Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD ASTER City - zablokowane wyjścia component

areka9 25 Wrz 2009 12:18 4054 2
  • #1 25 Wrz 2009 12:18
    areka9
    Poziom 9  

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem dekodera HD Aster. Wszystko pięknie, ale ma on tylko 1 wyjście HDMI, a wyjścia component (tak to się nazywa?) są ZABLOKOWANE?? Tak twierdził przynajmniej serwisant Aster (ponoć polityka Aster mająca zmusić klientów do kupowanie dekoderów Aster z nagrywarką) .

Potrzeby mam następujące - potrzeby są łączne:
    1. Dekoder chcę podłączyć do TV (CRT - wiec dowolnym kablem).
    2. Dekoder chcę podłączyć do projektora - łączem HD
    3. Dekoder chcę podłączyć do nagrywarki - łączem HD

Jak na razie pomysł jakie mam, to alternatywne:
    1. Wyjście HDMI do projektora i zdjęcie blokady na component i wyjście tym do nagrywarki (jak to zrobić i czy sygnał będzie HD do nagrywarki?)
    2. Rozgałęzienie HDMI na HDMI i component (1 do projektora a 2gie do nagrywarki) - czy to jest możliwe bezstratnie?

Pytania dodatkowe:
    1. Czy to prawda, że obecne nagrywarki mają tylko wyjścia a nie wejścia HDMI? Czy wejdę w takim razie po componencie?
    (jak sprawdzę, jaką mam nagrywarkę, to uzupełnię wpis)

Dekoder mam inny niż ten, ale gniazda z tyłu podobne: http://www.aster.pl/waw/telewizja/HD_dekoder

Rany - strasznie skomplikowane, sam nie wiem czy rozumiem co napisałem, ale czy ktoś ma może jakieś konstruktywne uwagi?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 29 Wrz 2009 18:11
    Iceberg
    Poziom 1  

Zastanawiam się nad podobnym problemem i znalazłem urządzenie o nazwie HDfury2. Jest to sprytna przejściówka, która konwertuje sygnał HDMI (także z HDCP) na wyjścia YPbPr i S/PDIF.
    Niestety jest to droga i niedostępna w Polsce zabawka. W Europie można ją kupić m.in. tutaj, cena po przeliczeniu z GBP wychodzi ok. 680 PLN.
    W USA HDfury2 można kupić już za $141 (link) co w naszej walucie i po zapłaceniu VATu wyniesie ok. 513 PLN.

Gdyby ktoś znał jakieś tańsze rozwiązania, też chętnie bym o nich usłyszał.

0
  • #3 06 Paź 2009 13:38
    areka9
    Poziom 9  

No to drogo jednak :(
    Pewnie pójdę z tym do jakiegoś serwisu i niech powiedzą co zrobić...

0