Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rav 4 2.0B,Toyota 2000r stary model ,3S-FE immobilajzer

26 Sep 2009 21:54 2641 3
  • Level 9  
    Samochód jak w temacie Rav 4 po liftingu 2.0 benzyna 3S-FE ostatnie sztuki starego modelu i pytanie jest takie czy można dopisać "ręcznie" (nie diagnoskopem) używany kluczyk z immobilajzerem z innej ravki (ale też z tych lat)pomijam kształt grota, chodzi mi tylko o elektronikę. I jeszcze jedno pytanie chcę odczytać pamięć diagnostyczną komp. kodami błyskowymi. Sciągnąłem z forum opis kodów i lokalizację gniazd diagnostycznych ale żadne z tam opisanych nie pasuje kształtem i ilością pinów do tego co znalazłem u siebie. Według mnie w mojej ravce gniazdo znajduje się koło silniczka wycieraczek i jest chyba 6 lub 8 stykowe,nie ma też na nim żadnych oznaczeń typu T1,TE1 itp. Jeśli jest to to gniazdo diagnostyczne to które piny należy zmostkować żeby kontrolka silnika zaczęła migać?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Nikt się nie wypowiada w temacie mojej Rav4, przyszło mi do głowy że w innych Toyotach z tym silnikiem (np.Carina) może być taka sama procedura dopisania immobilajzera,może to ktoś przerabiał.
  • Level 9  
    Z diagnostyką silnika już sobie poradziłem ale nadal czekam na wypowiedzi w sprawie immobilajzera.
  • Level 12  
    Pomóżcie uruchomić sterowanie szybami oraz CZ model z 95 roku !!!