Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Pony 91 r 1.5 benzyna gaz - dziwne zachowanie

24 Wrz 2009 20:08 1960 10
  • Poziom 14  
    Witam. Samochod jak wyzej wymieniony. Problem polega na tym, ze jak chce przelaczyc z gazu na benzyne to samochod mi gasnie i po ponownym uruchomieniu auto odpala... ale z benzyny na gaz jak przelacze to nie gasnie ale chodzi dziwnie.. nie wkreca sie na obroty tylko musze chwile trzymac noge na gazie zeby nie zgaslo i po chwili sie wkreci... tak jakby najpierw musialo spalic resztki benzyny i potem gaz... Jest to dosyc denerwujace bo zawsze rano odpalam silnik na benzynie i po okolo 5 minutach przelaczam na gaz. Dodam jeszcze ze jest to instalacja II generacji i parownik LOVATO Filtr gazu wymieniony. Wiecie moze w czym tkwi problem ?
  • Poziom 13  
    kolego twoje auto jest na gazniku,a więc przed przełączeniem na gaz musisz wypalic benzynę komory gaznika ---pozycja środkowa na przęłączniku dopiero po gaśnięciu silnika możesz załączyc gaz
  • Poziom 14  
    Aha ok. Dzieki. A co sie dzieje z tym jak z gazu przelaczam na benzyne i samochod mi gasnie ?
  • Poziom 11  
    pompka jest pewnie mechaniczna jeżeli w środku membrana jest lekko uszkodzona to nie trzyma i paliwo cofa się.
  • Poziom 13  
    jak przełączasz z gazu na benzynę to dopływ gazu jest odcinany natychmiastowo a benzyna musi wypełnic komorę pływakową co trwa kilkadziesiąt dobrych obrotów silnika i pracy mechanicznej pompki paliwa
  • Poziom 14  
    Aaaa.. Czyli tak czy siak zawsze silnik bedzie mi gasl jak bede przelaczal z gazu na benzyne tak ? Da sie z tym cos zrobic ?
  • Poziom 11  
    miałem podobny problem, ustaw może zapłon.
  • Poziom 14  
    Zaplon jest ustawiony... 3 dni temu odebralem auto od mechanika bo mi rozrzad ustawial i uszczelke pod glowica wymienial i regulowal zawory....Tak jak kolega wyzej pisal moze to wina tej membrany w pompie ?
  • Poziom 11  
    po prostu przełączaj podczas jazdy zawsze to szybciej dobije ta benzynę.ale zobacz jak masz usytuowany zawór od odcięcia benzyny.chodzi mi oto jaka jest kolejność zawór ,pompka,gaźnik czy też pompka , zawór ,gaźnik?
  • Poziom 23  
    Kolejność powinna być: pompa, elektrozawór, gaźnik. Pompa musi mieć benzynę bo inaczej szybciutko padnie.
    Przełączanie z gazu na benzynę najlepiej robić podczas jazdy. Jeśli układ jest sprawny to może się też udać na luzie z wysokich obrotów - w moim autku można było tak przełączyć. Zanim obroty spadły to pompa zdążyła napełnić gaźnik, ale robiłem tak tylko w wyjątkowych przypadkach.
  • Poziom 14  
    Witam. Rzeczywiscie. Dalem gazu troche w " deche" i przelaczylem na benzyne i sie przelaczylo po chwili, takze juz wiem jak to robic zeby nie pilowac rano silnika. Dziekuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.