Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Faac 740 problem z otwieraniem

irf 26 Sep 2009 11:41 6959 4
    irf
    Level 16  
    Witam jakw temacie mam problem z automatyka faac 740. Mogę tylko zamknąć brame lub zatrzymać zamykanie. Kiedy brama sie zamyka a ja przerywam fotokomórke to brama staje na chwile po czym znów sie zamyka pomimo ze fotokomórki działaja co pokazują diody na centrali. Kiedy brama zamyka sie do końca brak jest typowego trzaśnięci i wtedy moge brame otworzyć tylko ręcznie oczywiście nie wspomne ze ciężko wtedy odblokowac napęd. Na centrali świecą wszystkie diody oprócz open A i open B. Fotokomórki działaja, wyłacznik krańcowy działa.
    lora
    Level 17  
    Witam.
    Mam pytanie. Ten napęd już pracował, czy został świeżo zamontowany i są kłopoty w czasie pierwszego uruchomienia ?
    irf
    Level 16  
    naped juz pracował przez przeszło 2 lata, jest juz po gwarancji

Dodano po 3 [minuty]:

co do drógiej sugestii, instrukcje programowania oczywiscie przejzałem.
    snopek4
    Level 20  
    Prawdopodobnie masz sklejone styki przekaźnika w centrali sterującej. Przekaźnik jest oznaczony jak mnie pamięć nie myli RL2. Czasami wystarczy dość mocno uderzyć w niego i styki rozklejają się, ale docelowo należy go wymienić. W niektórych napędach problem taki może pojawić się gdy zestyk krańcówki nie ma czystego przejścia tylko pewną rezystancję i logika układu wtedy wariuje.