Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nspro v5.5.0 jak aktywować ?

cfo 26 Wrz 2009 20:00 6568 52
  • #31 26 Wrz 2009 20:00
    Stokłosy
    Spec od GSM

Mi sie bardzo spodobalo SPT, lecz wszystko co kosztuje nieduzo jak ta aktywacja, jest do drugiej marki telefonow na rynku - samsung zaraz po nokii musi sie zwrocic. I warto kupic, majac ns-pro niedoaktywowanie oznacza koniec supportu. A chyba sie boxik przydaje w serwisie ?

• CControls
  • #32 27 Wrz 2009 17:35
    konrdzik
    Poziom 22  

A mi sie podoba ze konkurencja juz zaciera rece , Z3x juz wydal super bonus w postaci darmowej aktualizacj free Modem -DATA CARD SMART TOOL 1.0.0.

Hehe juz sie zaczyna cos dziac.

• #33 27 Wrz 2009 21:32
    Multi_COM
    Spec od GSM

Ja porownam ten temat do aktywacji w samochodowkach - ale nei mowie tutaj o crakcha ale o full legalnych zestawach. Kupujesz np. sprzet za 10 tys brutto i masz aktualizacje przez rok.... konczy sie rok i aktualizacja na kolejny to nie 200 zl ale jakies 600 EUR....nie wpsomne tu no niektorych gdzie sprzet po roku calkowicie przestaje dzialac bez aktualziacji ;) Teraz Panowie ktorzy uzywaja sprzetu od roku (bo mowa wlasnie o klientach ktorzy maja ponad rok - wszyscy inni maja updaty za darmo...nie mozna porownywac tutaj np do EU gdzie aby byl premium nie wazne czy kupiles 3 dni temu czy 2 lata temu musisz kupic) i zaplacili zalozmy 450 zl netto ile zarobili na tym boxie ? (450 /12 = 37 zl netto na miesiac) robiac wiec jeden telefon dziennie sprzet juz sie wraca... support to 16 zl miesiecznie.... czy oby nie narzekacie ? Mniejmy nadzieje ze dzieki zastrzykowi kogotwki producent znow ruszy z aktualizacjami i bedzie wszystko w porzadku jak za dawnych czasow ale naprawde ceny za supportu sa smieszne w porownaniu nawet do innych aktualizacji oprogramowania - support na serwerze kosztuje, a coder nie wielblad i tez pic musi za cos ;)

Co do innych boxow - mysle ze nie dlugo przyjdzie poczekac i to samo bedzie z innymi - i nie mowei tu o platnych supportach ale o tym ze nie bedzie mozna uzywac ich nowych aktualizacji do tego celu...to kwestia czasu: mamy juz Furiousa, EU, NSPRO..... jak dojdzie jeszcze kilka urzadzen to stanie sie to norma

• #34 27 Wrz 2009 23:22
    Stokłosy
    Spec od GSM

Generalnie taki GT dla MT-Boxa do bb5 dodal dwie aktywki aby miec w pelni funkcjonalny box, moze przeszlo niezauwazone, dodatkowo kredyty. To juz jest norma....

• CControls
  • #35 28 Wrz 2009 08:19
    mobista
    Poziom 35  

Ja kupiełem boxa w marcu i nie musiałem kupować aktywacji. Pewnie chodzi o rok produkcji ;)

• #36 28 Wrz 2009 16:54
    trzmi3lu
    Poziom 16  

Nie wiem o czym piszesz, ale jezeli ktos umie liczyc do 12 to policzy sobie ze rok minie w przyszłym roku w marcu i bedziesz zmuszony wykupic aktualizacje ;)

• #37 29 Wrz 2009 15:21
    JALA
    Poziom 28  

Cytat:
    Ja porownam ten temat do aktywacji w samochodowkach - ale nei mowie tutaj o crakcha ale o full legalnych zestawach. Kupujesz np. sprzet za 10 tys brutto i masz aktualizacje przez rok.... konczy sie rok i aktualizacja na kolejny to nie 200 zl ale jakies 600 EUR...

