Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polonez 1.6 gli problem z gazem

24 Sep 2009 23:28 1281 7
  • Level 10  
    mam poldka z 1998r 1.6 gli jednopunktowy wtrysk bocha mam pewien problem auto ma inst gazowa BRC pali na benzynie i powyrzej 2000obr przelacza sie na gaz ale nie chce sie przelaczy tylko dopiero jak sie rozgrzeje czy to jest usterka czy moze tak ma byc i czy mozna to ewentualnie ominac <pali na benzynie przygazuwa i na gaz
    > czy pokretla do ogrzewania sa podswietlane 2 czy 3 zarowkai i jak zmienic te zarowki???
  • Level 12  
    Witam. Najprawdopodobniej masz zainstalowany czujnik temperatury na reduktorze i jest to jak najbardziej prawidłowe, przejście z benzyny na gaz można płynnie regulować w zależności od temperatury i obrotów.
  • Level 15  
    Pewnie masz czujnik temperatury na parowniku który, ma na celu przedłużenie żywotności membran w reduktorze. Jeśli przełącza przy zbyt dużej temp. udaj sie do gazowników skorygują temp. przełączania.

co do żaróweczek :) trochę inwencji. musisz wyciągnąc panel. z tego co pamiętam to tam były 2 szt. ale ręki nie dam sobie uciąć :)
  • Level 23  
    Co do przełączania na gaz - trzeba odwiedzić gazownika z komputerem - podłączy komputer poldolota pod swój i ustawi ci przełączanie na niższą temperaturę albo po określonym czasie od uruchomienia silnika. Tutaj należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zbliża się zima i zbyt wczesne przełączenie na gaz będzie skutkowało gaśnięciem silnika lub znacznie większym zużyciem paliwa i "mułowatością" podczas wczesnego etapu jazdy.
    Co prawda ja swojego "poldolota" odpalałem na gazie nawet zimą (zapalał max za 3 razem) ale to był 1,6 GLE więc maszyna prosta jak drut...
  • Level 10  
    dzieki chlopaki tylko jeszcze mam pytanie o te zarowi od podswietlenia panelu reg temp.grzania jle jest zarowek bo mi swieca 2 a nad reg wiatraka nie i strasznie je slabo widac w nocy
  • Level 20  
    W panelu 2 żarówki z zielonymi gumkami na bańkach :D
    Naciągnij bardziej te gumki to będzie jaśniej.
  • Level 10  
    dzieki chlopaki
    problem z glowy