Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczona łączność w kartach sieciowych laptopa Acer

26 Wrz 2009 18:10 1351 2
  • Poziom 10  
    Mam problem z siecią w laptopie. Sprzęt jest nowy i trochę się zaczynam o niego martwić. Wczoraj Internet hulał na moim laptopie aż miło. W pewnym momencie zgłodniałem i wyskoczyłem na miasto wrzucić coś na szybko w MC probowałem się połączyć z era.pl hotspot. Połączenie powiodło się, ale w każdym oknie przeglądarki wyskoczyła strona ery, że muszę wykupić abonament blueconnect. Po powrocie do domu próbuję połączyć się z Internetem na nowo i tu zaczyna się problem. Zarówno jak łącze się bezprzewodowa jak po kablu Internet nie chce działać. W trayu pojawia się komunikat - ograniczenie łączności lub tylko lokalne. Próbowałem rozwiązać to na wiele sposobów - odinstalowałem sterowniki do kart sieciowych i zainstalowałem na nowo, zmieniałem ustawienie i odinstalowałem firewall. W końcu nawet przywróciłem fabryczne ustawienia laptopa i systemu z płyty recovery - i też nic! Czy czeka mnie wysłanie sprzętu do serwisu?

Proszę poprawić temat. Regulamin, punkt 11.
    Gusioo.
  • Poziom 35  
    Podaj ustawienia TCP/IP dla połączania bezprzewodowego.
  • Poziom 10  
    Jakimś cudem naprawiłem. Zacząłem zmieniać IP i dns na sztywno. Nic nie działało. Na koniec zrezygnowany ustawiłem spowrotem na auto i zaczęło śmigać.

Teraz mi nie daje spokoju, co się mogło stać. Czy karta sieciowa ma jakąś pamięć, w której cały czas mogły siedzieć jakieś błędne dane, które nie pozwalały na połączenie z Internetem, i dopiero ich nadpisanie pomogło? Przecież zainstalowałem system na nowo, więc w sterownikach i rejestrze nie mogło nic siedzieć.