Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica am 260 nie wyłącza się, ale chłodzi

25 Sep 2009 12:24 6240 3
 • Level 14  
  Witam szanownych Kolegów!
  Problem z lodówką jak w tytule-agregat pracuje bez przerwy, nie wyłącza się. W lodówce tylna ścianka jest oblodzona, produkty np. pomidory twarde jak kamienie, w zamrażalniku żywność też na "kość" zamarznięta. Wiem, czytałem inne posty i nie jest to właściwy pomiar tyemperatur, ale innego nie mam możliwości zrobić. O dziwo po kilkakrotnym "kreceniu" pokrętłem od temperatury zaczęła sie praca cykliczna, ale tylko gdy jest w poz. minimum. Choć włącza się co ok. 40min na 20min. Ale tak naprawdę nie wiem, czy tak nie było przed awarią. Pytanie moje dotyczy czy może to być awaria regulatora temperatury i czy jego wymiana jest skomplikowana, jakieś umiejętności i narzędzia posiadam. Prosze o wskazanie jaki ew. regulator powinienem zakupić. Lodówka jest na stanie wynajmowanego lokalu, chodzi też niestety o koszty./
  Dziękuje i pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 27  
  Na 99% bedzie to regulator/termostat. Niestety nie mam pojecia jaki typ tam idzie. Najlepiej wymontowac stary, isc do sklepu dokupic nowy. Skomplikowane to bardzo nie jest. Zdaje sie 2 lub 3 kabelki, wyciagnac stary termostat treba razem z takim dlugim drutem(wlasciwie to jest rurka) W srodku jest gaz zmieniajacy swoja objetosc w zaleznosci od temperatury.
  Kosz nowego mysle w granicach 30-40 zl.
  Zakladajac nowy nalezy ostroznie umiecic ta rurke tak jak byla zamontowana stara.
  Tyle prostym jezykiem z wlasnych doswiedczen.
  Jeszcze jedno. Czy wlasciciel mieszkania ni epowinien sietym zajac? Moze chociaz zglos mu to. Bo jak wyjdzie jakas wieksza sprawa i udowodni ci , ze grzebales w lodowce, to moze byc dym!
 • Level 14  
  To był termoregulator,dziękuje za podpowiedż. Po wymianie wszystko gra!!
  Temat zamykam.