Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sinuslive SL135c vs. Powerbass L-522

26 Wrz 2009 15:31 1717 11
  • Poziom 9  
    W moim Suzuki Ignis nie ma w ogóle głośników z tyłu. Jako że z przodu są Pioneer PIONEER TS-G1018 oraz tweetery Pioneer w słupkach, chciałbym włożyć w fabryczne miejsca przyzwoite 13. Chciałbym je podbiąć bezpośrednio do fabrycznego Blaupunkta
    Myśląłem o Sinuslive SL135c lub Powerbass L-522. Niestety miałem okazję posłuchać tylko Powerbass'a. Czy jest duża różnica w tych głośnikach, a może polecicie coś innego?
    Proszę te żo sugestię co włożyć na podzszybie aby lepiej grało, chociaż wejdą tam tylko 10.
  • Poziom 12  
    A ile masz na nie kasy?
  • Poziom 9  
    Bez szaleństw, na tył i przód chcę przeznaczyć po 150-200 zł
  • Poziom 34  
    Migotek napisał:

Rozumiem, że skoro decydujesz się na umieszczenie tylnych głośników w rozmiarze 130mm, to nie oczekujesz po nich uderzenia basem po plecach?
    Powinieneś skupić się na poszukiwaniu głośników o mocy znamionowej (RMS) nie większej niż 30-40W ponieważ będziesz je napędzał fabrycznym radiem, które najczęściej ma nędzne stopnie końcowe..

Phonocar Y-line zdaje się, że będzie tu pasował (cenowo i mocowo)
  • Poziom 9  
    slavwek.ie napisał:
    Migotek napisał:

Rozumiem, że skoro decydujesz się na umieszczenie tylnych głośników w rozmiarze 130mm, to nie oczekujesz po nich uderzenia basem po plecach?
    Powinieneś skupić się na poszukiwaniu głośników o mocy znamionowej (RMS) nie większej niż 30-40W ponieważ będziesz je napędzał fabrycznym radiem, które najczęściej ma nędzne stopnie końcowe..

Phonocar Y-line zdaje się, że będzie tu pasował (cenowo i mocowo)

Dane fabryczne wyglądają tak:
    Phonocar 2/013
    Obciążenie (sin.)/W:25
    Obciążenie (maks.)/W:70
    Efektywność: 93dB
    Sinuslive
    Obciążenie (sin.)/W:50
    Efektywność: 91dB
    Powerbass
    Obciążenie (sin.)/W:40
    Efektywność: 87dB
    Myślałem jeszcze o:
    Helix DB 5.1
    Obciążenie (sin.)/W:30
    Obciążenie (maks.)/W:60
    Efektywność: 90dB

Wygląda na to, żę Phonocar powinny pasować ale... Kopułka tweeetera: poliwęglan. Nieodpowiada mi ten dźwięk.
  • Poziom 34  
    No cóż, jedwabiu w tej cenie spodziewałeś się?
  • Poziom 9  
    slavwek.ie napisał:
    No cóż, jedwabiu w tej cenie spodziewałeś się?

Nie spodziewałem się, ale Powerbass są droższe o 20-30 zł, a tam jest jedwab.
  • Poziom 16  
    13 możesz na jedwabiu za śmieszną cene kupić taką jak w linku poniżej,
    na dodatek w alu koszu , możesz zrobić prowizoryczną komore z maty z warstwą alu
    i pojawi się maluni basik:P
  • Poziom 9  
    Dzięki za wszystkie sugestie. Z tego co poczytałem wynika, że z 10 niewiele da się wydusić, trudno muszą pozostać te co są, nie chciałbym przerabiać auta. Pozostaje tył. Czy możecie doradzić coś sensownego. Czy wybrać któeyś z głośników wymienionych przeze mnie, czy coś innego?
  • Poziom 9  
    Możesz powiedzić jak zrobić prowizoryczną komore z maty z warstwą alu, ewentualnie coś poradzić w temacie? Z góry dziękuję
  • Poziom 16  
    Ale chodzi o podszybie 10cm czy 13 ?
    możesz tez kupić takie małe skrzynki na 6x9 elipse za 100zł i ustawić je na tyle.
    lepiej zagra niż najlepsze 13 ..a