Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

małe KOLUMIENKI na imprezki

15 Cze 2004 16:02 3807 35
  • Poziom 22  
    Mam do was pytanie. Na jakich głośnikach dobrze by było zbudować kolumienki na małe i średnie imprezki, sprecyzuje troszeczke... Głośnik jakaś Beyma albo coś porządnego. SPL koło 100dB moc w granicach 100W, i zeby jakaś niezbyt ogromna obudowa wyszła. :) NO I CENA, zeby nie była zbyt wysoka!!!:) Bo jak u wiekszości ludu brak funduszy :(
    Acha no i jakiś nie drogi gwizdek do tego...

Jesteście obcykani z tymi wszystkimi modelami wiec prosze was o pomoc. :)

POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    Beymy rzeczywiście mają duże SPL, ale jak wiesz głośniki niskotonowe o większych średnicach nie mają szans przetworzyć średnich tonów, więc kolumna moim zdaniem powinna być trzy drożna. Na imprezach przede wszystkim liczy się żeby było głośno, a jeżeli idzie o jakość to schodzi ona bardziej na drugi plan choć i tak trzeba zachować odpowiednie granice. Poszukaj sobie jakiśch średnich i gwizdków i wtedy najlepiej pytaj choć nie wątpliwie ludzie bardziej obcykani w takich sprzętach coś ci doradzą ;) Pozdrawiam
  • Spec od akustyki
    Witam
    jesli male nie drogie a glosne kolumienki polecam tak
    Tonsil GD30/100 ale drogi bo cena ok 350zł
    Beyma tu do wyboru :
    12GU/EM 265 zł 100W
    12GU/L 265 zł 100W
    CM12 262 zł 150W
    Jeszcze na pewno wybralbys cos z eminence celestiona i innych ale nie mam pod reka cenników
    Do tego jakis wysokotonowy Mysle ze GDWT9/80FP wystraczy jeden jezeli nie to GDWT12-19/150 nie ma probklemu z podzilaem bo wszystkie te glosniki spokojnie pracuja od 5 kilo.
    Obudowa zaleznie od glosnika wychodzi jakies 50L -60L wiecej nie ma sensu bo te glosniki i tak za nisko nie zejdą
  • Poziom 11  
    Zrób sobie sprzęt na ARN 150-3-4 x 2 i GDW 11/100.
    Bedzie grało aż miło. Bedzie głosno i nie bedzie strat na jakości.
    Efektywnośc zestawu jakieś 91 decybeli.
    Za dwie koml;etne kolumny z wykończeniem 700 zł... a masz konkretne podłogowce...

Po co Ci 100 db??? Chcesz robić imprezę na polu????
  • Poziom 22  
    no bo przy wzmaku 2*135W czy coś takiego i kilumienkach 98-100dB to bedzie chyba głośniej niz 100w przy 91db albo 89...
    dlatego

i chciałbym coś estradowego a co powiecie na Eminenca APLHA12?? cena około 190-200zł za sztuke
    parametry :http://editweb.iglou.com/eminence/eminence/pages/products02/speakers/alpha12.htm
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    X__X - no nie przesadziles troche??
    Dwa ARN150 w jednej skrzynce maja kolo 87 dB na wat na metr.... Zadnej imprezy na nich nie zrobisz.
    "Konkretne podlogowce" - to uklad 4-ro drozny z 15" basowym.
  • Poziom 40  
    X__X jeszcze nie wie co potrafia kolumny estradowe i nie wie czego nie potrafia ARN150 bo przy glosnikach estradowych te ARN-y sa jak sluchawki :)
    Prawde mowiac ciezko zlozyc kolumenki estradowe o mocy tylko 100W. W kazdym razie do glosnika 10, 12 czy nawet 15 cali nie jest potrzebny sredniotonowiec bo te glosniki spokojnie przenosza do 4-5khz gdzie wystarczy uzupelnic je bardzo dobrym tonsilem GDWT9/100/1 lub wersja z prostokatna tubka GDWT12-19..... Ja polecam Celestiona serie TRUVOX TR1225, TR1525 -250W
    A jesli nie musi byc to bardzo dobrej jakosci i tanio to wystarczy alphard HWC8-12MA300 naprawde! Jest to glosnik opisywany jako gitarowy ale spokojnie radzi sobie z naglosnieniem nie duzcy obiektow i ma pasmo siegajace 20khz!
  • Poziom 19  
    Jeśli coś taniego to proponuje Ci Alpharda HW1500 gra bardzo ładnie z jedną uwagą jak wyliczysz skrzynie do niego musisz ją wykonać bardzo dokładnie - wtedy zagra ładnie. Polecany przez chłopaków z Alpharda. :)
  • Spec od akustyki
    spoko z tymi alphardami ale wracam jeszcze raz do tego co pisalem wielokrotnie 400W alphatda z bieda dorownuje 100W beymy a cena przy tym nie jest tak bardzo zachecajaca do zakupu alpharda.
    Poza tym mialem jush kiedys o tym pisac kupile sobie te 12MA300 i tragedia myslem ze chociarz zbliza sie do niesmiertelnych tonsili GDS30/30 a ty kicha w calym zakresie ani nie gra to glosno ani ladnie warte sa tyle co kosztuja czyli niewiele.

