Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sygnal 50% w polsacie cyfrowym brak kanalow....

Upper Silesia 26 Wrz 2009 18:39 4802 21
  • #1 26 Wrz 2009 18:39
    Upper Silesia
    Poziom 9  

Witam

Instaluje polsat cyfrowy w Irlandii.pierwszy pasek mam na 90% drugi tylko na 52% i ani drgnie wzwyz.Probowalem juz wszystkiego,ale nic nie dziala...
    Moze to wina konwertera?poradzcie(mam starszy konwerter z cyfry +),moze musze zakupic jakis nowszy model,tak aby odbieral mi polsat??
    Na przeszkodzie nie ma drzew,budynkow,nic takiego,wszystko czyste.Antena ustawiona tak jak u sasiadow z satelita...
    Jestem w stanie znalezc(zlapac)kanaly ponad 1000,arabskie itp.ale polsatowskich nie.Tuner jest na bank sprawny,bo byl sprawdzany przed wyjazdem.

0 21
  • #4 26 Wrz 2009 19:27
    mietek2606-1969
    Poziom 9  

Witam,jeśli łapiesz kanały arabskie i inne to należy przywrócić ustawienia fabryczne tuner i pozostawić na kanale 21 przez 2 godziny. Wznowić połączenia z satelitą dzwoniąc do Polsatu lub przez internet logując się na ich stronie.Pozdrawiam

0
  • #5 27 Wrz 2009 16:15
    grzesiulek5
    Poziom 22  

mietek2606-1969 napisał:
    Witam,jeśli łapiesz kanały arabskie i inne to należy przywrócić ustawienia fabryczne tuner i pozostawić na kanale 21 przez 2 godziny. Wznowić połączenia z satelitą dzwoniąc do Polsatu lub przez internet logując się na ich stronie.Pozdrawiam
    Bzdura!!Czy kolega aby napewno ma antenę ustawioną na HB??

0
  • #6 27 Wrz 2009 16:48
    kajron
    Poziom 29  

Konwerter to bym wymienił na jakiś uniwersalny 0,2 db i powinna jakość podskoczyć , skan transporderów bazowych też sie przyda http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html ,ponadto czy masz aktywną kartę ? daj na liście jakiś program fta np tele5 i ustaw jakby co

0
  • #7 27 Wrz 2009 17:27
    mihal2002
    Poziom 43  

kajron napisał:
    Konwerter to bym wymienił na jakiś uniwersalny 0,2 db i powinna jakość podskoczyć , skan transporderów bazowych też sie przyda http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html ,ponadto czy masz aktywną kartę ? daj na liście jakiś program fta np tele5 i ustaw jakby co

Kolego z tym konwerterem to lekka przesada a jeszcze jakieś 0,2 a może 0,0.Te cyferki to tylko chwyt reklamowy.
    Bez urazy ale to bez sensu a autor jeszcze nie dał znaku życia.

0
  • #8 28 Wrz 2009 10:33
    Upper Silesia
    Poziom 9  

panowie nic nie dziala.....znaczy dalej nie umiem trafic w hotbirda
    lapie jedyna satelite to tak jak Wam pisalem te kanaly powyzej 1000,ale pod paskami mocy sygnalu(ekran polsatowskie menu) mam napisane HOTBIRD siec ASTRA to wtedy jest gorny pasek 95% a dolny ponad 50.Ale to nie jest siec polsat,przez co nie moge znalezc zadnych kanalow od 1-1000.Tuner jest na bank dobry i karta aktywna,sprawdzone wczoraj u osoby z polsatem...
    Czy moze byc powodem konwerter ?ale tlumacze to sobie ,ze jezeli lapie jakas inna satelite i programy czyli jest sprawny,dlaczego nie lapie mi Hotbirda polsatowskiego???uzywam niepolsatowskiego konwertera.
    Kabel mam do satelity,nie laczony,takze to dziala bez zarzutu.
    Sam juz nie wiem co jest nie tak,krece talerzem 5ty dzien....

