Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford rd 7000 zmieniarka na 6 płyt która przestałą działać

24 Wrz 2009 19:49 2817 5
  • Poziom 2  
    witam
    w swoim mondeo posiadam fabryczne radio model 7000 ze zmieniarką, wszystko do nie dawna działało bez problemowo ostatnio, zmieniarka w ogól,e nie czyta płyt ani ich nie zmienia, magazynek po naciśnięciu przycisku nie chce wyjść zero oznak działania, na wyświetlaczu (który także szfankuje, ostatnio rzadko kiedy cokolwiek wyświetla) najpierw pojawia się komunikat "no disc" a płyty są w magazynku a następnie "cd error". Ostatnio był odłączany akumulator i radio przez to że wyświetlacz rzadko coś pokazuje kilka dni było rozkodowane, czy to może być przyczyną? ktoś się orientuje co tu jest nie tak?
  • Poziom 22  
    Magazynek mimo wszystko powinien dawać oznaki życia sprawdź czy masz zasilanie na zmieniarkę .
  • Poziom 2  
    właśnie powinien, faktycznie może być to wina braku zasilania, sprawdzę i dam znać

Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

prąd chyba dochodzi bo jakieś odgłosy zmieniarka wydaje, z tym że no nawet płyt nie zmienia
  • Poziom 10  
    odświeżam temat.... mam to samo w focusie, zasilanie jest na 100% bo jakieś ruchy słychać ale magazynek z płytami nie chce wyjść, a po wciśnięciu CD na wyświetlaczu pojawia się "CD ERROR" a niżej "E5"...
    czy ktoś wie jak to zrobić ? jak gdzieś na forum jest odp. to proszę o odesłanie bo nic nie znalazłem innego!

pozdrawiam!

Proszę poprawić swój post tak aby był napisany w języku polskim. Klawisz "Pisownia" pomoże. Reg. pkt 15 i 10.9. [damiancz]

----edit
    poprawione... :)
  • Poziom 10  
    Podtrzymuję temat, zmieniarka otrzymuje zasilanie, kaseta działa wybiera płyty lecz na wyświetlaczu pojawia się błąd ewentualnie brak CD (płyty w formanie audio nie żadne mp3), mechanicznie na ucho zmieniarka działa ale brak dźwięku.
  • Poziom 20  
    Tak dla potomnych. Zmieniarka: F7CF-18C830-AA z objawami jak w poście. Udało mi się rozwiązać problem. Przyczyną- okazała się bariera optyczna na mechanice (odłamana nóżka diodki nadawczej). Element znajduje się tuż przy silniku wybierania płyt. Wędrują do niego trzy przewody (czerwony, pomarańczowy, żółty). Nie wymieniałem elementu. Udało mi się dolutować odłamaną nóżkę.