Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elzab FP-600 drukarka fiskalna + word

30 Gru 2002 12:37 7652 6
  • Poziom 27  
    Co mogę z nią zdrobić- jest to drukarka fiskalna, czy można ją jakoś przerobić aby drukować na niej jakoś z worda??
  • Poziom 28  
    Pierwszy raz słyszę o takim pomyśle. Ta drukarka ma 9-igłowy lub termiczny mechanizm drukujący . Standardowo na szerokości papieru mieści się 40 znaków (tryb tekstowy).
    By przystosować ją do wydruku z Worda (tryb graficzny) trzeba od nowa robić całe sterowanie mechanizmu drukującego oraz sprzęg do PC. Do tego dochodzi napisanie sterowników dla windy. Nie ma sensu bawić się z tym.
  • Poziom 27  
    A aby ją przystosować do trybu tekstowego?
  • Poziom 12  
    W Elzabie chyba mogą coś takiego przerobić, ale samemu marne szanse.
    Trzeba odłączyć moduł fiskalny, zmienić eproma. Wtedy chodziło to jako drukarka paragonowa (rozkazy sterujące elzabu). Szkoda czasu.
  • Poziom 11  
    Faktycznie szkoda czasu na takie zabawy:). Najlepiej ją zainatalować np: jako drukarka zamówień w kuchni (np: pod Europosem G) lub w ostateczności na części <mech. drukujący>
  • Poziom 13  
    zajmuje sie kasami od lat jak chcesz to masz instrukcje,bibl.
    ale napewno szkoda zachodu.jest to przeznaczone do pisania programow do paracy z tymi urzadzeniami

Komunikacja z drukarkami fiskalnymi:
    winseria.zip - 32-bitowa biblioteka DLL do obslugi drukarek OMEGA i FP-600 - wersja 2.50 z dnia 10.12.2002 - poziom sekwencji sterujących
    elzabdr.zip - 32-bitowa biblioteka DLL do obsługi drukarek OMEGA i FP-600 - wersja 1.50 z dnia 14.10.2002 - nie wymaga znajomości sekwencji sterujących
    fp600.zip - biblioteka do obsługi FP-600 i instrukcja programisty
    fpserial.zip - przykładowe moduły komunikacyjne w Turbo Pascalu i w Borland C
    Załączniki:
  • Poziom 14  
    A czy z tej kasy wyświetlacz można jakoś podłączyć do kompa bo w mojej jest wyrwany moduł drukujący a pozatym chyba jest sprawna a zależałoby mi aby na ty wyświetlacz wyświetlać napisy sterując go pc-tem

POZDRO