Najlepesze bylo wyliczenie ktore robilem dla kilku glosników w winisd potrafi on wyliczyc na podstawie parametrow efektywnosc glosnika /myli sie o 2-3dB/ i tak dla beym i eminencow praktycznie obliczenia pokrywaly sie z podawana efektywnoscia przez producentów a dla 12MA300 alpharda winisd wyliczyc zabujacza efektywnosc 79dB hehehe wnioski sie nauwaja same parametry z ksiezyca
  • Poziom 22  
    czyli co? Ten EMINENCE alpha 12 byłby dobry??
    te truvoxy mamy w szkole:) konkretniej TRUVOX 1525 w kolumnie boxa
  • Spec od akustyki
    Tak alpha 12 bedzie ok ale jesli masz mozliwosc dolorzyc kilka zlotych wez bete 12 wiksza efektywnosc i moc aroznica w cenie nie jest duza beta kosztuje 218 zł a alpha 180
  • Poziom 17  
    Niewiedziałem, że estradowce tak ładnie można walnąć w dwie drogi, ale teraz już będe wiedział :P
  • Poziom 22  
    toadi a z kąd masz polski cennik?? mozesz podać jakieś namiary na sklepy w polsce?? :-)
  • Poziom 24  
    Jak to mają być małe imprezy to lepiej nie kupować rasowego estradowego 15 calowca, bo jak kiedy będziesz chciał posłuchać ciszej to się rozczarujesz brakiem basu.

Dobra będzie Beyma POWER 12 o której ktoś ostatnio wspominał, do tego tania.
  • Spec od akustyki
    Beyma power 12 nie za bardzo podejdzie bo to glosnik samochodowy poza tym nie jest wcale tania wrecz przciwnie 531 zł.
    A cenniki mam Beymy jest na stronie www.elmuz.com.pl
    Eminencea dostalem od case pack
    Celestiona od Box elektronics.
    Wiekszosc tych firm prowadzi sprzedarz wysylkowa co do sieci sprzedarzy trudno mi powiedziec wiem tylko gdzie w mojej okolicy moge beymy i eminence dostac ale tlyko na zamowienie :)
  • Poziom 24  
    :arrow: toadi
    mam ogromną prośbę, czy mogłbyś zrobic skana tego cennika eminenca i podeslać na maila lub wstawic na forum :sm11:
  • Poziom 11  
    Kurde ostatnio grałem nma 3/4 mocy na WZMAKU Yamaha 496 i kurna są siedzi przybiegli z domu obok ze im ściana się rusza i szklanki grają.... więc nie mówcie ze to cicho.... No nie jest to 100 decybeli ale jeśli się robi imprę w domu to spokojniutko wystarczą!
  • Poziom 24  
    I tak będziesz musiał dać głośnik średniotonowy, a Power12 na bas jest super.

To, że jest to głośnik samochodowy w niczym nie przeszkadza. Takie są nawet lepsze.
  • Poziom 11  
    A kolejna soprawa ze nie podajesz do jakiego pomieszczenia....
    KOlumny muszą grać pod podpowiedni metraż... jeśli robisz estradowe to bczy będą one grały na powietrzu?
  • Spec od akustyki
    Prosze Dodam ze kilka rzy zamieszczalem juz te cenniki cennik celestiona jest juz chyba nieaktualny ale Eminencea jak najbardziej .

