Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[WEBASTO] Tele Thermo Top C nie odpala

25 Wrz 2009 11:14 4445 2
  • Poziom 13  
    Na forum jest podobny temat ale użytkownik, który założył ten temat napisał tylko, że udało mu się już webasto uruchomić a nie podał co zrobił że zadziałało, a następni temat poszedł w innym kierunku.
    Mam webasto Tele Thermo Top C wersję analogową. Złożyłem sprzęt "na stole" i tak:
    wiązka jest orginalna więc tylko powpinałem wtyczki, ale nie działa pompka paliwa. Do webasto nie mam zegarka, ale odpalam je podając na chwilę +12V na pin 1 w gnieździe X1. Webasto się uruchamia, pompa wody pracuje tłocząc wodę, ale pompka paliwa nie pracuje. Sprawdzałem pompkę pod niezależnym zasilaniem i działa. Sprawdzałem napięcie w wtyczce i wynosi ok 9V po złożeniu wtyczki i pompki ona nie działa. Dodam że połączenie jest na 100% bo sprawdzałem nawet ręcznie "na pajęczynkę' i pompka nie zadziałała. Czy możliwe jest ze wymaga ona większego napięcia zasilania? Webasto jest nowe. Wąż doprowadzający powietrze jest drożny, wylotowy również. Uruchamiając tak webasto popracuje ono ok 2 minut po czym się wyłącza. Próbowałem ręcznie powoli strzykawką przez wąż podać paliwo ale i to nie pomaga, paliwo wylatuje rurą wydechową. Co może być powodem tego? Czy należy rozebrać webasto i sprawdzić czy w środku wszystko ok?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 31  
    Mozliwe ze webasto wymaga diagnostyki i kasownaia błedu bo jak był problem z jego odpaleniem zakodowało się i teraz nie odpali nawet jak wszystko bedzie dobrze. Poszukaj interfejsu do Webasta lub czegos w tym kierunku. Diagnostyka pokaze Ci co jest popsute a tak bedziesz kombinował. Wyglada na świece, ale jak nowe to powinno byc wszystko sprawne, chyba ze takie "nowe" jak wszystkie.
  • Poziom 13  
    Próbowałem już z krótszymi kablami zasilającymi, zasilałem z akumulatora i z prostownika i dalej nic. Chyba w poniedziałek skoczę z nim do serwisu i tam zobacza co jest grane. Z tym interfejsem fajna sprawa ale chyba po kilku nieudanych próbach uruchomienia należy te błędy skasować.