Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SLS czyli System Lokalizacji pojazdów przez Sms

peter507 25 Wrz 2009 19:55 20253 59
  • #31 25 Wrz 2009 19:55
    dedopl
    Poziom 26  

Jeśli jest taka możliwość zmień wsad tak aby nie było twojego nr telefonu i wstaw zamiast dowolny ciąg znaków tak aby można go było szybko odnaleźć.
    Sam od kilku miesięcy przymierzam się do budowy systemu lokalizacji via SMS, mam troszeczkę materiałów ale ten mi się bardzo spodobał chociażby przez stosunkową prostotę budowy.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 25 Wrz 2009 19:59
    peter507
    Poziom 16  

dedopl napisał:
    Jeśli jest taka możliwość zmień wsad tak aby nie było twojego nr telefonu i wstaw zamiast dowolny ciąg znaków tak aby można go było szybko odnaleźć.
    Sam od kilku miesięcy przymierzam się do budowy systemu lokalizacji via SMS, mam troszeczkę materiałów ale ten mi się bardzo spodobał chociażby przez stosunkową prostotę budowy.

Na razie kodu źródłowego nie będe umieszczał nie wiem czy w ogóle to zrobie.

• #33 25 Wrz 2009 20:52
    andlukas
    Poziom 12  

Bardzo ciekawi mnie jak jest rozwiązane użycie zawartości SMSa jako linka w pzeglądarce www telefonu.
    I tu prośba do peter507: czy mógłbyś udostępnić odpowiednie źródła?, albo w skrócie opisać ten proces
    Z góry dziękuję

• #34 25 Wrz 2009 21:27
    VSS
    Poziom 21  

prostota tego schematu dodaje 200% zadowolenia z takiego układu. jestem pod wrażeniem
    ja uzywam takiego trakera

a oglądam swoją trasę na tym serwerze sewer jest darmowy i każdy kto ma takie urządzonko może sie oglądac w necie. mozna tez zainstalować sobie aplikację w telefonie.

moją pozycję można oglądac na bierząco na tej stronie

• #35 25 Wrz 2009 21:34
    peter507
    Poziom 16  

hornet77 napisał:
    Rozumiem, ze o kodzie nie ma mowy?? :)

Póki co...nie

VSS napisał:
    prostota tego schematu dodaje 200% zadowolenia z takiego układu. jestem pod wrażeniem

a oglądam swoją trasę na tym serwerze sewer jest darmowy i każdy kto ma takie urządzonko może sie oglądac w necie. mozna tez zainstalować sobie aplikację w telefonie.

Bardzo tanie, to urządzenie dużo mniejsze, moje też da się dużo zmniejszyć ale trzeba by zamiast komórki zastosowac modem

• #36 25 Wrz 2009 21:42
    adamp359
    Poziom 14  

andlukas napisał:
    Bardzo ciekawi mnie jak jest rozwiązane użycie zawartości SMSa jako linka w pzeglądarce www telefonu.
    I tu prośba do peter507: czy mógłbyś udostępnić odpowiednie źródła?, albo w skrócie opisać ten proces
    Z góry dziękuję

Przekazywanie danych z sms'a jest bardzo proste przy tworzeniu linku w smsie są dwie zmienne długość i szerokość geograficzna czyli w naszym linku
    http://www.sls.piersa.pl/?n=zmienna długości&e=zmienna szerokości&s=skala
    dane te są dodawane przez nasz moduł GPS do tego linka właśnie skala jest stała i jest to wartość 17. Dalej na serwerze jest to przekazywane do skryptu przez metodę GET musisz po czytać o PHP i będziesz wiedział jak to działa .

VSS napisał:

Wiesz co kupić coś i się tym bawić to żadna frajda.
    Zeby wyświetlać trasę na mapie to też żaden problem.
    http://m.piersa.pl/flash.php?dni=24-07-2009
    trasa jest sztucznie generowana

• #37 25 Wrz 2009 22:25
    VSS
    Poziom 21  

Cytat:
    Wiesz co kupić coś i się tym bawić to żadna frajda.
    Zeby wyświetlać trasę na mapie to też żaden problem.
    http://m.piersa.pl/flash.php?dni=24-07-2009
    trasa jest sztucznie generowana

wiadomo, że to zadna fraja :)
    dlatego piszę, że układ z atmega i telefonem jest naprawde doskonały. prościej się nie da.

• #38 27 Wrz 2009 10:13
    PO.
    Poziom 20  

peter507 napisał:
    hornet77 napisał:
    Moglbys udostepnic wsad do procka?

Wsad mogę udostępnić ale i tak jeśli złoży ktoś urządzenie to i tak wszytskie smsy zwrotne bedą przychodzić na mój numer ;)

CZytaj numer spod adresu w epromie - po to jest :) . W ogóle wszystkie ustawienia zawsze wrzucaj w eprom, to dobra praktyka.

