Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez 1.6 gli problem z gazem

24 Wrz 2009 23:28 1257 7
  • Poziom 10  
    mam poldka z 1998r 1.6 gli jednopunktowy wtrysk bocha mam pewien problem auto ma inst gazowa BRC pali na benzynie i powyrzej 2000obr przelacza sie na gaz ale nie chce sie przelaczy tylko dopiero jak sie rozgrzeje czy to jest usterka czy moze tak ma byc i czy mozna to ewentualnie ominac <pali na benzynie przygazuwa i na gaz
    > czy pokretla do ogrzewania sa podswietlane 2 czy 3 zarowkai i jak zmienic te zarowki???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Witam. Najprawdopodobniej masz zainstalowany czujnik temperatury na reduktorze i jest to jak najbardziej prawidłowe, przejście z benzyny na gaz można płynnie regulować w zależności od temperatury i obrotów.
  • Poziom 15  
    Pewnie masz czujnik temperatury na parowniku który, ma na celu przedłużenie żywotności membran w reduktorze. Jeśli przełącza przy zbyt dużej temp. udaj sie do gazowników skorygują temp. przełączania.

co do żaróweczek :) trochę inwencji. musisz wyciągnąc panel. z tego co pamiętam to tam były 2 szt. ale ręki nie dam sobie uciąć :)
  • Poziom 23  
    Co do przełączania na gaz - trzeba odwiedzić gazownika z komputerem - podłączy komputer poldolota pod swój i ustawi ci przełączanie na niższą temperaturę albo po określonym czasie od uruchomienia silnika. Tutaj należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zbliża się zima i zbyt wczesne przełączenie na gaz będzie skutkowało gaśnięciem silnika lub znacznie większym zużyciem paliwa i "mułowatością" podczas wczesnego etapu jazdy.
    Co prawda ja swojego "poldolota" odpalałem na gazie nawet zimą (zapalał max za 3 razem) ale to był 1,6 GLE więc maszyna prosta jak drut...
  • Poziom 10  
    dzieki chlopaki tylko jeszcze mam pytanie o te zarowi od podswietlenia panelu reg temp.grzania jle jest zarowek bo mi swieca 2 a nad reg wiatraka nie i strasznie je slabo widac w nocy
  • Poziom 20  
    W panelu 2 żarówki z zielonymi gumkami na bańkach :D
    Naciągnij bardziej te gumki to będzie jaśniej.
  • Poziom 10  
    dzieki chlopaki
    problem z glowy