Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magswitch - przełom w dziedzinie uchwytów magnetycznych

lukashall 25 Wrz 2009 20:05 2960 5
 • Magswitch - przełom w dziedzinie uchwytów magnetycznych

  Produkt jest zupełną nowością na polskim rynku i hitem na rynkach zachodnich. Magswitch używa najbardziej zaawansowanej technologii wśród uchwytów magnetycznych. Łączy w sobie lekkość oraz wytrzymałość, a także precyzyjność i łatwość użycia.

  Mówiąc prostymi słowy Magswitch jest urządzeniem generującym pole magnetyczne, na podobnej zasadzie co elektromagnes, z tym jednak wyjątkiem, że nie wymaga on stałego źródła zasilania by podtrzymać wytworzone pole. Magswitch jest niezwykle mocny, jak na jego wymiary; jest do 5 razy silniejszy w porównaniu z podobnymi systemami.

  Dzięki jego unikalnej konstrukcji, Magswitch może udźwignąć ciężary przekraczające jego wagę 250 razy. Jedna z typowych wersji waży niecałe 200 gram, ale może udźwignąć ponad 50 kilogramów. Dostępne są różne wersje, o różnych rozmiarach.

  http://www.magswitch.com.au/pages/21st-century-video-clip.html

  Źródło

 • #2 26 Wrz 2009 09:10
  AdrianK17
  Poziom 15  

  Czyżby magnes neodymowy w ładnym opakowaniu, z rączką do zmiany jego położenia by linie pola albo przyciągały obiekt albo nie?

 • #3 26 Wrz 2009 10:02
  DawwidW
  Poziom 15  

  Na to wygląda... Ale myślę że może to być nawet przydatne, bo nie wymaga źródła zasilania chociaż też zależy jaka będzie cena...

 • #6 29 Paź 2009 19:30
  retal
  Poziom 1  

  Tylko że Magswitch nie ma CE, a urządzenia do podnoszenia (zawiesia chwytne i zawiesia magnetyczne muszą posiadać CE, deklarację zgodności i atest potwierdzający sprawdzoną nośność danego uchwytu) i żaden to przełom na rynku. Za to rywal sprzedaje dobre uchwyty Walker Magnetics z wszystkimi dopuszczeniami i atestami po polsku. Więcej na stronie www.walkermagnet.cz i tutaj: http://www.rywal.com.pl/polish.product.280.9