• #39 27 Wrz 2009 23:48
    Sh44dow
    Poziom 16  

Ja bym dołożył jeszcze jakiś akumulatorek. Jeśli urządzenie ma być niezawodne, powinno mieć własne źródło zasilania i np. wysyłać sms z ostrzeżeniem jak zaniknie zewnętrzne. Z tego co słyszałem to w niektórych modelach samochodów przy kradzieży pomaga chwilowe zdjęcie zacisków z akumulatora i w takiej sytuacji dostałbyś SMS od razu.

• #40 28 Wrz 2009 14:25
    peter507
    Poziom 16  

Sh44dow napisał:
    Ja bym dołożył jeszcze jakiś akumulatorek. Jeśli urządzenie ma być niezawodne, powinno mieć własne źródło zasilania i np. wysyłać sms z ostrzeżeniem jak zaniknie zewnętrzne. Z tego co słyszałem to w niektórych modelach samochodów przy kradzieży pomaga chwilowe zdjęcie zacisków z akumulatora i w takiej sytuacji dostałbyś SMS od razu.

można tak zrobić, ale jeśli założą klemy z powrotem to i tak zaraz będe wiedział gdzie samochód, a jak będzie dobry złodziej to co by nie było w samochodzie i tak ukradnie ;)

• #41 28 Wrz 2009 16:12
    mrozilla
    Poziom 17  

A jeżeli bym powiedział, że chciałbym takowe urządzonko, to czy ktoś potrafiłby zrobić coś takiego i jakiej kwoty za to by żądał?
    Pozdrawiam i podziwiam pomysły :)

• #42 28 Wrz 2009 19:20
    olinek2
    Poziom 23  

Ja bym sugerował też zewnętrzną antenę GSM, bo jak gdzieś zamkną samochód, to nie zawsze znajdzie stację bazową na antence zwykłej....

• #43 28 Wrz 2009 19:41
    peter507
    Poziom 16  

olinek2 napisał:
    Ja bym sugerował też zewnętrzną antenę GSM, bo jak gdzieś zamkną samochód, to nie zawsze znajdzie stację bazową na antence zwykłej....

Chceiliśmy zastosować ale był problem z podłączeniem jej do siemens'a

• #44 28 Wrz 2009 19:51
    mrozilla
    Poziom 17  

a co do anteny to przecież owy siemens ma wyjście na antenę zewnętrzną.

• #45 28 Wrz 2009 20:13
    peter507
    Poziom 16  

mrozilla napisał:
    a co do anteny to przecież owy siemens ma wyjście na antenę zewnętrzną.

ma, ale wyjscie do złącza do zestawu głośnomówiącego, a tam nie ma zatrzasku i nie chce się to dobrze trzymać

• #46 28 Wrz 2009 20:44
    olinek2
    Poziom 23  

No to jaki problem obejmę wykonać?, trochę pokombinować, a nie ma rzeczy niemożliwych, tylko na cuda się tydzień czeka :)

• #47 28 Wrz 2009 20:46
    peter507
    Poziom 16  

olinek2 napisał:
    No to jaki problem obejmę wykonać?, trochę pokombinować, a nie ma rzeczy niemożliwych, tylko na cuda się tydzień czeka :)

tak, ale działa póki co dobrze więc nie kombniujemy ;)

• #48 28 Wrz 2009 20:57
    olinek2
    Poziom 23  

Ale szkoda by było jak by po tym niechcianym incydencie w momencie kiedy byłby potrzebny przestał działać :(

• #49 29 Wrz 2009 19:44
    adamp359
    Poziom 14  

olinek2 napisał:

Nie wiem czy warto taką rzeźbę robić:P
    Jest możliwość pod lutowania się pod złącze oryginalnej anteny (zamiast tej blaszki która jest na obudowanie)
    A co do tego jak zamkną gdzieś samochód w blaszany kontener to i tak gsm nie będzie działać i gps, telefon owijaliśmy folią aluminiową i tracił zasięg więc co by nie zrobił to i tak nie zabezpieczy samochodu w 100%

• #50 29 Wrz 2009 20:12
    Zumo
    Poziom 21  

Projekt ciekawy.
    A co gdy na telefon zadzwoni ktoś przypadkowy? Np. będzie pomyłka?
    Telefon wysyła SMS'y na jedyny numer, czy może na ten, z którego dzwoniono?

• #51 29 Wrz 2009 21:25
    peter507
    Poziom 16  

Zumo napisał:
    Projekt ciekawy.
    A co gdy na telefon zadzwoni ktoś przypadkowy? Np. będzie pomyłka?
    Telefon wysyła SMS'y na jedyny numer, czy może na ten, z którego dzwoniono?

