Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Meriva głośna praca klimatyzacji

24 Wrz 2009 17:34 5878 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Dotyczy : Opel Meriva z klimatyzacją.
  Auto jest na gwarancji przebieg 12000 km. Przy załączonej klimatyzacji, na zagrzanym silniku podczas jazdy w korku, można było cyklicznie usłyszeć "burczenie" zmieniające się z obrotami silnika. Aso po kilkakrotnej mojej wizycie stwierdziła, że było za mało oleju w czynniku roboczym i hałasowała sprężarka. Objaw rzeczywiście zniknął. Ale zastanawiam się czy można w taki sposób zlikwidować nadmierną hałaśliwość sprężarki?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  możliwe, że było za mało oleju. Zastanawia mnie jednak sprawa taka, że w związku z małą ilością oleju sprężarka załączała się (u mnie jak jest mało czynnika to nie odpala). Więc racjonalne wydaję się dobicie klimy i sprawdzenie szczelności i to powinno pomóc. Bo gdyby to było sprzęgło to raczej byłoby słychać takie hmmm jakby tarcie metal o metal
 • Poziom 2  
  "Burczenie" zmienne z obrotami silnika było słychać tylko przy wolnej jeździe - korek, miasto, światła i to cyklicznie ( co pewien czas ). Jeżeli sprężarka raz zaczęła hałasować to czy olej spowodował, że teraz jest cicha?
  Motronic
  Jak teraz udowodnić, że jest coś nie tak skoro niedomaganie ustało? Iść do rzeczoznawcy, albo można jakoś sprawdzić kondycję klimy?
  sta44kr
  Słyszałem że zbyt mała ilość oleju w instalacji klimy to dosyć częsta sprawa, ponieważ firmy na tym oszczędzają a klima będzie chodzić bo czynnikiem chłodzącym jest gaz. Olej służy do smarowania sprężarki i jest drogi.