A co do wkorzystania kolumn domowych nawet na male imprezy wiem cos o tym dawnije gralem na Alttudach 140 dyskoteki ale raczej male w szkolach i inetrnatach i wydawalo mi sie ze jest ok ale zdanie zmienilem po przesiadnieciu sie na kolumny na glosnikach beymy.
    Jezeli potrzebujemy muzyki do tanca to natezenie dziwku powinno wynosci w okolicy 105dB altus o efektywnosci 90dB potrzebuje na to 50W albo wiecej zalerzy jaka sala a kolumna o efektywnosci 85 jak Yoshiego to z 200W czyli praktycznie nie jest w stanie zapewnic odpowiedniej glosnosci nie mowiac o tym ze glasniki te nie sa konstruowane do dlugotrwalej pracy z duza moca i moga takie eksparymenty sie zle skonczyc. Dlatego jesli na imprezki nawet male nalezy urzywac glosników do tego przystosowanych najlepiej renomowanych producentów.
    A gadanie ze u sasiada sie szklanki trzesa tu nie ma nic do rzeczy bo sasiadowi mojemu przeszkadza nawet jak niezbyt glosno slucham muzyki a nie mieszkam w bloku !!
    Oki ten glosnik Beymy Power 12 Moze dobrze by spelnil swoje zadanie ale jest drogi jak pisalem i dochodzi koniecznosc stosowania glosnika sredniotonowego a takie cos podnosi dodatkowo koszt. Dletego jezeli juz to lepiej CM15T koszt 320zł i przenosi do poand 6 kilo wiec nie ma problemu kolumna dwudrozna jak sie patrzy z wykorzystaniem popularnego wysokotonowego glosnika tubowego Np tonsilowskie GDWT12-19/150. W cenie Powera 12 bedzie Basowy i wyskotonowy i jeszcze na obudowe zostanie - koszt wykonania pary takich kolumn nie przekracza 1000zł

A tak w ogole panowie to zbaczamy z tematu w kierunku bardzie konkretnych instalacji, mialy byc nieduze i dosc tanie kolumny na male imprezki wiec na glosniku eminencea Alpha12 beda w sam raz jesli sie nie myle to podobne w swojej ofercie ma Handbox i to sa z serii LP 102 mini tylko w nich jest piezo
  • Poziom 24  
    CMT15T ma amplitudę 3,5mm, za dużo basu z tego nie wyciśniesz, a jak mi ma dudnić 80Hz na imprezie to po prostu wychodzę ;-)
  • Poziom 22  
    no czyli na alpha 12 bede budował :-) teraz tylko jeszcze kaaaassssssa :-) ale w wakacje jakąś prace podłapie i z kumplem bedziemy mieli kolumienki
    :-)

pozdro i dzieki
  • Poziom 22  
    tak racja DZIEKI wszystkim
  • Poziom 26  
    :piotrek tylko nie alpha12!!
    Weż se z katalogu cos lepszego wybierz, i zasymuluj np bety sa niewiele droższe. 2x Beta 10 ładnie brzmi w niwielkiej obudowie (150l). Zobacz beta12 i beta 15.
  • Poziom 22  
    dobrze eqt a ile kosztują takie bety 12 czy 10?
  • Poziom 26  
    ja mam inny cennik, ale gdzieś 10-15% drożej. jest chyba na stronie www.case-pack.pl , ale najpierw trza zasymulowac i wybrać co tam ci jest potrzebne. Alpha 12 wymaga dużej obudowy, i nie zagra ładniego basu. Ale dokładnie to trzba posymulaowac, trochę jest tych modeli do wyboru..
  • Spec od akustyki
    a jak mozna to podłącze się pod wontek czy lepiej dać 1xbeta 15 w 150 litrach 2xbeta12 w takiej samej pojemności??

• Spec od akustyki
    jak poradzą sobie te beta 12 z niskimi tonami na sali 24m^2?? a beyma 12k200?? tylko, ze ona kosztuje sporo kasy.
  • Spec od akustyki
    Na salke 24 m2 to nie potrzeba duzo zeby zagrac glosno i bawiac sie korektorem mozna nawet nisko zejsc nawet w takich glosnikach jak Alpha 12