Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka oscylacyjna Pegasus 150W słabo szlifuje

27 Wrz 2009 08:41 2045 4
  • Poziom 12  
    Dzien dobry
    Urzadzenie jak w temacie, słuzyło do teraz do roznych prac warsztatowych. Niestety cos sie stalo i słabo szlifuje, przy czym zauwazylem, ze w zaleznosci od ustawienia maszyny (pionowo, poziomo) i od silowego scisniecia, przekrecenia obudowy w rekach dziala szybciej badz wolniej. Maszyna po wlaczeniu wydaje odglos podobny do tego jaki wydaje przy niedokreceniu obudowy,czyli tak jakby trzeszczy. Jak sciagne dolna stope (tę na ktorej mocuje sie papier), to okropnie drży w rekach, że nie idzie jej utrzymac. Oczyscilem ja z kurzu, szczotki sa dobre, lekko je tez oczyscilem, komutator oczyscilem, nasmarowalem lozyska. Jedno jest metalowe (to na dole do którego nie centralnie jest włożony walek wirnika), Plastikowe jest lozysko które laczy walek wirnika z obudowa maszyny, tez nasmarowałem. Oczyscilem tez tuleje metalowa, która od góry lączy walek wirnika z obudowa. Nie na wiele sie to zdało.
    Ktoś wie co się mogło z tym stac, czy to idzie jeszcze jakos podreperować czy juz nie...
    dziekuje z gory za pomoc
    Adr

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Być może łożyska i panewki trzeba zdemontować i wyczyścić lub wymienić a nie tylko nasmarować.
    Od temperatury mogła zdeformować się obudowa i łożyskowanie nie jest idealnie osiowe.

jeszcze offtp.
    woronka napisał:
    (...)przy czym zauwazylem, (...)
    Adr

opis "YoungLady" raczej wygląda na "rodzaj żeński" ??
  • Poziom 12  
    oczywiscie przed nasmarowaniem wszystko oczyscilem ile sie dało. Ale lożyska nie demontowalem. Obudowa tez nie wyglada na uszkodzoną. Próbowałem skrecić ją mocniej na śrubach, ale nic to nie daje. Zastanawia mnie najbardziej to, że na prace urzadzenia ma wpływ jego ustawienie. Jak go podniose do góry to dziala inaczej, na doł inaczej a na bok jeszcze inaczej. Tak wiec ewidentnie na prace ma wpływ siła ciązenia. Byloby to normalne gdyby na obudowie lub na tych łozyskach, panewkach byly jakies luzy, ale sprawdzalem to juz kilka razy i tam nie ma zadnych luzow. Wsztystko wyglada na OK.

YoungLady sam sobie nie wpisalem przeciez. Ktos z obslugi serwisu to podczepil. Moze po tym jak pare razy siora korzystala z mojego konta, wiec moglo zmylic...
    A co do meritum sprawy...
  • Poziom 36  
    Ten typ tak ma bo to jest znana światowa firma Pegasus, radzę kupić kolejną NOWĄ maszynkę za całe 35zł.
  • Poziom 10  
    wlasnie niwarto sie brudzic przy czyszczeniu tego badziewia obraziles szczesliwego posiadacza pegasusa bo dal pewnie z 45 zloty za nia:)