Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm prestige problem z syrena

27 Wrz 2009 00:46 4153 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z syrena w alarmie prestige.
    Po umyciu samochodu przestala mi dzialac syrena alarmu, a przynajmniej tak mi sie wydaje. samochod mylem normalnie, bez przesady z woda, nie zalalem komory silnika.
    nie wiem jaki mam alarm,ale po pilocie wnosze ze to alarm prestige. nie wiem jaki model alarmu.
    nie wiem gdzie jest centralka, szukalem jej od strony kierowcy, bez rozkrecania elementow tapicerki i deski rozdzielczej. nic nie znalazlem.
    co do syreny. nie wiem czy syrena alarmu i syrena klaksonu to to samo urzadzenie. klakson dziala, a innego urzadzenia pod maska nie widze.
    Oprocz syreny alarm dziala, tzn. uzbraja sie, zamek centralny zamyka, jest sygnal swietlny swiatel postojowych. tylko brak jest sygnalu dzwiekowego podczas uzbrajania/rozbrajania oraz przy wywolaniu kontrolowanego wywalania alarmu, np. otwarcie drzwi z kluczyka. wtedy jedynie jest tylko miganie diody, mruganie swiatel pozycyjnych i tykanie w desce rozdzielczej.
    wydaje mi sie ze albo jest problem z syrena albo gdzies spalil sie bezpiecznik odpowiadajacy za syrene alarmu.
    jezeli syrena alarmu i klakson to jest to samo urzadzenie, to awaria syreny odpada, bo klakson dziala. pozostaje jakis spalony bezpiecznik. gdzie znajduja sie bezpieczniki alarmu? beda gdzies przy centralce czy moze one znajduja sie razem z pozostalymi bezpiecznikami ukladu elektrycznego?
    czyli:
    1. czy klakson i syrena alarmu to jedno urzadznie a jezeli nie to gdzie szukac syreny? samochod: honda civic.
    2. gdzie znajduje sie centralka alarmu? gdzie jej szukac i jaka to jest mniej wiecej wielkosc?
    3. gdzie znajduja sie bezpieczniki alarmu?

nie jestem orlem w naprawianiu samochodu a mysle ze w tym przypadku naprawa moze byc bardzo prosta tylko potrzebuje punktu zaczepienia.

Z gory dzieki za pomoc.

ps. przegladalem wczesniejsze posty i nic zwiazanego z moim problemem nie znalazlem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Juz wiem wiecej.
    znalazlem klakson, ktory jest osobnym urzadzeniem, wiec mam juz pewnosc ze to co wczesniej znalazlem to byla syrena. do syreny dochodza dwa kable: fioletowy i bialy z czarnym paskiem. oba ida ze strony deski rozdzielczej, wiec pewnie z centralki pochodza.
    na obu kablach bylo napiecie (podczas wycia alarmu wahalo sie od 5 do 11.5V).
    wymontowalem syrene i dwa kable dochodzace do syreny przylozylem do "+" i "-" akumulatora. syrena nie zawyla. wiec pewnie zepsula sie syrena. na dniach kupie nowa i zobacze czy to tylko to bylo uszkodzone.

Jezeli cos zle zdiagnozowalem, to prosze o info.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Do przewodów, które pozostały w instalacji samochodu po odpięciu syrenki podłącz zwykłą MAŁĄ żarówkę 12V max 5W (nie większą !).
    Jeżeli uruchomisz alarm, to w zastępstwie syrenki - żarówka powinna świecić.
  • Poziom 2  
    Tak,
    zarowka zaczela swiecic podczas uruchomienia alarmu. swiecila caly czas, nie migala.

czeka mnie kupno syreny. prosze o porady:

1. czym sie rozni syrena 1 tonowa od 6 tonowej, i ktora lepsza? nie wiem jaka mialem do tej pory. rzadko byla uruchamiana, nie wydawala skomplikowanych roznorodnych dzwiekow. dawala dzwiek jednostajny pulsacyjny.

2. jaka moc/natezenie powinna miec syrena? bo napiecie to 12V. wymontowana syrena miala I=0,6A. czyli 7,2W. Czy moze byc wieksza moc?

3. co to jest cichy start?

znalazlem takie o to syreny:
    http://www.mse.pl/index.php?k114,alarmy-syreny-do-alarmow

moja syrena wygladala tak jak 1., 6., 8. zalezy mi na tym samym uchwycie.
    wszystkie maja wiecej mocy, bo 15W i 20W. sa 1- i 6.tonowe i maja cichy start.

Dziekuje za pomoc.
  • Poziom 2  
    Wszystko juz dziala.
    Wielkie dzieki za pomoc.