Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falujace Obroty Mercedes slk 230 ( automat ) r 170 rok 98

Szihom 26 Sep 2009 13:57 5240 13
    Szihom
    Level 9  
    Witam mam pytanie mam mam założonego gazu to tak w celu uściślenia.

gdy stoję na włączonym silniku na opcji drive/parking nie dodając gazu obroty faluj ą i auto drży przy nich jest to dość irytujące co może być tego przyczyną?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    haker20041
    Level 12  
    najprawdopodobniej silniczek krokowy ale powodów może być wiele. Zacznij od niego
    emeryt2
    Level 42  
    Haker , gdzie się znajduje ten silniczek krokowy , szukam i nie mogę zależć?
    Szihom
    Level 9  
    Ok silniczek krokowy wymieniony został 3 dni temu i nie pomogło... co jeszcze??

I dzięki za pomoc....

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

W Poniedziałęk jestem u Mechanika i będę bardzo wdzięczny za jak najszybsze sugestie.... :)
    haker20041
    Level 12  
    może być również: zabrudzona bądź krzywa przepustnica, jakiś czujnik na dolocie np:przepływka. poczyść i posprawdzaj to wszystko i może będzie Ok. Zrób jeszcze reset kompa(odłączyć akumulator na jakieś 15 minut a później odpalić i czekać aż silnik się nagrzeje lub około 10min nic nie robiąc). Powodzenia
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Szihom
    Level 9  
    Ja nie ukrywam że dla mnie to czarna magia i nie mam pojęcia dlaczego się tak
    dzieje .... wiec skoro jeden pisze że drugi nie ma racji to CO mam zrobić żeby to auto nie falowało ??
    User removed account
    User removed account  
    haker20041
    Level 12  
    Motronic nie bądź taki cwaniak,zbanuj sobie głowę. Przepustnicą się kompa nie resetuje tylko odłączeniem klem, nie znam dokładnie układu w tym mercu ale wydaje mi się że silniczek krokowy jest(a nawet na 100%) co potwierdził właściciel wymieniając go, Pracuje na warsztacie koło 3 lat i wiem co mówię. Przepustnice czyści się poprzez jej odkręcenie a następnie oczyszczenie ścianek bocznych z nagaru w miejscu gdzie zamyka się klapka przepustnicy(musi być idealny styk). Możesz również sprawdzić odmę. Standardowo idzie ona z pokrywy zaworów do układu dolotowego(często przed filtr powietrza). Jest to ogólnie gumowy czarny wężyk.
    Ciężko to wytłumaczyć w inny sposób ponieważ twój silnik jest dość zabudowany i mało widać. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    haker20041
    Level 12  
    Skoro jesteś taki mądry to zajmij się praktyką a nie teorią. Kolega chce naprawić samochód nie wielkim kosztem a samo podłączenie się w mercedesie pewnie koło 100zł będzie go kosztować. Ale ja się nie wtrącam w końcu to ty fachowiec jesteś.

Moderated By Michu10:

Regulamin pkt 8.1 ostrzeżenie #1

Moderated By Michu10:

Mądrzysz się a nie masz racji

• Helpful post
    User removed account
    User removed account