Ostatnio znajmy kupił drukarkę do wielkich formatów za 150tyś pln. Nie umiał poradzić sobie z instalacją, zadzwonił do producenta. Ci owszem chętnie pomogli... wysłali serwisanta do jego firmy, który kosztuje 300pln/godzina. I nikogo nie interesowało, czy wydał 150tyś.

reasumując:
    Branż GSM tak poprostu przyzwyczaiła wszystkich, że support, pomoc techniczna, flashe jak na dłoni, darmowe aktualizacje... To ewenement na skalę światową ;)

Wystarczy zobaczyć choćby popularna auto mapę. Rok aktualizacji za darmo. O Microsoft nie wspomnę... Kiedyś producent wypuszczał nowego boxa a stary umierał śmiercią naturalną, teraz robią płatne aktualizacje. Co lepsze? O kredytach szeroko stosowanych nie wspomnę.

Szkoda oczywiście, że nikt nikogo nie informował wcześniej, tak jak furious, z góry było wiadomo, że support na rok...

• #38 29 Wrz 2009 15:56
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Wszyscy zapomnacie o jedym. Trzeba te realia przenieść na polskie realia. Nie opłaca się po prostu kupować, skoro nie ma na czym zarabiać. Co innego, jakbyś miał pewność, że się odrobi w ciągu kilku dni, teraz nie jest tak kolorowo i o to chodzi. Nikt nie zarzuca, że chcą siano za nic, wiadomo musza na czymś zarabiać. Jeszcze w tamtym roku 98% ludzi kupiłoby taką aktualizację bez wahania, teraz pomyśli czy się w ogóle opłaci.
    Sory multicom, twoje porównanie do branzy samochodowej jest śmieszne. Tam kupując sprzęt za grubą kasę masz pewnośc, że ci się odrobi, że zarobi na siebie i na kolejna aktualizacją i nikt ci pewnie za cenę simlocka, powiedzmy 60 zł nie podejdzie aby się wpiąć do auta. Mają też pewność, że jakiś małotal nie zrobi tego w domu za 10zł albo online za 40zł. Także porównanie moim zdaniem nie trafione ani trochę, a w gsm sam pewnie wiesz jak to wygląda.

• #39 29 Wrz 2009 15:58
    JALA
    Poziom 28  

I tak i nie... a czyja to wina, że ceny simlocków sa takie, jakie są? Pomijam domorosłych unlockerów itp itd... bo to mały odsetek. Najwięcej srają we własne gniazdo właśnie serwisy...

A co do

Cytat:
    Trzeba te realia przenieść na polskie realia

Niestety, Ns pro ma gdzieś Polske, on patrzy na to globalnie i ma gdzieś, czy w Polsce robia się simlocki czy nie i za ile...

• #40 29 Wrz 2009 16:02
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

JALA napisał:
    I tak i nie... a czyja to wina, że ceny simlocków sa takie, jakie są? Pomijam domorosłych unlockerów itp itd... bo to mały odsetek. Najwięcej srają we własne gniazdo właśnie serwisy...

I to jest najprawdziwsza prawda !

• #41 29 Wrz 2009 16:18
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Suma sumarum boxy i aktywacje są za tanie.:D

• #42 29 Wrz 2009 16:19
    JALA
    Poziom 28  

za tanio i za łatwo dostępne. O pomocy technicznej "w jakim pakiecie polski język" albo "który przycisk nacisnąć żeby zrobić unlock" to już nie wspomnę...