W takim wypadku telefon i tak wyśle do mnie sms'a bo numer odbiorcy ma wpisany na "sztywno" w programie

• #52 30 Wrz 2009 21:29
    Argos_ss
    Poziom 12  

masz 1 stały numer do odbioru smsa wpisany w pamięć urządzenia i makabra bo np. kradną pojazd razem z telefonem który jest w tym pojeździe (z różnych przyczyn - pozostawienie, wymuszenie) i lokalizator wysyła tylko na ten numer utracony w pojeździe zamiast na inne/ różne, zdefiniowane przez właściciela
    ps. w domyśle właściciel chroni swój pojazd swoim telefonem

• #53 30 Wrz 2009 22:19
    peter507
    Poziom 16  

Argos_ss napisał:
    masz 1 stały numer do odbioru smsa wpisany w pamięć urządzenia i makabra bo np. kradną pojazd razem z telefonem który jest w tym pojeździe (z różnych przyczyn - pozostawienie, wymuszenie) i lokalizator wysyła tylko na ten numer utracony w pojeździe zamiast na inne/ różne, zdefiniowane przez właściciela
    ps. w domyśle właściciel chroni swój pojazd swoim telefonem

Ale wysyłanie na kilka numerów naraz mija się z celem

• #54 01 Paź 2009 08:02
    tomeeh
    Poziom 23  

Ja mam pytanie do autora, oraz komentarz ogólny.

Pytanie: Z jakiego powodu zdecydowaleś się na rezygnację z modułu GPS-FGPMMOPA4 na rzecz uBlox gps ps-1e? Gdzie pojawiły się problemy w GPS-FGPMMOPA4; z jakiego powodu odradzasz owy moduł?

Komentarz ogólny: Urządzenie jako takie interesujące, ale mam nadzieje, że wszyscy są świadomi iż jego zastosowanie w celu lokalizacji przywłaszczonego mienia jest raczej małe. Dlaczego? Na rynku istnieją zakłócacze sygnału GPS, które kosztują niestety tylko tyle co moduł odbiorczy GPS, mają "zasięg" około 15 metrów. Niestety nie sądzę, by złodziejachy nie były w to wyposażone. Więc nie tędy droga do ochrony...

Ale ogólnie fajny gadget; ja też się noszę od dłuższego czasu z zamiarem budowy takiej zabaweczki...

• #55 01 Paź 2009 19:17
    peter507
    Poziom 16  

tomeeh napisał:
    Ja mam pytanie do autora, oraz komentarz ogólny.

Pytanie: Z jakiego powodu zdecydowaleś się na rezygnację z modułu GPS-FGPMMOPA4 na rzecz uBlox gps ps-1e? Gdzie pojawiły się problemy w GPS-FGPMMOPA4; z jakiego powodu odradzasz owy moduł?

Tylko z powodu że uszkodził mi się FGPMMOPA4 ;)

• #56 01 Paź 2009 19:47
    tomeeh
    Poziom 23  

Rozumiem.

Skoro miałeś do czynienia z obydwoma modułami, czy pokusiłbyś się o wskazanie faworyta? Szczególnie interesuje mnie czułość przy jakiej mamy jeszcze fixa. Oczywiście mogę zajrzeć do not katalogowych, ale chętniej posłuchałbym opinii człowieka, który miał obie rzeczy na warsztacie. No chyba, że na "dzień dobry" zapodałeś pierwszemu z nich napięcie o odwrotnej polaryzacji i nie miałeś okazji złapać fixa...

• #57 01 Paź 2009 23:04
    Argos_ss
    Poziom 12  

peter507 napisał:

wysłany nie schematyczny sms do urządzenia (taki kluczyk) z jakiegokolwiek innego numeru a w nim podany nowy numer do wysyłania pozycji gps
    czyli zdalne zaprogramowanie nowego numeru na urządzeniu
    to już nie mija się z celem bo przywracamy możliwość odbierania danych gps po utracie pierwszego telefonu(numeru)

• #58 04 Paź 2009 09:02
    peter507
    Poziom 16  

Argos_ss napisał:
    peter507 napisał:

wysłany nie schematyczny sms do urządzenia (taki kluczyk) z jakiegokolwiek innego numeru a w nim podany nowy numer do wysyłania pozycji gps
    czyli zdalne zaprogramowanie nowego numeru na urządzeniu
    to już nie mija się z celem bo przywracamy możliwość odbierania danych gps po utracie pierwszego telefonu(numeru)

Niewątpliwie przydało by się coś takiego, myślę że, w przyszłości będzie.

• #59 15 Paź 2009 22:04
    Artu
    Poziom 12  

"peter507" masz jakiś wsad do tego procka

• #60 05 Sty 2010 22:34
    darko9
    Poziom 10  

Jesli by ten projekt ktos wykożystywał do zabezpieczenia czegoś np. przed kradzieżą, to warto by tak jeszcze dodać w projekcie dodatkowe zabezpieczenie, bo co jak ktoś uzyje zagłuszacza gsm lub gps, warto o tym tez pomyslec.