Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar poziomu paliwa na łodzi

25 Wrz 2009 10:51 1718 4
  • Poziom 27  
    Mam następujące zadanie do rozwiązania praktycznego:
    Na łodzi znajdują się 2 zbiorniki oleju napędowego 200l każdy. Jak zmierzyć poziom paliwa gdy łódź płynie po morzu (falowanie, przechyły itp) Myślałem nad tensometrami ale
    łudź może płynąc w przechyle godzinami i nie wiem jak tensometr porazi sobie z siłą skierowaną ukośnie (czy odczyt będzie miarodajny?). Inny pomysł to 4 tensometry i czekać na moment aż nacisk będzie równy na wszystkich o wtedy zmierzyć z poprawką na odczyt z akcelerometru dla tej osi gdzie dokonywany jest pomiar ale nie wiem czy taki moment się trafi. Inne rozważane koncepcje to uśrednianie z jakiś czujników pojemnościowych/pływaków jak w samochodzie itp ale jak przechył trwa nawet 30 min to nie będzie to działać. Proszę o jakieś pomysły ( do zrealizowania w dobrej cenie)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Odpowiedni czujnik, np. Micropilot firmy E+H który mierzy metodą radarową ;)
  • Poziom 27  
    Mocowanie zbiornika nie bardzo da się zrobić - jeśli ktoś pływał łodzią żaglową wie że potrafi się ona ostro przechylać i płynąć w przechyle długi czas, wtedy zbiornik również musiał by się przechylać. Co do czujnika radarowego - nie wiem czy się sprawdzi ale na pewno nie jest to tanie rozwiązanie .
  • Poziom 27  
    Myślałeś o przepływomierzu? Wprawdzie nie realizuje funkcji pomiaru ilości paliwa w zbiorniku, ale jest rozwiązaniem dość prostym i tanim. Można by pośrednio określać ilość paliwa w zbiornikach, poprzez pomiar jego zużycia.

pozdrawiam