• #43 29 Wrz 2009 18:38
    Multi_COM
    Spec od GSM

wspaniale temat sie rozwinal ;) popieram w 100% bo tak niestety jest wszedzie !!! i nie jak kupujesz Boxa za 500 zl ale z normalnymi maszynami: temat od nas: Polska firma sprzedajaca frezarki..koszt 70 tys zlotych w 2001...po 3 latach kupilismy wrzeciono 40 tys obrotow zamiast 24 ...wszytsko OK ale trzeba bylo przestawic sterownik..operacja wprowadzala sie do wpisania 2 kodow do steroniwka ktore Pan podal telefoniczne...wszystko milo do momentu otrzymania faktury na 200 zl netto za Pomoc techniczna... (30 sek drogo wyszlo) ;))) inny przyklad: maszyny do produkcji PCB...kupione i pojawil sie problem (koszt maszyn okolo 200 tys zlotych)..wtedy nie wszytsko bylo jasne jak teraz...odpowiedz otrzymana: Sorry - this are basic information about production and not related with our machine but whole production process step... we can offer additional support in such cases for 100 EUR/hour"
    i tyle ;) to co napisal Jala ze kazdy jest przyzwyczajony ze all za darmo to swieta prawda....

• #44 30 Wrz 2009 00:59
    gryfon
    Poziom 13  

Sory habrozaurus, ale chyba nie masz racji, kupując sprzęt do serwisu samochodowego wcale nie masz pewności że Ci sie zwróci, kupujesz go, bo poprostu jest NIEZBĘDNY, bez niego dalsza praca raczej nie miałaby sensu, no chyba że ograniczysz się do wymiany oleju bądź ogumienia:) nad takim boxem pracuje sztab ludzi, więc normalne że nie robią tego w cenie boxa. Podobnie jest w branży gsm, gdybyśmy mieli kupować ten sprzęt wyłącznie z nadzieją że wróci się w ciągu paru dni, to chyba nie miałoby to sensu a tym bardziej liczyli że producent boxa będzie nam świadczył support dożywotnio. Jak dla mnie cena za aktywację jest adekwatna do polskich realiów i podoba mi sie to że idzie to w tym właśnie kierunku. Skoro nie zarabiasz nie kupuj.

• #45 30 Wrz 2009 01:23
    Stokłosy
    Spec od GSM

kupujac nowego boxa i jeszcze za mala kase, bo rownowartosc kilkunastu simlokow a jak nie kilku, szczegolnie jak wchodzi nowy jako produkt na rynek to nie liczylbym na dluzszy support bezplatny niz rok, szczegolnie po nauce ''rumunskich'' mistrzow ktorzy odbili sie czkawka calej branzy - a tu dzieki elco iles lat free supportu

ns-pro zarobil tyle ze chyba nikt tego nie jest w stanie policzyc ( u mnie od poczatku chyba 2006 ), plus nasza wiedza, doswiadczenie, dobry punkt z czynszem i dobre jedzenie po ktorym sie dobrze pracuje o innych uciechach po ktorych sie lepiej pracuje nie wspomne no i nie tylko ns-pro ale i inne boxy, tak wiec wszystko co sluzy do zarabiania pieniedzy musi kosztowac, dlatego wiertarki bosch ma innego koloru dla domu uzywane sporadycznie a inne na budowy dla profesjonalistow do codziennej ciezkiej pracy i kosztuja inaczej
    dlatego dziwimnie jak ktos zaluje marne 200 pln na urzadzenie tanie jak barszcz, ktorym pracuje np. trzy lata za jednorazowa niską oplate - ns-pro bylo jednym z najtanszych boxow zawsze, teraz moze przedluzac support o rok, i to za kilka simlokow i mowi ze nie warto, zreszta samo zastanawianie sie jest bez sensu, skoro interfejs jest przydatny to trzeba go doaktywowac po prostu - martwic sie gdzie warto pujsc w sobote wieczorem i co wypic w jakiej ilosci aby najmniej rano glowa bolala - i ten sobotni wypad bedzie duzo drozszy od tej aktywacji :)

sami sobie popsulismy branze zgodze sie tu z jala i multi-comem

• #46 30 Wrz 2009 09:32
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

gryfon napisał:
    Sory habrozaurus, ale chyba nie masz racji, kupując sprzęt do serwisu samochodowego wcale nie masz pewności że Ci sie zwróci, kupujesz go, bo poprostu jest NIEZBĘDNY, bez niego dalsza praca raczej nie miałaby sensu, no chyba że ograniczysz się do wymiany oleju bądź ogumienia:) nad takim boxem pracuje sztab ludzi, więc normalne że nie robią tego w cenie boxa. Podobnie jest w branży gsm, gdybyśmy mieli kupować ten sprzęt wyłącznie z nadzieją że wróci się w ciągu paru dni, to chyba nie miałoby to sensu a tym bardziej liczyli że producent boxa będzie nam świadczył support dożywotnio. Jak dla mnie cena za aktywację jest adekwatna do polskich realiów i podoba mi sie to że idzie to w tym właśnie kierunku. Skoro nie zarabiasz nie kupuj.

