Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPB-315 jako źródło prądu

25 Wrz 2009 08:48 3480 11
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam Spawarke SPB-315. Moje pytanie dotyczy zastosowania tej spawarki jako źródła prądu do TIG-a DC/AC. DC nie jest proglemem chodzi o AC jak wyprowadzić prąd zmienny z tej spawarki aby móc spawać aluminium ?
  • Poziom 23  
    Możesz ją rozkręcić i wyprowadzić z przed prostownika jest tam zwykły układ 6-cio diodowy
  • Poziom 9  
    spirytusik84 napisał:
    Możesz ją rozkręcić i wyprowadzić z przed prostownika jest tam zwykły układ 6-cio diodowy
    Tak wiem ale pytanie jest jak z trzech odczepów wziąść czy z pierszej i ostatniej cewki no i pytanie dalej czy potrzebna będzie kompensacja łuku? spb ma na rdzeniu 3 cewki.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak będziesz potrzebował akumulatora.
    Lepsze są buczki 2 fazowe.
  • Poziom 9  
    romoo napisał:
    Tak będziesz potrzebował akumulatora.
    Lepsze są buczki 2 fazowe.
    OK rozumie tylko jak to wszystko podłączyć akumulator tig i spb. Ma może któryś z kolegów jakiś schemat jak powinno wyglądać to połaczenie i co to są buczki bo zabardzo nie wiem o czym koleg pisze
  • Poziom 15  
    Jarek-S napisał:
    [...] i co to są buczki bo zabardzo nie wiem o czym koleg pisze

Zapewne chodzi o najzwyklejszy transformator spawalniczy dwufazowy (400V). Buczek wiadomo, bo buczy :D
  • Poziom 9  
    trustno1 napisał:
    Jarek-S napisał:

Zapewne chodzi o najzwyklejszy transformator spawalniczy dwufazowy (400V). Buczek wiadomo, bo buczy :D
    No nie zupełnie . SPB-315 to trójfazowa spawarka. Więc ma trzy uzwojenia wtórne gdzie na kazdą faze przychodzą dwie diody. I teraz jak sie wpiąć do tego aby mieć prąd zmienny do TIG do aluminium i jak nalezy wpiąć ten akumulator aby kompensować łuk.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak to jest właśnie z besterem.
  • Poziom 15  
    Jarek-S napisał:
    trustno1 napisał:
    Jarek-S napisał:

No nie zupełnie . SPB-315 to trójfazowa spawarka. Więc ma trzy uzwojenia wtórne gdzie na kazdą faze przychodzą dwie diody. I teraz jak sie wpiąć do tego aby mieć prąd zmienny do TIG do aluminium i jak nalezy wpiąć ten akumulator aby kompensować łuk.

Co nie zupełnie ?
    Wiem że SPB315 ma trójfazowe trafo i tu jest problem. Dlatego "buczek" jest lepszy do tego celu bo na wyjściu masz dwa kable, a nie trzy. Gdzieś tu był schemat urządzenia Altig 500 (do spawania prądem AC), który również ma dwufazowe trafo pomimo prądu spawania 500A.
  • Poziom 37  
    Witam, Ten Bester ma regulację prądu na transduktorze i to za nim trzeba podłączyć zasilanie TIG-a jak pisali koledzy. Przy takim połączeniu nie będziesz mógł jednak wykorzystać pełnej mocy tej spawarki. Z akumulatorem na razie bym się powstrzymał, trudno powiedzieć jaki będzie wpływ transduktora na przebieg prądu. Spróbować zawsze można ale do prób odłącz całkowicie mostek prostowniczy bo generator WN z TIG-a może go uszkodzić.
  • Poziom 13  
    hehehehe co wy za bzdury wypisujecie?poczytajcie cobie ten dział a potem piszcie....
    :
  • Poziom 37  
    kruklife napisał:
    hehehehe co wy za bzdury wypisujecie?poczytajcie cobie ten dział a potem piszcie....
    :

Może tak jaśniej trochę.