Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rav 4 2.0B,Toyota 2000r stary model ,3S-FE immobilajzer

marceli2 26 Wrz 2009 21:54 2506 3
  • #1 26 Wrz 2009 21:54
    marceli2
    Poziom 9  

Samochód jak w temacie Rav 4 po liftingu 2.0 benzyna 3S-FE ostatnie sztuki starego modelu i pytanie jest takie czy można dopisać "ręcznie" (nie diagnoskopem) używany kluczyk z immobilajzerem z innej ravki (ale też z tych lat)pomijam kształt grota, chodzi mi tylko o elektronikę. I jeszcze jedno pytanie chcę odczytać pamięć diagnostyczną komp. kodami błyskowymi. Sciągnąłem z forum opis kodów i lokalizację gniazd diagnostycznych ale żadne z tam opisanych nie pasuje kształtem i ilością pinów do tego co znalazłem u siebie. Według mnie w mojej ravce gniazdo znajduje się koło silniczka wycieraczek i jest chyba 6 lub 8 stykowe,nie ma też na nim żadnych oznaczeń typu T1,TE1 itp. Jeśli jest to to gniazdo diagnostyczne to które piny należy zmostkować żeby kontrolka silnika zaczęła migać?

0 3
  • #2 28 Wrz 2009 20:12
    marceli2
    Poziom 9  

Nikt się nie wypowiada w temacie mojej Rav4, przyszło mi do głowy że w innych Toyotach z tym silnikiem (np.Carina) może być taka sama procedura dopisania immobilajzera,może to ktoś przerabiał.

0
  • #3 04 Paź 2009 11:34
    marceli2
    Poziom 9  

Z diagnostyką silnika już sobie poradziłem ale nadal czekam na wypowiedzi w sprawie immobilajzera.

0
  • #4 14 Maj 2010 19:31
    Kylos
    Poziom 11  

Pomóżcie uruchomić sterowanie szybami oraz CZ model z 95 roku !!!

0