Pomyśl człowieku. Jak multicom napisał, że takie coś sporą kasę kosztuję, kto kupuje sprzęt nie licząc na jego odrobienie ? Kto kupuje boxy, których nie odrobi ? Czysty interes. Wywalę kasę i mi się nawet nie zwróci.

• #47 30 Wrz 2009 09:44
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Coś marno widzę ten interes jak nie odrobisz 200zł?:D

• #48 30 Wrz 2009 09:53
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Odrobić, odrobię, ale wspominałem wcześniej, że nie każdy ma 10 samsungów dziennie i nie każdy może sobie powiedzieć 50 zł za simlocka z niego.

• #49 30 Wrz 2009 10:04
    irkor
    Poziom 27  

Ja nie wiem gdzie Wy macie swoje punkty serwisowe, że Wam płacą po 100 i więcej za simlocka. Jak powiem cenę wyższą niż 50 zł, to klient wychodzi (dotyczy to nowszych Samsungów, LG i BB5). Wyjątkiem jest tylko to co można zrobić po kodach.

• #50 30 Wrz 2009 11:08
    Multi_COM
    Spec od GSM

@irkor: OK...moze masz i racje tyle ze 199 zl brutto za aktywacje to raptem 13,59 zl netto + VAT miesiecznie....teraz nalezy sobie odpowiedziec czy w ciagu miesiaca (zalozmy 30 dni tj. 720h, tj. 43200 sekund) jestesmy w stanie zarobic ta astronomiczna kwote i wszystko jest jasne czy warto kupic czy nie... (robiac 1 simlocka raz na 2 dni czyli 3 w ciagu tygodnia i 12 w ciagu miesiaca trzeba by robic promocje ala Era czyli Dzisiaj Simlock za 1 zl i nadal sie odrobi)....

@habrozaurus: ja akurat maszyny kupilem po to aby modz cos robic na miejscu i szybko...inwestycja raczej szybko sie nie zwroci ale cos trzeba robic ;)

@offtopic: co do innych Boxow bo jak czytam hostign to kazdy narzeka ze przerzuca sie i kupuje cos innego....to kwestia naprawde czasu... jest OK bo Box nowy i ssprzedae.... przestanie bo zapcha sie rynek to wyedy i beda platne aktualizacje itp.... naprawde nie bronei tutaj nikogo tylko wiem ze nic nie dostaje sie za darmo...chcac zrobic jakis glupi adapter trzeba wydac najpier z 1000 zl na telefon, miec zaplecze technologiczne i wiedze aby sprzedac to pozniej za 30-40 zl....

Elco ma wiedze i ja wykorzystuje - chwala mu za to bo bezniego naprawde by bylo kruchu w przeszlosci... - a mowiac o tym nasuwa mi sie pewna anegdota:

"Dawno, dawno temu w Anglii zbudowano wspaniałš maszynę parowa. Największa na swiecie. Pojawił się ogromny problem stawiajacy pod znakiem zapytania całe potężne przedsięwzięcie. W trakcie uruchamiania maszyna wpadała w wibracje grożace totalnš katastrofa. Firmy, które zainwestowały w projekt spodziewały się bankructwa. Wezwano najwybitniejszego wynalazcę w owych czasach - Edisona. Poproszono go o pomoc. Powiedział: zamknijcie mnie razem z maszyna na 24 godziny, nikt nie ma prawa wstępu do hali z maszyna. Po 24 godzinach wyszedł z hali. Narysował 1 krzyżyk na podłodze: Tu przykręccie srube. Maszyna przestała wibrować.
    Edison wystawił rachunek:

Bill London March.