0
  • #9 28 Wrz 2009 10:48
    kajron
    Poziom 29  

mihal2002

Cytat:
    Kolego z tym konwerterem to lekka przesada a jeszcze jakieś 0,2 a może 0,0.Te cyferki to tylko chwyt reklamowy.
    Owszem czasami ,ale kolega napisał ze użył starszego konwertera c + i może być to mały relikt i na pewno zyska trochę na jakości

0
  • #10 28 Wrz 2009 12:37
    mihal2002
    Poziom 43  

Tak może być że ten konwerter jest dosyć stary i pewnie jakiś wynalazek przez cyfre dany.
    Kolega nie określił jak długo ma ten zestaw anteny ale to mało ważne teraz.
    Wystarczy wymiana konwertera np.inverto i ustawienie anteny.

0
  • #11 28 Wrz 2009 12:54
    Upper Silesia
    Poziom 9  

mihal moglbys mi napisac ,jaki dokladnie konwerter potrzebuje?chodzi o to ze jak pojde do sklepu(tu w Irlandii) to musze wiedziec co i jak.dzieki z gory za Wasza pomoc,swietne forum BTW.
    Myslicie,ze powodem nie lapania Hotbirda,moze byc ten stary konwerter z C+?Jak wytlumaczyc to,ze lapie ta inna satelite(kanaly powyzej 1000 arabskie itp.) a Hota juz nie?pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #12 28 Wrz 2009 13:03
    mihal2002
    Poziom 43  

Poprostu jest uszkodzony.
    Jak będziesz kupował to każdy konwerter będzie pasował są robione uniwersalnie.Tobie potrzebny universal single lnb.
    Nie powiem jakie tam w irlandii mają dostęne(chodzi o marke).

0
  • #13 28 Wrz 2009 15:18
    Upper Silesia
    Poziom 9  

dzieki mihal.Panowie,a co Wy o tym sadzicie??im wiecej pomyslow i podpowiedzi,tym lepiej.Nie jestem jakims megalaikiem,bo to juz 5ty raz w moim zyciu zakladam system z antena satelitarna,ale szczerze mowiac to zawsze zajmowalo mi to max pol godziny(znalezienie sygnalu).Tym razem jest klapa totalna,sam juz nie wiem co mam myslec....
    Tak jak pisalem wczesniej,lapie mi sygnal (siec Astra sie wyswietla i arabskie kanaly) ale nie ten o ktory mi chodzi.Krecenie talerzem kompletnie nic nie daje, a wierzcie mi ,ze robie to mega dokladnie i ostroznie,po kazdym przesunieciu czekam kilka sekund,az "wskoczy" sygnal,ale nic sie nie dzieje....Mihal mowi ,ze konwerter jest uszkodzony....Ale jak wytlumaczyc to,ze lapie on ta satelite z arabskimi kanalami(powyzej 1000 na tunerze z polsatu)?Na moje rozumowanie,jakby byl uszkodzony,to by nic nie lapal chyba,sam nie wiem.Pomozcie panowie...

0
  • #14 28 Wrz 2009 16:32
    kajron
    Poziom 29  

Konwerter moze polecieć np w jednej polaryzacji lub obcinać dolne czy górne pasmo skoro łapiesz arabskie to zobacz jakie http://www.flysat.com/satlist.php pomocne i ustalisz czy masz ustawione na hb

0
  • #15 28 Wrz 2009 23:57
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Nie sugeruj się podpowiedziami >zmień konwerter na 0.2db< bo jak założysz 0.1 db to będzie superr bez ustawiania anteny.
    Kat nachylenia anteny dla twojego miejsca to chyba 27°. Ustaw w dekoderze kanał niekodowany np. Polonia i dopiero kręć anteną lewo prawo>zakładając że mocowanie jest wypionowane<, Nie napisałeś jaki masz konwerter i tuner a to podstawa.. Kręć do bulu i pamiętaj praktyka czyni mistrza, a nie ustawienie jednego SKY.
    Pisze z niemieckiej klawiatury mogą wystąpić błędy.

