Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja anteny Sat oraz siatki razem. Czy będzie działać.

pyzdraaaa 26 Wrz 2009 22:56 2569 4
  • #1 26 Wrz 2009 22:56
    pyzdraaaa
    Poziom 11  

Witam

Chcę zbudować sobie małą sieć TV i nie jestem pewien czy to będzie działać. Jeśli ktoś może to proszę za sugerować inny sprzęt lub inny np. konwerter. Niżej podaje obrazek budowy sieci.Oraz mam pytanie co mam wstawić żeby rozdzielić zsumowany sygnał?? Proszę o konkretne modele a najlepiej linki do sprzętu bo chce go kupić. czekam na pomoc

0 4
  • #2 26 Wrz 2009 23:32
    kaczmarj
    Poziom 23  

Niestety w tym układzie tylko jeden tuner sat można podłączyć, a nie dwa jak masz narysowane. Nie ma znaczenia czy sd czy hd.

Dodatkowo możesz poczytać tu . Link

0
  • #3 27 Wrz 2009 00:47
    pyzdraaaa
    Poziom 11  

Dlaczego tylko dwa tak wygląda ten sumator. Ma wejście na 2 satelity ja potrzebuję tylko 1 wejście i nie wiem czy to 2 może zostać nie używane. A następnie mam dwa wyjścia. A może na tym sumatorze może działać tylko jedno z 2 wyjść jednocześnie czy jest jakiś inny problem??. Według mnie to sumator powinien sobie poradzić a ten link jest dobry tylko że nie do mojego przypadku. Bo ja mam podobnie zrobione jak jest 2 konwerter i 2 tunery ale ja mam wbudowane DiSEqC w konwerterze. Jak tak pomyślę to może do tego sumatara jest potrzebny konwerter z 2 wyjściami i w tym jest pewnie problem. O to tu chodzi??

Według mnie teraz powinno działać tylko nie wiem jak działa DiSEqC .

Poprawiłem. [SP5ANJ]

0
  • #4 27 Wrz 2009 01:11
    mihal2002
    Poziom 43  

pyzdraaaa napisał:
    Dlaczego tylko dwa tak wygląda ten sumator. Ma wejście na 2 satelity ja potrzebuje tylko 1 wejście tylko nie wiem czy to 2 może zostać nie używane. a następnie mam dwa wyjścia. A może na tym sumatorze może działać tylko jedno z 2 wyjść jednocześnie czy jest jakiś inny problem?? według mnie to sumator powinien sobie poradzić a ten lin jest dobry tylko że nie do mojego przypadku. bo ja mam podobnie zrobione jak jest 2 konwerter i 2 tunery ale ja mam wbudowane DiSEqC w konwerterze ale jak tak pomyślę to może do tego sumatara jest potrzebny konwerter z 2 wyjściami i w tym jest pewnie problem. o to tu chodzi??

Według mnie teraz powinno działać tylko nie wiem jak działa DiSEqC .

Monoblok twin już ma w sobie diseqa.
    Teoretycznie powinno zadziałać.
    A jak będzie?
    Napisz.

0
  • #5 08 Sty 2010 19:24
    pyzdraaaa
    Poziom 11  

Problem rozwiązany

0