Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny 3-way na STX GDN 38-300 jako nadstawki?

24 Wrz 2009 18:55 1425 5
  • Poziom 9  
    Witam!

Czas jakiś temu kupiłem trójdrożne kolumny na basach GDN 38-300-8-AE, średniakach EM-801 Alpharda i driverach Stx GDWT-10-200-8-PB. Dokładny ich opis zawarty jest na forum: tu. Napędzam to Sharpem 8800SX. Kolumny spisują się całkiem nieźle, chociaż jakość dźwięku nie powala w wyższych częstotliwościach, a czasem troszkę brakuje basu (przynajmniej jak na mój gust :)). W związku z tym mam następujące zapytania:

Czy pomysł potraktowania tychże kolumn jako nadstawki i podparcie ich np. takimi subami ma jakikolwiek sens? Na co mniej więcej mógłby wystarczyć taki zestaw (jak duża sala, ewentualnie plener?). Czy może sensowniej byłoby rozłożyć obecne kolumny, zbudować mniejsze suby na tych basowych STX'ach, resztę bebechów sprzedać i dorobić sensowniejsze nadstawki (np. takimi)?

Ogólnie jestem całkowicie otwarty na propozycje. W grę wchodzi zasadniczo wszystko: przeróbka kolumn, wymiana głośników, chociaż im mniej roboty tym lepiej oczywiście. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to orientacyjną barierą jest jakieś 3000 (chyba tyle mniej więcej kosztowałyby te największe basy i jakiś wzmak do nich), chociaż nie wiem czy jest sens ładować tyle kasy. Na razie gram na sali <100m^2 i niby wszystko jest "na styk", ale wzmak czasami muszę rozkręcić trochę mocniej niż bym chciał. Wolałbym mieć zapas, a najlepiej możliwość nagłośnienia jakiś większych imprez a'la "sala gimnastyczna".

P.S. Akurat na allegro jest do wyrwania używany ASD lx1400 za 1400zł który chyba idealnie pasowałby do tych subów na 38-550. Sensowna oferta czy nie?
  • Poziom 21  
    Najlepszym pomysłem bylo by sprzedanie tych kolumn tak jak stoją na pewno komuś by się jeszcze przydały. Zrób te nadstawki na 2*gde i dwa suby na gdn 38-550-8ae. Do subwooferów tego ADS a na nadstawki jakiś Elmuz używany może. Wydaje mi się że nie ma co kombinować dalej z tymi kolumnami co masz. Trzeba iść do przodu - tym bardziej że jest budżet:)
  • Poziom 14  
    Kolego
    nie masz na zbyciu takiej końcówki .
  • Poziom 19  
    Jako, że w temacie mowa jest o badziewiu pt. GDN-550-8, skopiuje posta, którego pisałem niedawno w innym temacie (mowa o wykorzystaniu na estradzie):

Po raz kolejny odradze głośniki firmy STX - poza driverem D800 raczej nigdy więcej nie zaryzykuje kupna innego z ich głośników. Dużo czasu jeszcze upłynie zanim spróbuje ponownie zakupić coś nowego.

PO RAZ TRZECI bez określonego powodu 'poleciał' mi GDN-38-550-8-AE - dokładnie co sie z nim stało nie wiem - cewka niby cała, zamiast grać - charczy. Wysyłałem dwa razy do naprawy (do STXa), naprawili bez pobrania opłat, niestety nie dowiedziałem się jaka była usterka (za pierwszym razem wmówili mi, ze do otworu w magnesie musiał mi wlecieć jakiś kawałem metalu, co oczywiście było bzdurą).
    Trzeci raz do naprawy tego badziewia nie wysyłam - wywalam to na złom, szkoda czasu, którego nie mam, na takie zabawy.
  • Poziom 12  
    GDN-38-550-4 AE jest najlepszym w tej kategorii cenowej. Najbliższy mogący coś więcej zaoferować to wydatek ponad 2xwiększy. Ten głośnik nie jest wbrew pozorom dla amatorów lecz konstruktorów, którzy wiedzą jak go aplikować. Amator lub niechluj zawsze bedzie miał problem z tym czy innym głośnikiem i taka jest prawda o umiejętnościach a o zaletach głośnika można wywnioskować z opinii niepoczątkujących jak wspomniałem wczesniej amatorów lecz ludzi z doświadczeniem a tym bardziej cwaniaków, którym firma STX jest bardzo nie na rękę.
    Reasumując poprzednia wersja tego głośnika miała swoje mankamenty ale nowa jest poprostu rewelacyjna w tej cenie i jak najbardziej warto.
  • Poziom 22  
    Dokładnie zgadzam się z przedmówcą lecz wg. Mnie 38/550/x/Ae jest Raczej głośnikiem do subbasu w nadstawkach za wiele nie pokaże słaba średnica
    Pozdrawiam