0
  • #16 29 Wrz 2009 12:06
    kajron
    Poziom 29  

lepiej tele 5 napewno bedzie na hb

0
  • #17 29 Wrz 2009 12:18
    Upper Silesia
    Poziom 9  

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeestttttttttttttttt!!!hehehe nareszcie panowie.Za Wasza namowa zmienilem konwerter na nowiutki 0,2 i....zlapal!Takze od wczoraj ciesze sie polsatem cyfrowym.Nigdy bym nie przypuszczal,ze to wina konwertera(tym bardziej,ze dzialal on poprzednio na cyfrze plus bez zarzutu),jednak tak bylo.Dzieki wszystkim za pomoc i podpowiedzi.
    PS.Jakby ktos potzrebowal w okolicach Carlow ustawienia anteny,dzwoncie do mnie,w tym momencie ,po 5 spedzonych dniach na dachu,mozna powiedziec ,ze jestem specem,hehe.Pozdrawiam.

0
  • #18 29 Wrz 2009 12:35
    mihal2002
    Poziom 43  

Upper Silesia napisał:
    jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeestttttttttttttttt!!!hehehe nareszcie panowie.Za Wasza namowa zmienilem konwerter na nowiutki 0,2 i....zlapal!Takze od wczoraj ciesze sie polsatem cyfrowym.Nigdy bym nie przypuszczal,ze to wina konwertera(tym bardziej,ze dzialal on poprzednio na cyfrze plus bez zarzutu),jednak tak bylo.Dzieki wszystkim za pomoc i podpowiedzi.
    PS.Jakby ktos potzrebowal w okolicach Carlow ustawienia anteny,dzwoncie do mnie,w tym momencie ,po 5 spedzonych dniach na dachu,mozna powiedziec ,ze jestem specem,hehe.Pozdrawiam.

Jest wiele innych kruczków w systemach SAT. o których jeszcze nie wiesz.
    Tak że nie mów HOP dopuki nie przeskoczysz.
    Pozdrawiam.:D

0
  • #19 29 Wrz 2009 15:01
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Upper Silesia napisał:
    Za Wasza namowa zmienilem konwerter na nowiutki 0,2 i....zlapal!Takze od wczoraj ciesze sie polsatem cyfrowym.Nigdy bym nie przypuszczal,ze to wina konwertera(tym bardziej,ze dzialal on poprzednio na cyfrze plus bez zarzutu)

To nie chodzi te 0.2 czy 0.1 dB. Czasem niektóre konwertery i głowice tunerów (oraz firmware tunera) ze sobą nie współpracują. To jest masówka i mało kto z producentów dba o jakość i parametry.
    Konwerter który dobrze działał z kilkoma tunerami może nie zadziałać z innym tunerem. To samo jest z multiswitchami, przełącznikami DiSEqC itd.... Jak dodamy skromne menu dotyczące konfiguracji anten (np. dopasowanie napięcia zasilania, timing itd......) wielu tunerów a szczególnie dedykowanych terminali to pozostaje zamiana elementów instalacji. Takie życie.

0
  • #20 29 Wrz 2009 21:13
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Kol. Upper Silesia wejdz na dach i podstaw stary konwerter, przekonamy się czy zły konwerter czy ustawienie anteny. to tak dla ostudzenia zapałów.

0
  • #21 30 Wrz 2009 10:27
    Upper Silesia
    Poziom 9  

nie chce juz ryzykowac,"mieszkalem " na dachu 5 dni i nie chce znow czegos spie...Zostawmy to jak jest panowie,wg.mnie konwerter,starym tez krecilem na wszystkie strony i nie lapal ,nowym wystarczylo 10 minut...

0
  • #22 30 Wrz 2009 10:44
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Upper Silesia napisał:
    nie chce juz ryzykowac,"mieszkalem " na dachu 5 dni i nie chce znow czegos spie...Zostawmy to jak jest panowie,wg.mnie konwerter,starym tez krecilem na wszystkie strony i nie lapal ,nowym wystarczylo 10 minut...

Ale to przecież nie zajmie to wiele czasu. Antenę masz już ustawioną.
    Sprawdzisz czy jest ona całkowicie martwy czy tylko ma problemy z dogadaniem z tunerem (przełączanie polaryzacji lub zakresu). A jak masz inny tuner to sprawdzić możesz jeszcze na nim.

Aha jeszcze jedno tunerów CyfrY+ kiedyś (dopóki nie wprowadzono szybkiego wyszukiwania) nie przeszkadzały np nietypowe wartoś LOF konwertera (starsze miały 9750 i 10750 zamiast 9750 i 10600). To tak na marginesie zasugerowania że był on używany z Cyfra+...

0