Za postawienie krzyżyka ..1$
    Za to, że wiedziałem gdzie go narysować ..9999$
    Total ......10000$

Yours sincerely
    Thomas Alva Edison"

• #51 30 Wrz 2009 12:11
    tino2003
    Admin grupy GSM

Przez jakiś czas pisałem programy do obrabiarek numerycznych i zaprzyjaźniłem się z serwisantem tych obrabiarek.
    Na jednej z nich wyświetlił się koniec czasu dla pracy pompy próżniowej i potrzebny był reset, ale aby go zrobić trzeba znać kod dostępu.
    Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego serwisanta i on podał mi ten kod, ale powiedział, że właściciela maszyny mam skasować na 1000zł.
    Właściciel się jednak nie zgodził bo stwierdził, że to za dużo i wezwie sobie autoryzowany serwis co też uczynił.
    Przyjechał serwis oddalony o jakieś 450km. i oczywiście problem rozwiązany lecz rachunek opiewał na ponad 3000zł. (wyraz twarzy prezesa jak zobaczył fakturę - bezcenny:D)

Za wiedzę wszędzie się płaci więc też nie rozumiem dlaczego wieszacie psy na ludziach za to iż chcą coś mieć ze swojej pracy :|

• #52 30 Wrz 2009 12:47
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Nikt na nikim nie będzie nic wieszał :)
    Tylko jak mniemam, w branży obrabiarek, samochodów i innych którymi się zajmujecie nikt nie wylecie za tydzien z crakiem kiedy ty kupiłeś sprzęt za xxxxx złotych. I tutaj o to chodzi. Każdy chce zarabiać, ale jak pisałem wcześniej przy dzisiejszej sytuacji z simlockami może się okazać, że to stracone 200zł, albo trudne do odrobienia. I chyba podobnie jak irkor, gdybym zawołał 50zł za sima choćby z najnowszego Samsunga nie zarobię, bo konkurencja zrobi pewnie za 20zł czy 30zł.
    I aby było jasne. Ja się przyznam bez bicia, jak zrobiłem z 3 samsungi w tym miesiącu to jest max, także nie ma co uogólniać.
    Stokłosy odrobi to w 4 simach, ja odrobię to w 2 miechy, życie.

Druga sprawa taka, trochę się zraziłem do płatnych aktualizacji. Ponieważ za czasów bb5 no tp kupiłem aktywację za 200zł czy tam 250zł (nie pamiętam), miałem ją tydzień, póxniej wyszedł crack, i cena spadła do 20zł.

• #53 30 Wrz 2009 20:31
    Multi_COM
    Spec od GSM

@tino: to juz wiem do koo bede dzownil jak sie cos sypnie na frezarce ;)))
    @habro: w samochodowce oczywiscie ze tak samo - tylko inne przedzialy cenowe...oryginal kosztuje 30K, crack 5-6K ;) Tylko niektorzy sobie jeszcze nie zdaja sprawy ze za cracka mozna ogladac kwadratowe slonce...w samochodowce kary po 70 tys za uzywanie nielegalnego softu to normalne...w GSMie jeszcze niestety nie...a gdyby tak bylo to cracki nie byly by tk mile juz widziane. Dzisiaj kazdy ciagnie dla przykladu no tp bb5 crack i robi ...Jezeli chodzi o produkcje to sie zgadza - kupujesz i masz ale dostajesz to co kupujesz..czyli nowe wersje oprogramowania tez placisz.... ja np. od dawna "snie" o Protelu DXP ale upgrade z wersji 99 SE to niestety 20 tys ;(((

Winni sa producenci bo ceny sprzetow osiagnely smieszne ceny...gdyby sprzety byly by po pare tysiecy jak dawniej (Emmi 2D 16Mb za 7 tys, czy tez Er tool Dextera za 20 tys) to ceny by sie trzymaly za uslugi jakie swiadczy sie za pomoca takich sprzetow... tylko ze to juz nie realne niestety...;)))