiąć router

Lb musi być jako pierwsze urządzenie ! ponieważ on łączy się z platformą TV i dzięki niemu Iptv działa ..

jesli np przeszkadza ci zasięg LB to możesz podłaczyć sobie do niego przez czerwony port Router i z niego korzystać .. ale dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś za dwoma NATami

Neostrada TV - jak ominąć Livebox?
    darekpawel
    Level 17  
    O.K. Jasne.

Trudno, niech będzie ten LB podłączony jako pierwszy.
    Podłączę jak na rysunku i sprawdzę jak to działa.
    Niestety dopiero w przyszłym tygodniu.

Jak ktoś ma dalsze pomysły/rady - poproszę.
    diox
    Level 11  
    zamienić IPtv na satelitę z tp ;) DTH i używasz jakiego chcesz routera
    ViP3R
    Level 20  
    Można spróbować podłączyć router jako pierwszy ale najpierw podmienić adresy MAC (jeśli router ma taką opcję) tak aby router otrzymał MAC'a Livebox'a. Później LB podłączyć pod router a do LB już standardowo dekoder.
    Jeśli założymy, że router (a dokładnie wbudowany w niego modem) prześle transparentnie dane do LB to powinno zadziałać.
    Jest to oczywiście tylko sugestia i można to zrobić na zasadzie eksperymentu :)
    darekpawel
    Level 17  
    No nie wiem.
    Chyba TP S.A. nie wiąże MAC adresu Liveboxa z danymi logowania do Neostrady?
    ViP3R
    Level 20  
    Nie chodzi tu o login/hasło do Neostrady tylko o możliwość przesyłania strumienia Video. Jak już pisałem wcześniej TV działa nawet wtedy kiedy nie ma połączenia z internetem. Wystarczy sama synchronizacja.
    ViP3R
    Level 20  
    esem zapraszam więc na to forum. Popracuj parę lat w tej firmie to będziemy mieli o czym porozmawiać..
    darekpawel
    Level 17  
    O ile mi wiadomo "Videostrada" to jest zupełnie inna usługa niż "Neostrada" z TV.
    Chyba, że się mylę?
    esem
    Level 17  
    ViP3R wrote:
    esem zapraszam więc na to forum. Popracuj parę lat w tej firmie to będziemy mieli o czym porozmawiać..

Sorry ale jestem użytkownikiem Dialogu. Natomiast część wypowiedzi na tamtym forum ma sens i może pomóc zakładającemu ten wątek. :idea:
    ViP3R
    Level 20  
    darekpawel wrote:
    O ile mi wiadomo "Videostrada" to jest zupełnie inna usługa niż "Neostrada" z TV.
    Chyba, że się mylę?

To zalezy czy masz na myśli aspekty formalne czy techniczne..
    darekpawel
    Level 17  
    Otrzymałem ten pakiet i podłączyłem - tak jak pisał "diox".
    Stosując komendy telentu na LB zatrzymałem DHCP i zmieniłem domyślny adres IP na inny (taki, jaki miał mój poprzedni modem//router - Fritz Box).
    A na Fritz Box ustawiłem IP o jedno do góry.
    Tzn. chodziło mi o to, abym nie musiał zmieniać na wielu urządzeniach IP bramy domyślnej.
    Fritz Box działa też dalej jako DHCP.

I o dziwo wszystko działa.

Pewnie gdzieś to jest na tym forum, ale podam dla przypomnienia.
    A) Komenda telnet do zmiany IP na LB:
    ifconfig -o eth0 inet 10.1.0.1
    gdzie 10.1.0.1 - to nowy IP, który otrzyma LB
    B) Komenda telnet do zatrzymania DHCP na LB:
    [root @ dhcpserver]$ dhcpserver
    [root @ dhcpserver]$ stop
    [root @ dhcpserver]$ ..
    [root @ dhcpserver]$ save
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Ciekawi mnie jak to może funkcjonować skoro Frytz nie ma dostępu do ADSL, przydziela w DHCP swój adres jako bramy, a przeciez jako brama nie funkcjonuje. Chyba, że masz wszystko poustawiane na stałe, ale jak dojdzie Ci coś i pobierze po DHCP to sie naszukasz, dlaczego net nie działa...
    darekpawel
    Level 17  
    Racja - po przetestowaniu - tak to nie będzie działać.
    Musiałem jednak odpalić DHCP ma LB.

Coś mnie przyćmiło.

Dzięki za podpowiedź...
    piotras800
    Level 10  
    Już nic z tego nie rozumie, chodzi mi tylko o jedno mianowicie mam tv satelitarną N i neostradę, dzwonili do mnie dzisiaj i powiedzieli że mogę podłączyć dekoder tylko do anteny a do routera nie trzeba, czy to jest prawda?
    abdenagof
    Level 23  
    ViP3R wrote:

Cały dostęp oparty jest również o adresy MAC zarówno modemu jak i dekodera.

Nie wiem jak jest z dekoderem, ale na pewno mac adres modemu nie ma nic do rzeczy.

Można zastąpić LB dowolnym routerem który ma możliwość zestawienia jednocześnie kilku rurek VPI/VCI i obsługuję VLANY
    Kazik78
    Level 2  
    a czemu chcesz tak skomplikowana operacje dokonac? w czym jest problem? moze bede umial jakos pomoc Tobie

Na początek popraw pisownię. Zdania zaczynamy wielką literą, i kończymy, np. kropką.
    [DriverMSG]
    marcinosko
    Level 14  
    Co do LB i tej TV to ja zawsze ustawiam na routerach:

PVC0 to standardowe do neostrady

PVC1

VPI:8
    VCI:38
    ATM QoS: nrVBR
    PCR: 302
    SCR: 75
    MBS: 75
    ISP Bridge mode
    Encap...: 1483 Bridget IP LLC

PVC2

VCI:39
    ATM QoS: CBR
    PCR: 75
    SCR: 0
    MBS: 0
    ISP Bridge mode

PVC3

VCI:51
    ATM QoS: CBR
    PCR: 141
    SCR: 0
    MBS: 0
    ISP Bridge mode

Zawsze działa bez problemów :D
    esem
    Level 17  
    A mógłbyś dać komentarz do ustawień PVC1-3 ? Dlaczego się różnią? I które są do TV?
    Czy IPTV Dialog identycznie?
    marcinosko
    Level 14  
    Tak szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia czego akurat tak, znalazłem gdzieś na jakiejś mądrej stronce (chyba forum edimaxa), ale PVC1-3 to wszystkie są do TV.
    zaber
    Level 10  
    I to na każdym routerze innym niż LB ustawiasz takie parametry , wpinasz do wolnego gniazdka LAN i działa IP TV ?? będe zamawiał tą usługę, ale nie działa u mnie LB (za słaby jest w nim ADSL) a mam ASUSA WL-600g i byłem ciekaw czy to zagra ??

marcinosko wrote:
    Co do LB i tej TV to ja zawsze ustawiam na routerach:

PVC0 to standardowe do neostrady

PVC1

VCI:38
    ATM QoS: nrVBR
    PCR: 302
    SCR: 75
    MBS: 75
    ISP Bridge mode