Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz wody siemens dziwnie podgrzewa

archeolog 25 Wrz 2009 01:07 2492 4
  • #1 25 Wrz 2009 01:07
    archeolog
    Poziom 16  

Witam!Mam pytanie co jest przyczyną,ze przepływowy podgrzewacz wody ogrzewa wode , jak mieszacz wody[kran] ustawiony jest na ciepła wode na maxa.Po przekre ceniu mieszacza w pozycje na wode o nizszej temp. momentalnie sie wyłacza i za chwile leci zimna woda.Membrana wymieniona na nową.czy moze miec na to wpływ wąski przekrój rór miedzianych zasilających podgrzewacz?

• #2 25 Wrz 2009 01:22
    ShakeAll
    Poziom 19  

Sprawdź w instrukcji od podgrzewacza jakie powinno być doprowadzenie, być może to jest powód.
    Inny powód to zakamieniona nagrzewnica.

Pozdro...
    ShakeAll

• #3 25 Wrz 2009 09:52
    A-Mail
    Poziom 22  

Jezeli masz baterię z termostatem, to przepływowy podgrzewacz nie bedzie prawidłowo wspólpracował z taką baterią, nic tylko fizyka.

• #4 03 Gru 2016 22:30
    e80
    Poziom 1  

Witam. Mam dokładnie taki sam problem. Podgrzewacz grzeje stabilnie wodę w kranie umywalki i w kuchni, natomiast w prysznicu ustawienie temperatury jest bardzo trudne. Gdy kran jest ustawiony maksymalnie na gorącą wodę to po dłuższej chwili i przy zmniejszonym ciśnieniu zaczyna lecieć wrzątek, a w chwili gdy dopuszczam zimnej wody, to podgrzewacz przestaje grzać i leci zimna woda. Fachowcy próbowali rozwiązać ten problem. Ciśnienie na wejściu do podgrzewacza jest zmniejszone, bo było zbyt duże, sitka wyczyszczone, a problem jest każdego dnia. Zastanawiający jest fakt, że w umywalce temperatura wody jest stabilna i ciepła nawet gdy przekręcam kran mieszając zimną wodę. W prysznicu nawet minimalna zmiana pozycji kranu z pozycji maksymalnie gorącej na chłodniejszą powoduje jakby wyłączenie podgrzewacza. Czy ktoś rozwiązał podobny problem? Z góry dziękuję za jakąkolwiek wskazówkę.

• #5 24 Cze 2017 20:51
    kwiatekdrawsko
    Poziom 1  

Witam u mnie jest podobnie. Podgrzewacz DH 24400 po odkręceniu ciepłej wody w umywalce w łazience nie ma żadnego problemu, nawet przy mieszaniu z zimna wodą. Natomiast pod prysznicem pięknie grzeje do czasu gdy trzeba ustawić wodę żeby nie parzyła kąpiącego się. Gdy na baterii dokłada się zimną wodę od razu się rozłącza grzałka. Może jakiś hydraulik na forum z pojęciem by pomógł co z tym fantem zrobić. Myślałem o wymianie baterii pod prysznicem ale nie wiem czy ma to sens. Bateria mieszacz bez termostatu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME