Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler grand voyager 2,5 td niechce zapalić

marcin1980marcin 26 Sep 2009 17:48 6101 6
SterControl
    marcin1980marcin
    Level 2  
    :cry: Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowym użytkownikiem serdecznie pozdraiam i szukam pomocy mam chryslera grand voyagera 1996 2,5 TD 190 000 w kołach akurat pech że jestem w szwecji. Mam kilka pytań dotyczących mojego auta a mianowicie od początku
    odpaliłem auto no i naciskając gaz nie reagował do 1000 obr/min kiedy chciałem odjchać gasł jak dochodziło do 1100 1200 , i nie chciał palić za jakiś czas odpalił no i się przejechałem kawałek żeby stwierdzić czy dojade do domu , cóż powtórnie odpaliłem zaczeło dymić na biało ale olej nie dostawał płynu chłodzącego dziwne to chociaż po paru dniach płynu ubyło a olej nie jest pomieszany z nim. ale trochę chodził przejechałem się kawałek i znowu to samo brak reakcji na gaz ale czasemi reagował tak sporadycznie zaczeła migać kontrolka oleju ale oleju było lekko nawet ponad stan :?: co to może być kilka dni pózniej nie odpalał ale tak jakby chciał i wyglądało to na problem z paliwem może już sam niewiem odłączyłem filtr paliwa dałem w pompe troche paliwa, obeszłem filter paliwa i dalej nic , również jakieś dziwne odgłosy w okolicach filtra powietrza jakieś takie głuche walenie odpowietrzałem wtryski i nic niewiem czy może świece nie grzeją prawidłowo? i dlatego niechce zapalić? niewiem od czego mam zacząć żeby eliminować po kolei przyczyny . więc proszę o jakąś poradę bo chciałbym dojechać do Polski nim gdyż naprawa tutaj jest strasznie droga , jak ktoś robi te auta no może jest coś z elektroniką bo też jak mi odpaliło auto to jak był na małych obrotach mrugała kontrolka ciśnienia oleju ale kiedy wcisnełem gaz przestała , w międzyczasie też stojąc przodem do auta pod prawym reflektorem dymiło coś jakby plastik czy przewody niewiem ale nie był smród np palonego oleju czy czegos dokładnie pod instalacja z bezpiecznikami pod dym leciał spod reflektora dokładnie z tamtąd niewiem niemam pojęcia co robić
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    kawasaki79
    Level 10  
    Witam ciezka sprawa ale mozliwe jest ze kturyś popychacz zaworuw sie skoczył i pęk np. zawór wylotowy sie nie otwiera przez to oleju na bagnecie wzrosło bo ropa leci do oleju. Szwagier tak miał w twkim jak twój 2.5 td tylko ze 1995 jeszcze kawdraciak i pekł mu jeden popychacz zaworu ale palił tylko słabszy był. powodzenia
  • SterControl
    marcin1980marcin
    Level 2  
    dziękuję za odpowiedz O wielkie dzięki , wiesz podejrzewałem coś z tym, gdyż pokrywa zaworów była luzna jej śruby były poluzowane dwie takie no i wydawało mi się ze właśnie gdzieś z tamtąd wychodzi jakiś metaliczny odgłos taki nie regularny właśnie tak też mnie to prowadziło w tym kierunku jadąć wcześniej , ale raz mi się tak zdarzyło niewiem czy to właśnie symptom który w rezultacie mógł się tym skończyć , nie załaczyła mi się raz turbina strasznie zamulony był ale przed tą awarią właśnie, pózniej zadziałała no chodził jakby nieco głośniej niż zwykle to fakt , a jeszcze wczeesniej jak był na wolnych obrotach na parkingu to tak jakby coś przeskakiwało co jakiś czas niepokoiło mnie to jakoś charczało coś gdzieś i jakby się dławił tak no może z sekunde i tak skakał na postoju , a kiedy jezdziłem nie słyszałem tego może właśnie to będzie to holera :D no ludzie mi też sugerowali że rozrząd może przeskoczył , właśnie to jest to trzeba auto rozebrać i wtedy będzie wiadomo ale dziękuje za pomoc każda informacja jest dla mnie bardzo istotna dziękuję
    kawasaki79
    Level 10  
    Nie ząłoczyłą sie turbina bo miał słabsze cisnienie spalin i niebyło czemu jej napedzać sprawdz popychacze. A rozond jest na kołach zembatych jak on juz przeszkoczy to nim raczej nie odjedziesz pozdro powodzenia
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Poczytaj tu: Link, wątek rzeka...
    dragstar1988
    Level 11  
    Mam Również w urzytkowaniu chryslera voyagera se 2,5 tdi 2002/2003
    Dzisiaj wracając ze sklepu wjeżdzam w zasnieżoną ulicę 200 metrów od domu
    i nagle zgasł mi silnik
    Nie wiem co to za przyczyna próbowałem zapalic ale swiecą się wszystkie kontrolki takie jak rezerwa awaryjne światła i wszystkie inne musiałem pchac go do domu z kolegami
    Ludzie pomóżcie
    Dragstar1988(malpa)o2.pl
    alex1967
    Level 16  
    Odnosnie voyagera 96 w tych silnikach są cztery głowice które notorycznie pękają .Jest to wada tych włoskich silników